Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Богодухівській лікарняній касі - 10 років

Опубликована 31-07-2012, 14:46 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 85

Богодухівській лікарняній касі - 10 років

Рух по залученню коштів населення для поліпшення медичного обслуговування розпочався в Україні наприкінці минулого століття. Він пішов шляхом створення лікарняних кас, які зайнялися збиранням коштів населення для придбання медикаментів і надання медикаментозної допомоги хворим при стаціонарному лікуванні. Лікарняні каси були благодійними або громадськими організаціями, які за рахунок внесків своїх членів, надавали медикаментозну допомогу всім, хто за нею звертався. Обмеженим був тільки розмір допомоги на рік. По суті, це була своєрідна форма медичного страхування.

Найбільшою в Україні є Житомирська обласна лікарняна каса, яка залучила в свої лави половину населення області і має розвинену інфраструктуру - звільненого від виконання інших обов’язків голову правління, його замісника, лікарів - експертів і спеціалістів-фармацевтів, які займаються придбанням медикаментів для каси.

У Харківській області створення лікарняних кас пішло іншим шляхом. В 23 районах були створені районні лікарняні каси з меншим штатом, що дозволяло економити витрати на утримання. Ця організація діє на підставі Конституції України, Закону України “Про благодійництво і благодійні організації.” Найбільша за кількістю членів - Куп’янська лікарняна каса.

Богодухівська лікарняна каса - це благодійна неприбуткова організація, створена для поліпшення охорони здоров’я громадян, що  розпочала свою діяльність з 1 серпня 2002 року. Отож, завтра їй виповниться 10 років.

Відразу після створення вона посіла 3-є місце в області за кількістю членів після Куп’янської і Лозівської. За період своєї діяльності через лікарняну касу було надано медикаментозну допомогу 9072 рази на загальну суму 1млн.243,4 тис. грн. Лікарняна каса надає допомогу в той же день, як хворий поступає на стаціонар. Ліки доставляються у відділення райлікарні без участі хворих. Було б не справедливим не подякувати колективу аптеки “Лекта”, який докладає чимало зусиль для того, щоб ліки доставлялися в стаціонар своєчасно і в необхідному асортименті. Членами нашої лікарняної каси можуть бути усі мешканці району - і ті, хто досяг 18 років, і діти. Крім того, Богодухівська лікарняна каса є єдиною в області, де діти до 18 років можуть отримати допомогу по членських картках батьків, при цьому батьки не сплачують додаткових внесків. Також це стосується і дітей – студентів до 23 років, що навчаються на денній формі навчання. Розмір членського внеску - 8 гривень для працюючих і 7 гривень - для непрацюючих і пенсіонерів на місяць, вступний внесок - 5 гривень.

Основною метою діяльності лікарняної каси є забезпечення медичного обслуговування членів каси та їх дітей в умовах ринкової економіки шляхом використання коштів, які формуються за рахунок постійних внесків її членів для сприяння медикаментозному, діагностичному обслуговуванню хворих в умовах постійного стаціонару.

Слід визначити заклади, що є активними учасниками БЛК. Це школа – інтернат – 70  чол., дитячий будинок-інтернат – 60 чол., територіальний центр  - 390 чол., Богодухівський сільськогосподарський УКК- 27 чол., медичний коледж – 26 чол., ЦРЛ – 520 чол.

Недоліком лікарняної каси є її однопрофільність. Якщо страхові компанії можуть “перекидати” кошти з одного виду страхування на інший, то ми можемо використати лише те, що зібрали за рахунок внесків. Тому й розмір допомоги у нас обмежений - 200 грн.

Ми виступаємо з пропозицією збільшити розмір допомоги до 250 грн. та розмір внеску до 10 грн. і просимо членів каси висловити думку з цього приводу. До речі, розмір допомоги і внеску у нас не змінювався з 2008 року.

Сподіваємося, що справа добровільного медичного страхування все ж знайде підтримку в населення району. Запрошуємо мешканців району до лікарняної каси за адресою вул. Чернієнка, 13 (приміщення поліклініки) записатися в її члени. Це можна зробити на ФАПах, а також за місцем роботи на підприємствах, що уклали договори про співробітництво з лікарняною касою. Цим ви потурбуєтесь про своє здоров’я. До керівників підприємств звертаємося з проханням обговорити пропозицію про збільшення розміру допомоги і внеску зі своїми трудовими колективами і зателефонувати за номером 3-32-56.

На закінчення дозвольте побажати членам лікарняної каси міцного здоров’я і особистого щастя. Віриться, що кількість членів каси і розмір допомоги постійно зростатимуть за сприяння керівництва району і керівників підприємств, установ і організацій.

                      

                     

                      М. ГРИЩЕНКО,

         головний лікар району

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.