Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Сімейний лікар. Чи має право вибору пацієнт?

Опубликована 10-10-2012, 10:05 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Сімейний лікар. Чи має право вибору пацієнт?У районній поліклініці забувають про своє покликання – допомагати хворим

Як не прикро це чути, але це дійсно так. Часом наші лікарі забувають про своє покликання – допомагати хворим. Неодноразово доводилося чути від знайомих, звичайних перехожих, що сімейний лікар відмовив у огляді, мовляв, хворий не проживає на його дільниці. Звичайно, народ у нас терплячий – обурюється мовчки, стримуючи образу. Однак, відчувши «доброзичливе» ставлення лікаря на собі особисто, вирішила дану ситуацію не залишити поза увагою. З етичних міркувань прізвище лікаря, до якого зверталася, вказувати не буду.

Одразу ж, як кажуть, по гарячих слідах, звернулася за роз’ясненням до заступника головного лікаря району О. В. Сизоненко (на момент підготовки матеріалу Оксана Володимирівна обіймала саме цю посаду) і запитала, чи має право сімейний лікар відмовити в огляді, якщо пацієнт не закріплений за обслуговуванням у даного лікаря.

Ось що відповіла Оксана Володимирівна:

Ситуація, звичайно, обурлива. Однозначно - лікар не мала права відмовити в огляді. Згідно з вимогами законодавства, в КУОЗ Богодухівська ЦРЛ адміністрацією лікарні  впроваджено механізм призначення лікуючого лікаря (лікар загальної практики сімейної медицини) за територіальним принципом. Це означає, що все населення міста та сіл розподілено на дільниці, відповідно до нормативів навантаження на одного лікаря 1500 чол. в місті та 1200 чол. - в селі. За кожною дільницею закріплено лікаря. Якщо з будь-яких причин пацієнта не задовольняє обслуговування лікаря, він має право звернутися до головного лікаря закладу з вимогою про заміну лікаря. Для цього необхідно подати до приймальні головного лікаря письмову заяву з повідомленням, у якого лікаря пацієнт хоче обслуговуватись. Якщо пацієнт не вказує лікаря, то його буде призначено адміністрацією закладу.

Також, якщо лікуючий лікар відсутній, чи з будь-якої іншої причини (на розсуд пацієнта він має право не пояснювати причину свого вибору лікаря) пацієнт має право звернутися до будь-якого лікаря загальної практики сімейної медицини в лікарні і отримати медичну допомогу. Відмовити пацієнту в наданні медичної допомоги лікар у будь-якому випадку не має права, особливо не має права мотивувати це тим, що пацієнт не закріплений за обслуговуванням у даного лікаря. Лікар має право після надання медичної допомоги пацієнту розповісти про механізм призначення лікуючого лікаря та запропонувати  написати заяву головному лікарю лікарні, якщо пацієнт і в подальшому забажає обслуговуватися у відповідного лікаря. Ці правила розповсюджуються на всіх мешканців району -  житель  це  села чи міста.

Законодавство говорить…

Аби нагадати про обов’язки лікарів та права пацієнтів, пропонуємо ознайомитись з витягами із Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Відповідно до статті 38 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», кожний пацієнт, який  досяг чотирнадцяти років і який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій.

Відповідно до  статті 34 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» лікуючий лікар обирається пацієнтом або призначається йому в установленому цими Основами порядку. Пацієнт вправі вимагати заміни лікаря. Нормативи навантаження лікуючих лікарів затверджуються Міністерством охорони здоров’я України.

Відповідно до статті 38 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожний пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.

Відповідно до статті 34 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо останній не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров’я, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого і здоров’ю населення. Лікар не несе відповідальності за здоров’я хворого в разі відмови останнього від медичних приписів або порушення пацієнтом встановленого для нього режиму.

                                                         

                 Тему вивчала

          Яна Федорченко

 

P.S. Отож, враховуючи вищевикладене, сподіваємось, що лікарі Богодухівської поліклініки усвідомлять усю серйозність їхніх обов’язків і не будуть у подальшому зраджувати клятві Гіппократа.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.