Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Розпочався осінній призов на строкову військову службу

Опубликована 9-10-2012, 11:28 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Нещодавно в редакції  пройшла пряма телефонна лінія з військовим комісаром Об’єднаного військового комісаріату С.М.Супруном на тему «Призов громадян на строкову військову службу». Друкуємо запитання-відповіді.

- Сергію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про особливості осіннього призову-2012 на строкову військову службу.     

- На підставі Закону України  «Про військовий обов’язок та військову службу», Указу Президента  України «Про строки проведення чергових призовів», чергові призови громадян на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2012 році №1009/2011 від 31 жовтня 2011 року, з 1 жовтня по 30 листопада цього року проводиться черговий призов юнаків на строкову військову службу. За планом, передбачається призвати 40 чоловік з Богодухівського та Краснокутського районів. Минулого року, приміром, у цей період було призвано 44 юнаків. Явці на призовну дільницю Богодухівського району для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 1994 року народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1987 – 1993 р. р., у яких закінчилася відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову службу з різних обставин. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані  прибути на призовну дільницю за адресою : м.Богодухів, вул. Пушкіна, 34, в зазначений час з документами, що вказані в особових повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу зобов’язані прибути в райвійськкомат 1 жовтня, маючи при собі документи, які засвідчують особу.

Хочу наголосити, що громадяни, які ухиляються від призову і не з’явилися за повісткою до райвійськкомату, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. До речі, хотілося б додати, що строки військової служби не змінилися: 12 місяців – у Збройних силах; 18 місяців – у Військово-морських силах; 9 місяців мають відслужити призовники, які мають вищу освіту.

- Я хочу проходити військову службу за контрактом. Куди і до кого треба звернутися? 

-  Хочу зазначити, що якщо раніше призовом на військову службу за контрактом займалися територіальні центри комплектування, то зараз це питання у компетенції військових комісаріатів. До нас уже надійшли заявки від командирів військових частин з усієї України – Криму, Західної України, Харківської, Дніпропетровської, Одеської та інших областей – про те, що наразі їм необхідні спеціалісти за різним фахом. Богодухівський військовий комісаріат на ярмарку вакансій, який проходив нещодавно у нашому районі, пропонував юнакам і дівчатам спробувати свої сили на військовій ниві. Хочу  відзначити, що велику зацікавленість у службі за контрактом виявили учні  Богодухівського аграрного ліцею. До речі, нагадаю статтю 20 Закону України, згідно з якою на військову службу за контрактом приймаються особи віком від 18 до 40 років, включаючи й тих, хто не проходив строкову військову службу, а також жінки, які мають бажання служити в лавах Збройних сил. Тож якщо ви маєте бажання служити за контрактом – звертайтеся до нас. Кожен, хто виявить таке бажання, може вибрати собі військову частину, де він бажає проходити службу, в залежності від спеціальності та дислокації військової частини. Служити за контрактом – справді вигідно.

- Цікаво дізнатися, який сьогодні стан здоров’я юнаків-призовників?

- На жаль, статистика показує, що стан здоров’я наших земляків-призовників з кожним роком погіршується. Щороку медичні комісії фіксують патології юнаків, які проходять огляд.  Переважна більшість юнаків мають терапевтичну або ортопедичну патологію. Серед призовників поширені серцево-судинні та шлунково-кишкові захворювання, плоскостопість, сколіоз тощо. І така ситуація, як свідчить статистика, характерна для всіх регіонів України.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.