Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Таверівка. У громади – питання до влади (проблема з листа)

Опубликована 27-06-2013, 14:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 85

Не так давно в редакцію нашої газети прийшов лист, в якому йшлося про бездіяльність одного з сільських голів, про те, що село занепадає, люди у ньому, як-то кажуть, нікому не потрібні. Жителі села Таверівки (а саме вони ініціювали звернення)  – всього  більше двадцяти підписів - хотіли через газету висловити своє незадоволення очільнику громади і почути відповіді на ті питання, що вже давно їх хвилюють.

Звичайно, лист не з приємних. Тож вирішила особисто відвідати село, поспілкуватися з таверівцями, щоб з’ясувати ситуацію.

Ще в автобусі, коли їхала, познайомилася з двома місцевими жіночками, які з радістю розповідали, що нарешті у Кленовому ліквідували багатолітні стихійні сміттєзвалища силами працівників райдержадміністрації, ТОВ «Трайгон Фармінг Харків», СФГ «Кленівське» (Г.Л.Пивоваров), підприємці  Р.І.Ярошенко,  О.М.Максименко).

- Тільки ж знову люди викидають сміття деінде, бо немає баків, - сказала одна з них. Висловлювали радість і з того, що нарешті, через багато років, за втручання в ситуацію районної влади, рейсовий автобус почав заходити і у Таверівку. Говорили про нелегке сільське життя, безробіття земляків, важку працю на землі… Так і сплинув час.

Ось і село Таверівка. Щоправда, тепер чомусь автобус уже не заїжджає до центру села, як це було ще зовсім недавно, водій мотивує це поганими дорогами.

- А що, хіба тут дорога гірша, ніж ми тільки-но їхали? - запитували його пасажири. Але водій все одно зупинив автобус біля в’їзду до села, і молодій жіночці з двома малесенькими дітьми і кількома великими сумками довелося чимчикувати до центру пішки.

У селі мене зустріла активістка, ініціаторка звернення Н. І.Здорик.

- Так, дорога у нас жахлива, через те автобус і не заїжджає до центру, - розповідала Надія Іванівна. – Ми своїми силами уже намагалися виправити ситуацію. Організовували суботник, люди носили щебінь, відходи будматеріалів, але після зими і дощів знову все розмило. Якщо будуть згодні земляки, ще проведемо суботник.

Дорогою до центру Н.І. Здорик показала мені аварійну ситуацію біля колонки з питною  водою – фото 1. І справді, біля неї треба бути обережним, бо після її ремонту працівниками КП «Богодухівсількомсервіс» не було здійснено необхідні заходи для усунення небезпеки, і за необережного кроку  людина легко може потрапити до ями. 

Потім Надія Іванівна показала магазин (єдиний у селі), який теж в аварійному стані – повністю тріснула стіна – фото 2.

- Сюди ж страшно заходити, а доводиться, - бідкалася сільчанка.

- А подивіться, які руїни у нас лишилися після того, як розібрали місцевий дитячий садок на будматеріали  (фото 3). Це ж страшне! – розповідала жінка далі. – Минулого року було таке, що дитина разом з велосипедом упала в яму. Добре, що поруч були дорослі, які допомогли уникнути біди. Страшно подумати, що могло б статися. І вже не раз сільський голова обіцяв нам засипати це провалля.

- А оці ями – то взагалі біль усього села, - продовжуючи знайомити мене з проблемами, розповідала жінка, коли ми підійшли до вулиці Таверівської. – Цей безлад лишився після того, як КП «Богодухівсількомсервіс» займалося ремонтом водогону. Та так і не довели справу до кінця. Мало того, наприкінці минулого року кожен двір здав по 50 грн. на закупівлю необхідної труби, але й досі справа стоїть на місці. А ця яма (показує на ледь зарите глибоке заглиблення у землі) - то взагалі небезпека небезпек, особливо для дітей, - продовжила нашу «екскурсію» Надія Іванівна.

Коли ми з жінкою наблизилися до людей, які, виявляється, «вже чекали на «Маяк», то мене здивувало, що зібралося чималенько жителів, причому різного віку (фото 4). «Така собі сходка», - подумала я, і не помилилася. Бо люди настільки активно почали обговорювати проблеми, ділитися думками, що наша зустріч за кілька годин перетворилася у своєрідне «віче». Прикро лише, що гра була «в одні ворота», оскільки сільський голова О.І.Ярошенко, на жаль, не зміг бути присутнім на зустрічі, хоча запрошення отримав.

- Нам хочеться кращого життя, - говорили таверівці. І розповідали про усі сільські негаразди, деякі з котрих я вже описала. – Коли нарешті до нас прийде вуличне освітлення? Коли у нас встановлять контейнери для сміття? – говорили – запитували жителі.

Та найбільше їхніх хвилювань було пов’язано із сьогоденням – із водою. І не лише ті питання, про які вже йшлося в матеріалі. «Чому така дорога вода? Більше 18 гривень!» - висловлювали обурення жителі.

Колишня доярка, ветеран праці М. Мокієвець зазначила:

- Коли встановила вдома лічильник води, ніби на світ народилася. Адже тепер плачу за місяць за воду стільки, стільки реально використовую. А коли не було лічильника, доводилося платити за 9 кубів по 18 грн. 86 коп. – це чимала сума.

Говорили й про те, що, якби була можливість, можна було б у селі створити якийсь кооператив чи комунальне підприємство, яке б займалося водопостачанням.

- Та це ж нереально, - після довгих дебатів підсумував місцевий депутат Є.П.Богданович (фото 5). Для цього потрібні кошти, техніка, відповідна документація. Без допомоги громаді це не під силу.

Євгеній Павлович висловив слушні пропозиції і щодо вивезення твердих побутових відходів. Адже ні для кого не секрет, що несанкціоновані сміттєзвалища є у кожному населеному пункті. І боротися з ними можна лише одним методом – систематичним вивезенням і утилізацією сміття. А це питання - у компетенції виключно місцевої влади.

- Скажіть, будь ласка, а хто з вас згоден платити за вивезення сміття? – запитую з цікавості. Виявляється, погоджуються з тим, що за таку послугу треба сплачувати, далеко не всі. І ця проблема, до речі, за власними спостереженнями, стосується більшості нашого населення. Нам чомусь легше викидати сміття куди-небудь (мотивуючи, що всі відходи спалюємо-закопуємо), аніж укласти угоду і спокійно виносити відходи до контейнера. Але це так, відступ, роздуми…

Говорили також і про те, що складна ситуація з кладовищем, на якому вже майже немає місця для небіжчиків. Хвилює сільчан і питання з собаками, котрі не дають спокою. А ще сільчани запитують: «Чому ми читаємо в «Маяку» як у тому чи іншому населеному пункті святкують Дні села, а у нас жодного разу ще не було такого сільського свята?»

Запитання є. А відповіді?

Спілкувалися-говорили з жителями села ми на багато тем. Так, лист з Таверівки покликав у дорогу. А далі що? Де ж відповіді на питання? Розповісти про проблеми – найлегше. Але мета газети – допомагати. Хоча б словом. Тому вже після поїздки я зустрілася особисто з сільським  очільником О.І.Ярошенком, щоб він інформував за кожним питанням. Тож ось як пояснив ситуацію сам Олександр Іванович:

- Дуже прикро, коли працюєш для людей, а  «дяка» ось така. Одразу розпочну з відповідей. Що стосується освітлення, то сьогодні сільська рада активно працює над цим питанням. Впевнений, що до кінця 2013 року по центральній вулиці Таверівки (10 ліхтарів) буде встановлено освітлення. Складне питання по вивезенню ТПВ. Дуже важко людей переконати, що за вивезення сміття треба платити. І хочу сказати, що як тільки громада буде згодна платити, як це роблять у Максимівці, Крисиному, інших селах, то одразу сільська рада укладе угоду з комунальним підприємством на вивезення і захоронення ТПВ. Вже найближчим часом планую провести з цього питання сходку.

Дорогу центральної вулиці силами громади минулого року було хоч трохи «підлаштовано», засипали ями щебенем і битою цеглою. Цьогоріч планую теж  з допомогою таверівців і техніки, яку обіцяв надати депутат районної ради Р.І.Ярошенко, знову «підновити» дорогу. З допомогою техніки Романа Івановича найближчим часом засипемо і фундамент з-під розібраного колишнього дитсадка. Тож, сподіваюся, власними силами ми усунемо небезпечну аварійну ситуацію на місці колишнього садка. 

Собаки – це справді наша велика проблема. Але ж знову, це не бездомні тварини, у них є господарі. Я уже особисто розмовляв з власниками, вони пообіцяли прив’язати собак у своєму дворі. Тепер господарів буде повідомлено іще раз, і за невиконання такого прохання їх буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Що стосується Дня села, то я готовий підтримати слушну ініціативу громади, допомогти і включитися в роботу. Але ця ініціатива повинна виходити від самих жителів.

Користуючись нагодою, я хотів би звернутися до жителів Таверівки: будьте більш активними, рішучими у своїх діях щодо вирішення питань життєдіяльності села. Ніхто до нас в громаду не прийде, не зробить. Якщо ми самі нічого не робитимемо. У свою чергу, сільська рада буде допомагати і підтримувати будь-яку ініціативу земляків. Я вважаю, у нашої сільської ради є і певні позитивні зрушення за останній період, найважливіше з яких, на мою думку, газифікація Таверівки. З допомогою районної державної адміністрації і особисто нашого народного депутата О.М.Біловола ми досягли мети. Я особисто за власні кошти їздив до Харкова з цього питання 18 разів!

Так, на жаль, часи змінилися, і немає вже сьогодні тих підприємств і господарств, які успішно діяли і в яких працювали земляки. Люди мали стабільну зарплату, у селі працювали дитсадок, клуб, магазин, ферми… Все змінилося, і сьогодні ситуація зовсім інша. Та все-таки, незважаючи на труднощі, ми й надалі будемо вірити у краще і працювати разом з громадою на розвиток.

Директор ТОВ «Богодухівсількомсервіс» В.Г.Роговий пояснив ситуацію  так:- Що стосується колонки, то у наших планах – її закрити, адже спостерігається безсистемний відбір води, а платять одиниці. Стосовно ями, то через об’єктивні причини (морози, відсутність виїздів) не було можливості її ліквідувати, але найближчим часом ми виправимо ситуацію. Якби громада була активнішою, можна було б, як, приміром, у с.Горького, самим згуртуватися і засипати яму землею. Кошти людей, які вони здавали, ми витратили на придбання нової труби, і на трьох ділянках водопроводу її поміняли. Сьогодні ситуація з водопостачанням у селі стабільна.

Питання аварійного магазину прокоментував підприємець В.В.Черкасов, який орендує приміщення для підприємницької діяльності:

- Я орендую це приміщення під магазин більше п’яти років, спочатку – у ВАТ «Таверівське», а зараз – у сільської ради. Приміщення, без сумніву, потребує капітального ремонту, який можливо зробити лише за сприяння сільської ради. Але наразі я бачу один вихід – знайти під магазин інше, безаварійне, приміщення. Думаю, що  саме цей варіант буде найприйнятнішим.

 

…І  ТРОХИ ПОЗИТИВУ

Коли спілкувалася з жителями села, так хотілося закінчити нашу розмову, як кажуть, на мажорній  ноті. Тож запитала: «Скажіть, а що у вас є позитивного, що радує на сьогодні?» Всі в один голос сказали про радість з приводу  того, що минулого року в село нарешті прийшов довгоочікуваний «голубий вогник». Таверівці розповіли, як шість років тому вони підвели труби до своїх домоволодінь, а коштів на газопровід високого тиску, звичайно, не було. Де люди не зверталися – результату  зась.

- Коли до нас  у сільську раду на прийом приїхав тоді щойнопризначений голова райдержадміністрації В.М.Бєлий, то ми до нього звернулися як до останньої інстанції, - розповіла Н.І.Стрижак. – І як же ми були приємно здивовані, коли Володимир Миколайович оперативно і ефективно вирішив проблему. Настільки відомо, він звернувся до губернатора з нашим питанням, і спільними зусиллями районної і обласної влади до нас прийшов газ.  А ще минулого року у Таверівку нарешті почав курсувати рейсовий автобус, теж, до речі, за сприяння керівника району. В.М.Бєлий допоміг і у тому, що у нашому селі з’явився дитячий майданчик. З таким проханням до нього звернулися наші молоді мами, татка, бабусі дітлахів на черговій зустрічі з громадою. Голова адміністрації звернувся до тоді ще кандидата в депутати О.М.Біловола за допомогою. І за сприяння благодійного фонду «З добром до людей!» і особисто його Почесного президента Т.В.Біловол у Таверівці було встановлено дитмайданчик. 

Радіють тепер таверівські дітлахи тому, що в центрі села є дитячий майданчик, де вони можуть побавитися –погратися (фото 6 ). А дітей, до речі, тут не так вже й мало. А це – надія на краще майбутнє.

У Таверівці побувала,

проблему з листа вивчала

Тетяна Чернишова

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.