Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Вода, вода, яка ж ти дорога!

Опубликована 24-06-2011, 12:29 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Вода, вода, яка ж ти дорога!


Справді, і ні для кого не секрет, що ціна на воду для богодухівських споживачів є однією з найвищих по області. Для порівняння: у сусідньому Краснокутську вода коштує 5,2 грн за 1 куб.м , у Золочеві- 3,7 грн.
Чому ж така дорога вода? Ми не раз уже порушували цю тему, і ось знову це запитання редакція адресує директору КП «Богодухіввода» В.В.Слєсарєву. Ось що він повідомив:

- Передусім, скажу, що спожитий кубометр води в нашому місті є економічно обґрунтований за складовими тарифу (електроенергія, ПММ, запчастини, зарплата). Дійсно, така висока ціна дивує споживачів, але треба зауважити, що досить довгий час вона лишалася незмінно низькою, а складові її тарифу кожного кварталу підвищувалися.

Через це борги накопичуються, в тому числі і по зарплаті.

Якщо взяти для порівняння інші міста України такого рівня, як наше, приміром м. Богуслав Київської області, то один кубометр спожитої води там коштує понад 17грн. Тому Кабінет Міністрів за дорученням Президента України до жовтня поточного року має розробити єдині тарифи для ЖКГ, у тому числі для водовідведення. Тож уже восени дізнаємось нову ціну на воду в Богодухові, будемо сподіватись, вона буде меншою.

- Володимире Васильовичу, а що скажете про несанкціонований відбір води?
- Дійсно, цей факт присутній, - говорить Володимир Васильович. - Перш за все, це залежить від наявності лічильників та їхнього стану, тобто повірки. На багатьох підприємствах лічильники води встановлені ще десятилітньої давнини. Тож як прилад може вірно рахувати, якщо він повинен раз у три роки проходити повірку? А як взагалі можна проконтролювати споживання води, якщо лічильника немає?Тому наше підприємство зацікавлене в контролі за використанням води, так як ці затрати лягають на нас. Станом на 1 червня цього року залишається невстановлених лічильників для фізичних абонентів 375 та 7- для юридичних. Слід звернути увагу на те, що в 2010 році середньодобова потреба у воді становила 624 кубометри, а в цьому -570. Це говорить, передусім, про збільшення установлених лічильників. Великим тягарем для нашого підприємства, безумовно, є вуличні колонки. Справа у тому, що колонки зареєстровані на споживачів, які користуються пільгами, а воду вони використовують, як то кажуть, сповна, та ще й інші мешканці – сусіди «допомагають».

На сьогодні абоненти нашого міста заборгували підприємству 80388 грн.

- З чим пов’язана велика кількість поривів на водопроводах міста?
- Щоб уникнути неполадок, потрібно замінити велику протяжність водогону на пластикові труби, оскільки робочий водогін застарілий, і це призводить до постійних ремонтів. А для реконструкції водогону потрібні, звичайно, кошти. А звідки їх взяти? Підприємству споживачі заборгували чималу суму, слід врахувати і неконтрольований відбір води з вуличних колонок, і небажання встановлення та повірки лічильників. А це, в свою чергу, не покриває щомісячних затрат на видобування і постачання води. За допомогою міської ради нещодавно були закуплені пластикові труби діаметром 50 мм, які найближчим часом будуть замінені на більш аварійних ділянках -це 700м по вулиці Карла Лібкнехта, 500м- по провулку Садовий та 500м- по вулиці Шевченка. В подальшому планується спочатку замінити всі аварійні ділянки, а далі - і весь водогін.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.