Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

З храмовим святом, богодухівці!

Опубликована 14-10-2014, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Сьогодні, 14 жовтня, відзначається велике християнське свято - Покров Пресвятої Богородиці - одне з найшанованіших свят українців. Це свято також є і храмовим для усіх жителів Богодухова. Двадцять третій рік поспіль відзначає престольне свято і наш Богодухівський Свято-Покровський храм. Напередодні свята ми поспілкувалися з настоятелем  храму - о.Стефанієм.

- Так, 23 роки тому у Богодухові було відкрито і освячено Свято-Покровський храм. Отож, свято Покрови – це наше престольне свято, для богодухівців – як другий Великдень, - розповідає настоятель храму протоієрей о.Стефаній. - Цього дня ми із вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання  за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події далекої Візантійської епохи, з якої походить коріння  свята.

В основу свята покладено переказ про явлення Божої Матері у Влахернському храмі, що у Константинополі, коли під час молитви в переповненому храмі святому Андрію було видіння Пресвятої Богородиці, що йшла у повітрі, осяяна небесним світлом та оточена ангелами і сонмом святих. Богородицю супроводжували Іоанн Хреститель та Іоанн Богослов, вона довго і слізно молилася, потім, підійшовши до престолу, зняла з голови покривало (омофор) і вкрила ним мешканців міста, після чого вороги вже не могли побачити цих людей. Війська противника відступили, а місто було врятовано.

Свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. Деякі Покровські храми, переважно XVIII століття, вціліли і до нашого часу.

Радує, що з кожним роком на Богодухівщині збільшується кількість парафіян, для багатьох духовність стає пріоритетом у житті. Кілька років поспіль будуємо всією громадою у центрі міста Свято-Духівський храм, за допомогу вдячний усім небайдужим землякам, особливо А.С.Васеніну, В.А.Шовковому, Пановим Сергію і Олексанждру, А.Є.Шахбазяну. Звичайно, ще дуже багато роботи попереду, зокрема, виготовлення куполів. Хотілося б, щоб жителі району активніше сприяли будівництву церкви. Вірю, що зовсім скоро, за волею Божою, Богодухів прикрашатиме новий храм.

У День престольного свята хочу звернутися до усіх жителів міста і району і побажати, щоб і надалі Цариця Небесна, Покровителька нашого храму, оберігала наше місто, наш народ, нашу велику родину. Нехай Покров Пресвятої Богородиці, як і в Х столітті, захистить нашу Україну від зла, яке прийшло на нашу землю. Миру, щастя, добра і Божого Покрова!

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.