Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Звалище біля Леськівки. Доведені до відчаю люди готові перекрити дорогу

Опубликована 15-07-2011, 13:20 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Побувавши днями у Леськівці за листом наших читачів, переконалася на власні очі, що сільчани справді доведені до відчаю ситуацією зі звалищем і готові на відчайдушний крок. У них, як кажуть, увірвався терпець. Але спочатку - лист, який прийшов минулого тижня до редакції.

Звалище біля Леськівки. Доведені до відчаю люди готові перекрити дорогу


Буквально днями я побувала у селі, щоб вислухати місцевих жителів, поспілкуватися з ними. Не думала, що насправді це спілкування виявиться своєрідною сільською сходкою, на яку прибуде чи не все село. Кожен з них висловлював своє обурення.

«Ми вже «воюємо» з цим звалищем більше 10 років, зверталися у різні інстанції, але віз і нині там», «Чому ми і наші діти повинні вдихати ці незносні і небезпечні пари ?», «Воду з наших колодязів неможливо пити», «У ставку навіть і риби вже майже немає через таку екологію»- звучало з усіх боків… І ще турбує леськівців важливе питання: чому звалище офіційно закрите, і, здавалося б, проблему вичерпано, але асенізаційні машини як виливали нечистоти, так і виливають? Як розповіли мешканці, вони навіть влаштовували «засідки» біля звалища. Бачили, як під’їжджали асенізаційні машини з Богодухова, водії відкривали ключами замки на шлагбаумі і спокійнісінько виливали нечистоти. Потім закривали замки, і, як кажуть, до побачення. Звичайно, місцеві записали всі номери автомобілів. Але що це дасть? У них навіть є документальне підтвердження неподобства – фото машин порушників. «От якби і ДАІ підключилося нам допомогти», - розмірковують люди. Ще вони розповіли, буцімто, за їхніми спостереженнями, машини приходять, зокрема з місцевого шкірзаводу і заводу «Екватор». Ну, і, звичайно так звані «шабаї». І цьому океану нечистот немає ні кінця, ні краю…

Звалище біля Леськівки. Доведені до відчаю люди готові перекрити дорогу


- Ми вже зверталися де тільки можна, тепер єдина надія-на нашу районну газету. Якщо і це не допоможе-ми готові перекрити дорогу «Харків-Суми»,-голосно висловлюють свої емоції доведені до відчаю люди.

Море обурень і невдоволення довелося вислухати від земляків того дня. Таку їхню позицію можна зрозуміти, адже кожному з нас хочеться жити в екологічно безпечній місцевості. І завжди легко розмірковувати і давати поради іншим, але, без сумніву, нікому б з нас не хотілося б жити поряд з цим звалищем.

Як вирішити проблему? І, взагалі, що думають з цього приводу компетентні особи? Про це запитала у них самих.

О.М.ЛЯШЕНКО, головний державний санітарний лікар району:
- Звалище у Леськівці ми ще у 2009 році офіційно закрили, згідно з Постановою головного державного санітарного лікаря району. Я повністю згоден з жителями, ситуація справді критична.

Звалище біля Леськівки. Доведені до відчаю люди готові перекрити дорогу


У місті вже кілька років діє каналізаційна система, і, можна сказати, частина рідких нечистот міста з житлових масивів (вул. Шевченка, вул.Охтирська та ін.) потрапляють саме до неї. З інших будинків, які не підключені до централізованої каналізації, а мають вигрібні ями, нечистоти вивозяться асенізаційним транспортом на очисні споруди Богодухівської ЦРЛ, які сьогодні стоять на балансі КП «Богодухіввода». Це ж стосується і вивозу рідких нечистот з підприємств і організацій. А у промислових підприємств, зокрема, на м’ясокомбінаті, молокозаводі, є власні очисні споруди. Але.. . У місті є два промислових підприємства, які не мають на сьогодні дозволу виливати свої нечистоти до очисних стоків- це ПП «Хелком» і ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор». Причина у тому, що у цих підприємств промислові стічні води, а міська каналізаційна система і очисні споруди ЦРЛ призначені виключно для знешкодження господарсько-фекальних стічних вод .

Наразі завод «Екватор» розробив новий проект власних очисних споруд, який знаходиться на погодженні у обласній санстанції. Сподіваюсь, це дасть можливість хоч частково вирішити проблему леськівців. Але сьогодні тимчасово підприємству нікуди зливати відходи, на підприємстві немає відстійників. А те, що на леськівське звалище несанкціоновано звозять нечистоти ще й так звані «приватники»- це факт, і з цим треба боротися. Але це не в нашій компетенції.

Стосовно води у сільських колодязях, то хочу сказати, що справа далеко не у звалищі. На сьогодні у 60% колодязів ра-йону питна вода не відповідає санітарним вимогам. Леськівка- не виключення, бактеріологічні показники не відповідають стандартам. Хочу сказати, що у деяких населених пунктах, в яких немає такого звалища, як у Леськівці, аналізи питної води набагато гірші. Цікаво, коли останній раз там чистилися колодязі? Маю на увазі- належно, з очищенням стінок, витягуванням мулу тощо. Сьогодні практично ніде це не робиться, тож і маємо таку питну воду. Ще на якість питної води, без сумніву, впливає безліч вигрібних ям у дворах, розташування яких ніхто не погоджував. Тож і маємо те, що маємо: нечистоти з ям фільтруються через грунт і йдуть у водоносний горизонт, і ми п’ємо ту воду. Звичайно, грунт- один із кращих методів очищення стічних вод, 95% стоків доходять до водоносного джерела повністю очищеною водою. Але лише за однієї умови: якщо експлуатація вигрібних ям здійснюється правильно. Чого не можна сказати про переважну більшість ям у дворах земляків.

Стосовно води у ставку, то зовсім недавно ми робили аналізи, які показали її повну відповідність вимогам для відкритих водоймищ.

М.І.КОМАР, співвласник ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор»:
- Це питання нас хвилює не менше, ніж леськівців. Справа у тому, що у наших стоках містяться специфічна рибна емульсія, рибні жири, які здатні переробити лише спеціальні очисні споруди. Саме над ними ми зараз працюємо, проект знаходиться на погодженні у обласній санітарній станції. Сподіваюсь, найближчим часом проблему буде вичерпано.

А замки на шлагбаумі у Леськівці повісили ми і «Хелком», і наші водії відкривають їх, щоб злити рідкі нечистоти.

Звернувшись до представників ПП «Хелком» (так тепер називається шкірзавод), мені повідомили, щоб зателефонувала після 10 липня, мовляв, керівництво у відпустці. Але, на жаль, знову звернувшись на підприємство, отримала відповідь, щоб передзвонили після 18-го. Тож, на жаль, відповіді так і не дочекалася.

В.М.БЄЛИЙ, Богодухівський міський голова:
- Одразу хочу наголосити: звалище у селі Леськівка ми вже давно офіційно закрили і не використовуємо.

На сьогодні для потреб богодухівців працюють каналізаційна система і очисні споруди, які ми запустили 2 роки тому. Саме туди відвозимо рідкі нечистоти, в тому числі з підприємств і організацій. Стосовно, зокрема, місцевого шкірзаводу, то йому ми не можемо надати дозвіл на вивезення рідких нечистот, оскільки відходи заводу можуть зашкодити біологічній очистці (бактеріям) міських очисних споруд.

Для твердих побутових відходів ми офіційно використовуємо полігон по вулиці Космічній, у нас є відповідна документація, зокрема, паспорт, проект землевідведення тощо.

За інформацією КП «Богодухівжитло», наразі леськівське звалище не перебуває на балансі підприємства, всі рідкі нечистоти з міста потрапляють до міської каналізаційної системи і очисних споруд.

О.М. ПРОСЯНИК, заступник голови Богодухівської райдержадміністрації:
- Дійсно, декілька років тому міська рада відмовилася від використання звалища у с. Леськівка. Але для того, щоб офіційно оформити всі юридичні документи для його передачі до районної комунальної власності, необхідно, передусім, провести рекультивацію вісієї території.

Керівник КП «Богодухіввода» В.В.СЛЄСАРЄВ повідомив:
- У нас працює дві асенізаційні машини, які вивозять рідкі побутові відходи, згідно з договорами з фізичними і юридичними особами з Богодухова, виключно для переробки на міських очисних спорудах.

Крім того, у нас є угоди з ЦРЛ, шкірзаводом, рибоконсервним заводом, залізничною станцією на утилізацію рідких побутових відходів (органічного походження) у наших очисних спорудах, які вони вивозять своїм транспортом.

У відділі ДАІ по обслуговуванню Богодухівського району та АТІ ГУ МВС України в Харківській області інформували, що працівники ДАІ не мають права перевіряти у водіїв, зокрема, асенізаційних машин, щодо наявності договорів на вивезення нечистот. До компетенції органів ДАІ входить перевірка техпаспорта, водійського посвідчення, страхового поліса тощо.

Отож, така ситуація… Дуже хочеться, щоб до думки сільчан прислухалися ті, хто має прислухатися. Адже радикальні заходи, до яких готові леськівці,- не вихід зі становища. А поки що відповідне звернення ми направили до Державної екологічної інспекції у м.Харків і будемо сподіватися на позитивне рішення проблеми.

Звалище біля Леськівки. Доведені до відчаю люди готові перекрити дорогу

Цю машину зафіксували під час спостережень леськівці. Але кому вона належить - невідомо.

Звалище біля Леськівки. Доведені до відчаю люди готові перекрити дорогу

Ось такі замки висять на шлагбаумі… Але у декого є ключі від них, і вони цим користуються.


ЗБЕРЕЖЕМО КРАПЛИНУ РІДНОГО КРАЮ


Ліси, поля, ставки… Хто з нас не хотів би жити в такій місцевості, де всі ці дарунки природи зібрані воєдино? Саме таким місцем і є Леськівка. Величний змішаний ліс кожне літо і осінь радує нас своїми дарами – грибами, ягодами, горіхами, цілющими травами. Слава Богу, їх вистачає не лише леськівцям, а й багатьом жителям міста. Родючі землі в цій місцевості: ростуть і сади, і городина гарна. Поля, які оточують село, теж радують око. А ще є ставок, який знаходиться в центрі села, в низині, оточений деревами, немов захищений ними. Але це не так…

Є прикрість в цьому оазисі краси. Неподалік від села знаходиться міське сміттєзвалище, по трасі «Богодухів-В.Писарівка» (гарна «візитна картка» для росіян). Говорять, що його нібито закрили, але це зовсім не так. Не дивлячись на шлагбаум і замки на ньому, нечистоти зливаються в давно переповнені ями. Водії самі відкривають його й роблять свою брудну справу. Всі ці стоки потрапляють і в криниці, і в ставок. Минулого року наші діти після купання в ставку невідомо чим хворіли, рани аж ніби «гнили» ...

А аромат!!! Про це годі й казати! Без респіратора, як кажуть, не обійтися. Ось такі ми, люди, губимо рідну землю, не думаючи, що буде завтра.

Звертаємось до всіх небайдужих людей і чиновників: допоможіть зберегти шматочок цього земного раю. Адже в нас на ставку живуть білі лебеді, чорногузи, лелеки, сіра чапля і інші птахи, які занесені до Червоної книги. А ми їх самі знищуємо своїм брудом. Раніше біля ставка відпочивали не лише місцеві мешканці, а й жителі Богодухова. А зараз тут і місцеві бояться купатися.

Тож, будь ласка, не залишайтесь байдужими до спільної проблеми.

Від імені жителів села Леськівка,
Валентина Василівна ЗДОРИК
і більше 40 підписів

Проблему вивчала Т.ЧЕРНИШОВА

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.