Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Чудотворні ікони Слобожанщини. Каплунівська ікона Божої Матері

Опубликована 8-07-2012, 10:50 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 85

Цього разу, шановні читачі, в уже знайомій рубриці ми пропонуємо вашій увазі матеріал про чудотворні ікони Слобожанщини. Питань, пов’язаних з такими іконами, виникає чимало, тож о. Сергій розповів більш детально про це чудо Боже. Звертаємося до вас із проханням: оскільки ми друкуємо зображення ікони – не викидайте газету на смітник.

Серед багатьох святинь Православної Церкви значне місце займають чудотворні ікони. Строго кажучи, самі по собі ікони не зцілюють від хвороб, не допомагають в роботі, навчанні, у сімейному житті, вихованні дітей... Все це, звичайно, робить Бог, відгукуючись на молитви людей. Але люди моляться перед іконами, і саме у відповідь на ці молитви перед конкретною іконою Господь надає Свою допомогу. Чому саме через них?! Бо це матеріальний образ Бога чи святих. І щоб ми не приписали Господню допомогу випадковому збігу обставин, людям, лікарям чи ще комусь, саме через матеріальну святиню Бог відповідає на наші молитви. Щоб ми не забули, звідки прийшла ця допомога, і ще раз укріпилася наша віра. Тому за деякими із них закріпилася назва “чудотворні”.

На Слобожанщині багато таких ікон:  Нерукотворний образ Спаса нашого Ісуса Христа, який оновився у Свято-Борисо-Глібському жіночому монастирі у селі Водяне; Озерянська ікона Божої Матері, яка знаходиться у Харківському Свято-Покровському чоловічому монастирі; Піщанська ікона Божої Матері, яка зараз знаходиться у Свято-Вознесенському кафедральному соборі міста Ізюм; Іверська ікона Богородиці, яка знаходиться в Свято-Вознесенському храмі в селі Липовий Гай; Святогірська ікона Богородиці, яка знаходиться у Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Ці ікони оновлюються – зображення на них саме по собі стає яскравішим та чіткішим, мироточать - з них виділяється особлива речовина — миро, плачуть, кровоточать та інше. До речі, прихожани в Богодухівському храмі також помічали оновлення ікон, люди із сіл нашого району розповідають про ікони, які мироточать навіть вдома. Є ще багато ікон, про які люди не знають, але на них Господь також проявляє чудеса.

Цього разу хотілося б розповісти про одну із святинь нашого краю — Каплунівську ікону Божої Матері.

Каплунівка - черкаське поселення, що було названо на честь осадового Каплуна. Ці землі належали Охтирському полковнику Івану Перекресту. У 1688 році у Каплунівці він збудував храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці, першим священиком у якому був Іван Уманов. Одного разу він побачив сон: йому явився літній чоловік, який сказав: “На третій день після цього до тебе прийдуть три іконописця. У старшого з них зніми зверху з в’язки сім ікон, і восьму — Казанську ікону Богоматері – візьми собі з благоговінням і побачиш благодать”. Це було напередодні престольного свята храму Різдва Пресвятої Богородиці — 8 вересня 1689 року. Священик Уманов, здивований сновидінням, три дні постився, служив літургію, а на третій день після служби по дорозі додому зустрів трьох старців, які йому було вказано уві сні. Він зняв верхні сім ікон зі стопки іконописця, а восьмою дійсно була Казанська ікона Богородиці. Отець Іван залишив її у себе. Два тижні ікона знаходилась вдома у священика, а на третій тиждень уві сні явилась йому Діва незвичайної краси і мовила: “ Не держи Мене в твоїй храмині, віднеси до храму Божого”. Священик пробудився, зізвав прихожан, відслужив молебень і переніс ікону до Церкви. Так ікона з’явилася в Каплунівці.

До неї стало приходити багато богомольців, і чутка дійшла до Петра Великого. У 1705 р. він на знак свого благоговійного ставлення до святині подарував храму срібне визолочене Євангеліє. Напередодні полтавської битви цю ікону носили серед воїнів, які прикладались до неї з молитвами. Відомо, що і сам цар Петро неодноразово молився перед нею і просив благословення на перемогу. Багато чудес Господь творив через цю ікону. Кожен рік духовенство возило її по храмах Харківської області, Полтавщини, Сумщини. Тисячі людей приходили з молитвами до неї. Сьогодні невідомо, де знаходиться її оригінал. Копія зберігається у Свято-Покровському храмі нашого міста.

Дай, Боже, по молитвах Божої Матері нам усім жити в мирі з Господом і

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.