Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Стартував пілотний проект соціального супроводу

Опубликована 8-11-2013, 09:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

У Харківській області запроваджено реалізацію пілотного проекту щодо організації соціального супроводу осіб з інвалідністю після працевлаштування. Богодухівський район визначений одним із трьох районів, де реалізовується пілотний проект. Визначено базове підприємство щодо запровадження соціального супроводу - Богодухівський електромеханічний завод. Детальніше розповісти про цей проект ми попросили директора районного центру зайнятості Н.В.Лещенко. Ось що повідомила Надія  Вікторівна:

- В основі моделі пілотного проекту покладено взаємодію: державних установ, громадських організацій, соціальних партнерів на обласному, районному (міському) рівні. Соціальний супровід осіб з інвалідністю після працевлаштування є формою підтримки та передбачає надання конкретній особі комплексу соціальних послуг безпосередньо на робочому місці. Це сприятиме адаптації таких працівників, більш подовженому терміну перебування в трудових відносинах із роботодавцем та підвищенню суспільної ролі осіб з інвалідністю як повноправних учасників соціального та економічного життя. Зазначений супровід осіб поділяється на три етапи.

- Розкажіть, будь ласка, детальніше про ці етапи…

- Перший етап – «Заходи перед початком трудової діяльності клієнта з інвалідністю». Під час цього етапу спеціалісти служби зайнятості проводять співбесіди з клієнтом при підборі конкретної вакантної посади, заявленої роботодавцем. Обговорюються  особливості вакансії, її переваги та недоліки, співбесіди з роботодавцем, трудовим колективом та профспілкою підприємства, організовується надання безоплатних консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Через 1 місяць після працевлаштування особи з інвалідністю на певне робоче місце спеціаліст служби зайнятості з’ясовує особливості середовища, у якому клієнт працює та чи відповідають умови та оплата праці тим, що були заявлені роботодавцем.

Другий етап – «Моніторинг закріплення особи з інвалідністю на робочому місці». Фахівець із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює оцінку якості наданих послуг щодо працевлаштування осіб з інвалідністю із залученням всіх зацікавлених соціальних партнерів.

Третій етап – «Анкетування звільнених осіб з інвалідністю». На цьому етапі фахівець із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює оцінку якості наданих послуг щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Зокрема щодо тривалості перебування осіб з інвалідністю у трудових відносинах після працевлаштування за направленням центру зайнятості.

- Чи звертаються особи з інвалідністю в районний центр зайнятості?

- З початку року за сприянням у працевлаштуванні до Богодухівського районного центру зайнятості звернулося 20 осіб з інвалідністю. З них працевлаштовані 15. А за період проведення пілотного проекту, з 20 вересня року, працевлаштовані 3 особи з інвалідністю зі здійсненням соціального супроводу. 

ФОТОФАКТ У ТЕМУ

Катерина Іванівна Рєзнік звернулася до Богодухівського районного центру зайнятості та була працевлаштована вихователем до відділу освіти Богодухівської районної державної адміністрації. Останнє місце роботи К.І. Рєзнік - касир сільської ради. Сталося так, що в жовтні 2013 року посаду касира було скорочено. Спочатку жінка спробувала шукати роботу власними силами. Але самостійний пошук не дав бажаних результатів.  Катерина Іванівна вирішила звернутися за допомогою до Богодухівського районного центру зайнятості. Тут вона отримала інформацію про актуальні вакансії. Також брала участь в інформаційному семінарі з техніки пошуку роботи, семінарі для окремих категорій громадян, та міні-ярмарку вакансій. Пошук роботи здійснювався згідно з програмою реабілітації, а також, враховуючи знання, навички та побажання клієнта. Досвід роботи  вчителем у Катерини Іванівни майже 12 років. На цій посаді вона відчувала себе впевнено, адже з дитинства мріяла про цю професію.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.