Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Опубликована 21-12-2012, 10:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Саме такою була тема чергової  прямої телефонної лінії , яка пройшла нещодавно в редакції газети із  завідувачем сектора з питань постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції управління соціального захисту РДА В. В. Лещенко. Тож друкуємо запитання-відповіді.

- Вікторіє Володимирівно, скажіть, будь ласка, як нараховується та виплачується додаткова відпустка учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС?

- Відповідно до п.22 ст.20 та п.1 ст.21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, віднесені до 1 та 2 категорії, мають право отримувати чергову відпустку в зручний для них час та додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком на 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Є низка відмінностей додаткової відпустки, яка надається учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, від щорічної відпустки.

У першу чергу, додаткова відпустка на відміну від щорічної відпустки, не пов’язана із виробничим процесом та надається незалежно від часу роботи громадянина на підприємстві, в установі, організації.

Якщо витрати на оплату щорічної відпустки здійснюються за рахунок коштів підприємства, виділених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працює по трудовій угоді працівник, то фінансування витрат по відшкодуванню коштів на виплату додаткової відпустки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Додаткова відпустка не належить до виду щорічної відпустки, яка визначається п.1 ст. 4 Закону України «Про відпустки», тому на неї не розповсюджується право на виплату компенсації відповідно до ст. 24 даного закону та право на перенесення та поділ щорічної відпустки згідно зі статтями 10,11,12 Закону України «Про відпустки».

Додаткова відпустка, яка надається учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються в розрахунок тривалості додаткової відпустки та підлягають оплаті, визначеної законодавством.

- Чи мають право безкоштовно харчуватися в школах діти, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи?

- Відповідно до ст. 30 п.11 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» право на безкоштовне харчування в середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних закладах освіти, коледжах та технікумах мають учні, які евакуйовані із зони відчуження, та діти, які мають інвалідність, пов’язану із Чорнобильською катастрофою.

Інші діти, які є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, але не мають інвалідності зі зв’язком та не проживають на територіях радіоактивного забруднення, харчуються на загальних підставах.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.