Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

У Гутах вже більше 10 днів немає води

Опубликована 22-07-2011, 11:16 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
У Гутах вже більше 10 днів немає води


Справді, вже більше 10 днів гутяни страждають через те, що в них відключили воду. Обурені жителі телефонують і приїжджають до редакції за допомогою у вирішенні проблеми. Що ж сталося?

Ще 7 липня відбулася сесія Гутянської селищної ради, де був присутній і представник нашої газети. На цій сесії розглядалося питання, зокрема, щодо водопостачання в населеному пункті. А саме – про погодження норм споживання холодної води мешканцями селища Гути, для розрахунку економічно обґрунтованого тарифу. Була думка про те, що в разі не погодження норм для споживачів, необхідно розірвати договір на право оперативного управління комунальним майном між селищною радою та підприємством ТОВ «Богодухівсількомсервіс». Саме це підприємство займається постачанням жителів селища водою, тут на обслуговуванні знаходиться 7 свердловин та водонапірних веж з водогонами протяжністю 32 кілометри.

Головною проблемою, озвученою і на сесії, стало те, що люди взагалі залишилися без води, оскільки за борги підприємства по електроенергії у Гутах були відключені свердловини.

З цього приводу дав коментар депутат селищної ради О.І.Фещенко, який відстоює позицію земляків отримувати якісні послуги вчасно: «Споживачі води, перш за все, обурені тим, що на водонапірних вежах немає розподільчих лічильників. Тому, природно, є певні сумніви щодо раціональності і обґрунтованості пропонованих нових тарифів та норм споживання води. У багатьох споживачів вдома також немає лічильників, а, за словами директора ТОВ «Богодухівсількомсервіс» В.Г.Рогового, спостерігається «велика різниця» між фактичними витратами та відомостями стосовно сплачених рахунків абонентів. Люди сумніваються і розмірковують: як можна без лічильника, виключно за підрахунками витрат електроенергії, визначити цю «різницю». Це все робиться навмисно, щоб підняти оплату, тому на сесії і порушується це питання», - говорить Олександр Іванович.

За відповідним коментарем ми звернулися до директора ТОВ «Богодухівсількомсервіс» В.Г.Рогового.

- За шість місяців поточного року абоненти селища Гути заборгували нашому підприємству 16028 гривень, - коментує керівник. -Цей борг з’явився через те, що на даний час тут діє тариф, затверджений рішенням Гутянської селищної ради V сесії VI скликання №47-VI від 21 січня 2011 року, і він є економічно необґрунтованим для нашого підприємства, занадто низьким. Ми неодноразово зверталися до Гутянського селищного голови щодо питання погодження норм витрат питної води, згідно з БНіП 2.04.01-85 для розрахунку економічно обгрунтуваного тарифу. На сьогоднішній день дане питання не вирішене, і ми не можемо виконати припис Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області, яке підтвердило нашу позицію. Та й ціни на електроенергію не чекають, впродовж півроку вони піднімались двічі. В результаті отриманого збитку щомісяця збільшується і заборгованість підприємства. За 6 місяців поточного року наше підприємство витратило 111280 гривень на об’ єкти водопостачання у Гутах, включаючи заміну трьох глибинних насосів, ремонт поривів, матеріали та запчастини, ПММ, заробітну плату наших працівників. В зв’язку з несплатою абонентами рахунків та несанкціонованому відбору води, по Гутянській селищній раді ми понесли збиток у 35539 гривень.

На сесії все ж таки при погодженні норм споживання води, більшістю голосів депутатів, після довгих дебатів, було затверджено рішення про нові норми і тарифи.

Вже через тиждень після сесії жителі Гут почали сплачувати борги, так як без води неможливо жити, а альтернативи більше нема. Для підприємства проблема була частково вирішена.

Вже коли готувався цей матеріал до друку, стало відомо, що 19 липня постачання електроенергії до свердловин було поновлено. Як пояснило керівництво підприємства, цим питанням предметно займалася влада, зокрема заступник голови Богодухівської РДА О.М.Просяник.

«Неодноразово контролери нашого підприємства виявляли несанкціонований відбір води в населених пунктах, в яких ми працюємо,-говорить В.Г.Роговий. - Так, в Степному житель сплатив штраф в розмірі 2000 гривень, мешканка Ч.Ниви оштрафована на 2800 гривень, справа по Хрущовій Микитівці знаходиться в суді. Восьмого липня відбулася сесія Степнянської сільської ради, де ми з депутатами розглянули питання щодо різниці спожитої води абонентами в 172 кубометри: розподільчий лічильник на башті зафіксував 672 кубометри спожитої води за місяць, а по рахунках надійшла сплата лише за 500. Тож наше підприємство зацікавлене в установці розподільчих лічильників. І якщо не буде боргів- тоді будуть і кошти на прилади. До речі, такий лічильник коштує від 700 грн до 1500 грн. Якщо розібратися, насправді лічильники повинні були встановлюватись селищною радою, а в обов’язки нашого підприємства входить обслуговування системи».

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.