Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Медицина оберігає людину, ветеринарна медицина – людство

Опубликована 10-08-2012, 09:49 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Ми всі в очікуванні професійного свята працівників ветеринарної медицини, яким офіційно Україна єдиною на весь світ заявила про свою повагу до людей , покликаних зберігати безпосередній зв’язок із живою природою  — колискою людства. Бо без них, їхньої важкої і часто невдячної праці не можуть  існувати ні тваринницькі господарства, ні зоопарки, ні заповідники. Нація, яка хоче жити і залишити слід на землі, в центрі Європи, дбає про якість  продуктів харчування – саме для виконання цієї відповідальної місії визначено ветеринарну медицину.

Ветеринарна медицина сьогодні - одна з найважливіших галузей народного господарства держави, що стоїть на сторожі епізоотичної безпеки країни, здоров’я тварин і людей.

Спеціалісти ветеринарної медицини Богодухівського району займають чільне місце в області. Район благополучний по інфекційних захворюваннях всіх видів тварин і птиці.  План  протиепізоотичних заходів на 2012 рік виконується в повному обсязі.

На сьогодні в районі забезпечено стабільну, контрольовану епізоотичну ситуацію.

За 7  місяців 2012 року проведено 28 тисяч діагностичних досліджень, 90 тисяч профілактичних щеплень і обробок, проведено дезінфекцію на 20 тисячах кв. м тваринницьких  приміщень.

За цими сухими цифрами стоїть щоденна, копітка, наполеглива праця фахівців всіх ланок ветеринарної служби району.

Пліч-о-пліч над виконанням поставлених завдань у районі працюють спеціалісти управління, лікарні, лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, міжрайонної  лабораторії, офіційні лікарі переробних підприємств, ветеринарні лікарі та ветфельдшери господарств різних форм власності.

Сьогодні заслуговують на подяку та добре слово всі ветеринарні спеціалісти Богодухівського району.

Особливо хочеться відзначити головного спеціаліста управління ветеринарної медицини в Богодухівському районі  Г.В. Ємельяненко, заступника начальника Богодухівської  лікарні ветеринарної медицини Ю.Г.Бінятова, завідуючу серологічним відділом Богодухівської міжрайонної лабораторії ветмедицини Л.Г.Саранчу, завідуючу Хрущово-Микитівської дільничної лікарні ветмедицини Є.М.Долуду, лікаря на ЗАТ « Богодухівський м’ясокомбінат» В.О.Бережного.

Необхідно відзначити високий професіоналізм і сумлінну працю ветлікарів, які працюють у господарствах району. Це – головний вет-лікар СФГ « Промінь»  - С.Н.Світличний, ТОВ  « Богодухівська ферма» - Є.В. Макаренко.

Для захисту вітчизняних споживачів від неякісних і небезпечних харчових продуктів тваринного походження на підприємствах з переробки м’яса, риби, молока в районі  працюють державні офіційні лікарі ветеринарної медицини: В.О. Бережний, І.М.Комар, І.П.Голуб.

Один із факторів стабільної роботи ветеринарної галузі - забезпеченість її вет-препаратами. В районі добре налагоджена робота з питань постачання і реалізації ветпрепаратів і  медикаментів. Цю важливу роботу забезпечують три ветаптеки та один веткіоск.

У нас ветеринарна медицина в особливій повазі, тому що ми з великою симпатією ставимось до людей, які чесно виконують свої обов’язки.

Значний внесок у розвиток ветеринарної справи зробили шановані ветерани праці нашого колективу: О.С.Певний, Ю.А.Книшенко, Р.П. Сластін, Г.Я. Змієвська, П.С.Змієвський , А.І. Скринник, І.М. Адамський, Л.М. Вакуленко, О.І. Білоус, О.Ф. Тонкошкур, В.І. Каліберда, В.П. Антосьєв, Л.В. Світлична, яких ми шануємо, пам’ятаємо і на яких ми  рівняємось. Сьогодні хочеться висловити їм особисту подяку за їхню сумлінну роботу в молоді роки.

Вітчизняна ветеринарна медицина впевнено наближається до міжнародних стандартів санітарного нагляду, безпечності сільськогосподарської продукції і охорони навколишнього  середовища, здійснення заходів з недопущення поширення небезпечних хвороб.

Актуальними залишаються питання недопущення занесення і поширення збудника африканської чуми свиней, високопатогенного грипу птиці, губчастоподібної енцефалопатії  великої рогатої худоби, хвороби Ньюкасла, туберкульозу і лейкозу ВРХ, сказу тварин.

Особливо загострилася ситуація з африканською чумою свиней, яке уже 3 роки поширюється територією Росії, а в серпні 2012 року встановлено спалах і на території України в  Запорізькій області. Дана ситуація вимагає від кожного ветеринарного фахівця та від усіх ланок ветеринарної служби надзвичайної уваги та професіоналізму для запобігання  занесення та поширення даного захворювання.

Пріоритетними на сьогоднішній день є питання створення сучасної матеріальної бази і освоєння нових методик і методів роботи, діагностики, профілактики та лікування у  відповідності до міжнародних вимо, реформування лікарень і дільниць на етапі переходу служби на приватну основу, створення мережі сервісних пунктів на територіях сільських  рад для облуговування тварин, участь в ідентифікації всіх видів тварин. 

Добрих слів подяки і найкращих побажань заслуговує кожна ланка нашої галузі. Тому що працюють у ній люди, які обрали свою професію за покликанням.

«Медицина оберігає людину, ветеринарна медицина  - людство». В цьому визначенні і суть нашої роботи і її головне завдання. 

Цю велику відповідальність відчуває кожен з нас. І кожен робить все залежне від нього для забезпечення благополучної епізоотичної ситуації.

У тому, що вона зараз такою є  - велика заслуга всіх ланок нашої служби.

 

              

І. Змієвський, 

начальник управління ветеринарної медицини  

в Богодухівському районі, головний державний інспектор  

                 ветеринарної медицини в Богодухівському районі

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.