Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

По здоров’я – в ополонку (5 фото)

Опубликована 25-01-2013, 12:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Говорять, що крижана вода підвищує тонус організму, тверезить розум і прояснює думки. Ще з давніх-давен наші предки зміцнювали своє тіло зимовим купанням. Нині ж таке пірнання популярне серед прихильників здорового способу життя. 

З кожним роком на Богодухівщині стає все більше і більше охочих випробувати на собі екстремальний метод оздоровлення. На свято Водохреща серед земляків-«моржів» можна побачити не лише літніх людей, а й молоде покоління.

Цього року на березі міського водоймища Копань висадився, вважай, цілий десант купальників. Хто приїхав один, а хто з сім’єю. Хто стрибав у воду з розгону, а хто заходив поважно і, як годиться, тричі перехрестившись.

Особливо приємно було бачити справжніх лідерів, так званих популяризаторів здорового способу життя. Були і початківці, які вперше пірнули у крижану воду. Про їх враження від пірнання в ополонку та методи загартовування і йтиме далі  мова.

Микола Кузьмич Зозуля  – це справжній вожак серед богодухівських «моржів». Чоловік має солідний стаж холодного загартовування – більше 25 років він систематично сталить здоров’я у льодових прорубах. М. К. Зозуля запевняє, що запроваджений звичай дає неабиякий лікувальний ефект – хвороби, як правило, не «чіпляються» до тіла, до того ж душа очищається, та й бадьорість відчувається тривалий час.

- Я раджу усім сміливо займатися моржуванням, як юні, так і дорослим поважних літ. Такий метод загартовування підвладний будь-якому віку. Одначе треба запам’ятати, що перед пірнанням в ополонку не треба робити зайвих зловживань. Це може призвести до непередбачуваних ситуацій. Перед тим, як зануритися в холодну воду, – зробіть легку зарядку для тіла. Після купання обітріть своє тіло рушником, швиденько одягніться, знову ж таки зробіть фізичні вправи, аби добре розігріти своє тіло,- зазначив Микола Кузьмич.

Тринадцятирічна Ірина Гузіна (справа) та дванадцятирічна Олена Барейкіна (зліва) цього року вирішили уперше пірнути в крижану ополонку саме на свято Водохреща. Як зазначають дівчата, до холодної води вони звикали поступово: робили зарядку, купалися у прохолодній воді… Нині ж юнки вирішили відкрити сезон моржування.

- Ви знаєте, нам не холодно, навпаки тіло аж пече, бадьорість, енергія, зарядка на весь день, - схвильовано і з радістю говорили дівчата. – Думаємо, що таким способом загартовування займатимемося й надалі.

Леонід Іванович Карнаух також знаний «морж» серед богодухівців. Займається таким методом загартовування майже 20 років. Окрім цього, чоловік робить щоденні фізичні вправи.

- Краще вести здоровий спосіб життя, ніж хворіти і безперестанку витрачати кошти на ліки. Бути здоровим нині набагато вигідніше , - посміхаючись, говорить Л. І. Карнаух. – Своє тіло треба тренувати, переборювати у собі лінь і хоча б кожен день робити по кілька фізичних вправ.

 Леонід Іванович радить розпочинати холодове загартовування саме наприкінці літа. Почати можна з щоденного обтирання рук і ніг прохолодною водою, потім - груди, спину. Щодня слід знижувати температуру води на градус. Коли тіло звикне до холодного обтирання, можна перейти на обливання водою: почати з прохолодної (25°С) і поступово знижувати температуру. Коли настають зимові місяці, можна почати короткочасні пробіжки по снігу, а в кінці підготовчого курсу - обливання холодною водою на вулиці.

- Головне в холодовому загартовуванні - не робити тривалих перерв, інакше ефект зникає, - зазначає чоловік. -  В ідеалі холодові процедури необхідно проводити щоденно. Навіть якщо люди не наважаться на Водохрещенське купання в ополонці, то корисними можуть бути пробіжка босоніж по снігу, обливання й обтирання холодною водою. Таке загартовування подарує не тільки хорошу фізичну форму, але й чудовий настрій, любов до життя і бадьорість духу.

Владислав Володимирович Козловський, незважаючи на свій досить поважний вік, уже третій рік поспіль займається «моржуванням».

- Молодому поколінню раджу змолоду загартовувати своє здоров’я. Необхідно робити фізичні вправи, можна приймати контрастні душі, якщо не боїтеся – пірнати в ополонку, - говорить В. В. Козловський. – У мене стаж моржа не такий вже і солідний. Та все ж хочу сказати, що після купання в крижаній воді відчуваю себе набагато здоровішим. Однозначно загартовування потребує серйозного ставлення і послідовності. Треба пам’ятати, що в ополонку не можна пірнати вперед головою, особливо, якщо ви новачок. Тому що може бути ризик переохолодження. Новачкам слід перебувати у воді максимум 5-10 секунд. Після виходу з води необхідно відразу ж витерти тіло насухо і одягнути щось тепле.

Сергій Леонідович  Мальований говорить, що підготовка до моржування повинна відбуватися поступово, в іншому випадку при першому зануренні у воду взимку можуть виникнути судоми, а в гіршому випадку і зупинка серця.

 Чоловік радить кожен день купатися у відкритому водоймищі. Якщо немає такої можливості, купання у водоймі можна замінити щоденним прийняттям прохолодного душу. До речі, таким методом загартовування він займається щодня, протягом п’яти років. В результаті такої підготовки вже восени “моржі”-початківці зможуть спокійно заходити у воду, а через деякий час без проблем пірнуть в ополонку в зимовий період. “Особисто для мене занурення в ополонку – це енергія на весь рік. Раджу молодому поколінню, окрім щоденних фізичних вправ, робити контрастні душі, це додає тілу бадьорості, сил”, - сказав С. Мальований

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.