Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Вітання – від С.Я.Новікова з Мінська

Опубликована 28-10-2014, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Нещодавно наша газета вітала з 90-річним ювілеєм шанованого ветерана з Мінська, визволителя Богодухівщини, генерал-майора авіації, Почесного громадянина Богодухова Сергія Яковича Новікова (газета «Маяк» від 21 жовтня ц.р. –прим. ред.).

Його ім’я відоме кожному свідомому богодухівцю, адже ми не раз розповідали про учасника бойових дій. З 2006-го щороку (інколи навіть двічі на рік, на День міста- обов’язково) він приїздив до нашого міста, і кожен, хто його знає, по праву вважає Легендою. Бо таких людей, як Сергій Якович, просто немає. У ньому поєдналися водночас надзвичайний розум і простодушність, духовне багатство і доброта, мужність і скромність.

Цього року Сергій Якович планував на День визволення міста від фашистських загарбників приїхати до Богодухова, але останні події в Україні йому завадили це зробити. Ця поїздка у наш край була б уже для нього десятою. Та не склалося… Тож до нього, як кажуть, «власною персоною», вирішив їхати В.М.Бєлий, щоб відвідати ветерана і передати йому вітання від вдячних жителів району. Разом з ним поїхала і дружина Тетяна Вікторівна.

Саме Володимир Миколайович у 2006 році, коли займав посаду мера, отримав листа від С.Я.Новікова і запросив його на святкування Дня міста. Саме В.М.Бєлий допоміг Сергію Яковичу через 63 роки розшукати на богодухівській землі могилу друга; з легкої руки тодішнього мера Сергій Якович відвідав і свої фронтові дороги  в Україні та Росії…

- Скажу без перебільшення, для мене Сергій Якович –справжня легенда, Учитель, Друг, незвичайна і надзвичайна людина. Принаймні, таких -  водночас світлих, щирих, мудрих, доброзичливих, скромних особистостей я не зустрічав у своєму житті, - розповідає Володимир Миколайович. - У нього –особлива аура, яка притягує. Коли я його побачив вперше –він ніби магніт, притягнув до себе, і з тих пір він постійно у моєму серці.

Професіонал, Льотчик з великої літери, освоїв чи не усі типи літаків. Має безліч фронтових і післявоєнних нагород. Сергій Якович - людина з унікальною  пам’яттю, він пам’ятає давні події у подробицях, всіх знайомих –по імені, по батькові, прізвища… Він  постійно займався собою, саморозвитком, самоудосконаленням. Ніколи в житті не вживав  спиртні напої і не випалив жодної цигарки. Має неабиякі досягнення у спорті, серйозно займався волейболом. Грав у команді льотчиків, яка свого часу (ще тоді у Ленінграді) перемогла команду збірної Радянського Союзу –олімпійських чемпіонів з волейболу на чолі з Ю.М.Поярковим. (До речі, саме з ініціативи В.М.Бєлого у 2010 році у міській раді було організовано зустріч давніх «суперників» -ветеранів С.Я.Новікова і Ю.М.Пояркова (як виявилось, відомий спортсмен - друг мера  –прим. ред.)

Сергій Якович - людина, якою можна тільки захоплюватися. Ветеран не раз брав участь у Параді в Москві, на кожен ювілей Перемоги його запрошують як почесного гостя. На параді у Мінську він завжди –у першій шерензі з ветеранами і президентом країни.

На жаль, минулого року сталася трагічна подія –померла його вірна супутниця життя, дружина, яка, до речі, родом була з Охтирки. Тож Сергій Якович  тяжко пережив трагедію. Добре, що завжди поруч люди, які підтримують - діти, онуки, друзі, передусім, з Богодухова.

 Цьогорічний візит до ветерана був другим для мене і моєї дружини Тетяни. І щоразу в гостях у Сергія Яковича дивуємося: як він любить, обожнює наш Богодухів. Вся його двокімнатна квартира ніби своєрідний музей нашого краю. Картини, фото, обереги, сувеніри, ікони –все пов’язане  з Богодухівщиною, «золотым уголком Украины», як любить повторювати ветеран. Разом з ним, його донькою Наталкою і зятем Валентином ми довго спілкувалися. Швидко сплинув час, треба було їхати додому. З великим задоволенням і радістю він сприйняв вітання і подарунки від рідної його серцю Богодухівщини. В свою чергу, Сергій Якович надсилає щирі вітання усім жителям нашого краю, передусім, ветеранам, вітає з Днем визволенням України від фашистських  загарбників, бажає мирного неба нашій країні. Користуючись нагодою, теж хочу привітати земляків з великим святом - 70-річчям звільнення України. Ми в неоплатному боргу перед мільйонами тих українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з війни живим. Перед трудівниками тилу, для яких вищий сенс тих голодних і холодних років сконцентрувався у гаслі «Все для фронту, все для перемоги!». Перед святою самопожертвою солдатських вдів, які несли до кінця свій непідйомний хрест.  Перед дітьми війни, у яких вона відібрала найкращу пору життя. Бажаю кожній родині миру, здоров’я, добробуту, тепла й затишку, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.