Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Судові перипетії дітей війни

Опубликована 8-05-2011, 22:54 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Законами «Про Державний бюджет України» на 2006, 2007 і 2008 роки Верховна Рада України припиняла або ж обмежувала дію Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Конституційний Суд України своїми рішеннями визнав ці норми неконституційними. У дітей війни є всі правові підстави для стягнення соціальної допомоги за період з 1 січня 2006 року, а багато з них уже скористалися цим правом. Про перипетії судової тяганини кореспонденту газети «Маяк» розповів керівник апарату Богодухівського районного суду М.Д.Фень.

-Максиме Дмитровичу, скільки справ з цього приводу довелося розглянути суддям Богодухівського районного суду?
-На даний час Богодухівським районним судом розглянуто 2369 цивільних та адміністративних справ про стягнення недоплачених державними органами сум соціальних допомог «дітям війни».

-З якого року почали їх розглядати?
-Жителі Богодухівського району почали подавати до Богодухівського районного суду позовні заяви „Про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії» починаючи з 2009 року.

-Скажіть, будь ласка, якщо людина подає заяву про надбавку до Пенсійного фонду, а там відмовляють протягом місяця, то потім треба звертатися до суду?
-Наскільки мені відомо із позовних заяв, з якими звертаються громадяни до суду, спочатку, перед тим як подати позовну заяву до суду „Про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії», жителі Богодухівського району, які отримують пенсію та мають статус «дитина війни», подають заяву до Управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області з проханням надати інформацію про розмір фактично виплаченої допомоги у вигляді 30 % надбавки до пенсії, відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” в редакції від 18.11.2004 року, за якийсь певний період часу, та у разі виявлення невідповідностей розміру фактично нарахованих та виплачених їм коштів у вигляді 30 % надбавки до пенсії, як „дитині війни”, відповідно до положень ст. 6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни” пропонують негайно здійснити відповідні нарахування та виплати. Управління пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області надає громадянам, які до них звернулися, відповідну інформацію про фактично виплачену допомогу у вигляді надбавки до пенсії відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни”. Але як вбачається з цих листів Управління пенсійного фонду, виплата проводиться в неповному обсязі, і тому пенсіонери, які мають статус „дитина війни” змушені звертатися до суду з позовними заявами про:
-визнання неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області по невиплаті в повному обсязі за певний період часу підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії як особі, яка має статус дитини війни;
- зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області провести перерахунок підвищення пенсії за певний період часу як особі, яка має статус дитини війни відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції від 18.11.2004 року;
- зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області виплатити суму перерахованої та невиплаченої суми підвищення пенсії за певний період часу як особі, яка має статус дитини війни.

-Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін да Закону «Про соціальний захист дітей війни». Що змінив цей закон для дітей війни?
-Зміни до Закону України “Про соціальний захист дітей війни” протягом 2010 року вносилися два рази та були підписані Президентом України Віктором Януковичем. Відбулися зміни в п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону, де було надано і ще одну пільгу для дітей війни, а саме діти війни, які є інвалідами, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров’я (госпіталях). Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць”. Також було виключено частину третю статті 4 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” (Суми разової грошової допомоги звільняються від обкладення податком з доходів фізичних осіб). Ці дві зміни до Закону мають як позитивні моменти для дітей війни, так і не зовсім.

-В Україні - шість мільйонів дітей війни, і з 2006 року кожному з них заборгували по 1200 – 1500 гривень за кожний рік. На одного це, загалом, уже близько шести тисяч гривень. А якщо люди чекають на розгляд апеляції протягом одного – двох років, то в підсумку вони отримують всю суму чи лише частково, за період, що зазначений в позовній заяві?
-Незважаючи на іноді тривалий розгляд апеляційних скарг на рішення суду першої інстанції в апеляційному суді, рішення суду першої інстанціі, які залишаються без змін апеляційним судом, повинні виконуватися в повному обсязі. І в підсумку, люди повинні отримати всю суму надбавки до пенсії, відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” вказану в рішенні суду.

-Максиме Дмитровичу, скажіть, будь ласка, чи не обмежений строк подання позовних заяв щодо виплати коштів дітям війни?
-На даний час, у відповідності до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. При цьому, частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відповідно до частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
-Дякую за розмову.

«Діти війни» воюють за обіцяні виплати


Ще у січні 2006 року набув чинності Закон України «Про соціальний захист дітей війни», яким передбачено, що громадянам, яким станом на 2 вересня 1945 року не виповнилося 18 років, пенсії підвищують на 30 відсотків. З 1 жовтня 2008 року і дотепер дітям війни виплачують заледве 10 відсотків від прожиткового мінімуму, а це – 49,8 гривні.

Лише небагато людей отримали надбавку 30%. Дітей війни це хвилює, вони звертаються за допомогою у всі інстанції, в тому числі і до редакції Ми всі є свідками того, як ця категорія пенсіонерів штурмує державні установи, годинами вистоюють у чергах, аби добитися доплати, яку їм передбачено законом.

У них не було дитинства. Його забрала війна. Вони змалечку працювали, робили всю важку дорослу роботу, бо у багатьох з них батьки не вернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни. Не всім далася і наука у школі, але не тому, що не хотілося вчитися, а тому що не було змоги. Треба було йти працювати, щоб прогодувати не лише себе, а й менших братиків і сестричок. Вони вважають себе жертвами війни, бо вона забрала у них найголовніше – дитинство. Так триває з тих пір, відколи Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року. Вони пишуть позовні заяви до суду з вимогою виплатити їм, дітям війни, надбавку до пенсії, передбачену законом. Вони надіються на відновлення справедливості.
Тож ми вирішили дізнатися про це більш детально.

Надбавки дітям війни проводяться за рішенням суду


Редакція газети «Маяк» звернулася за роз’ясненням до управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі з таким питанням: чи проводяться виплати землякам- «дітям війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.?Адже саме це питання найбільше хвилює наших читачів. Друкуємо відповідь.

Щодо проведення виплати надбавки дітям війни в розмірі ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком Управління Пенсійного фонду україни в Богодухівському районі роз”яснює натупне:

-Головним управлінням праці та соціального захисту населення Харківської обласної держадміністрації та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області був зроблений запит до Міністерства праці та соціальної політики України щодо виплати підвищення до пенсії дітям війни. Розглянувши даний запит Міністерство праці та соціальної політики повідомляє наступне:

З 1 січня 2006 року набув чинності Закон України “Про соціальний захист дітей війни”. Статтею 6 вищезазначеного Закону передбачено виплачувати дітям війни І підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Згідно статті 7 І Закону фінансування підвищення дітям війни здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Слід зазначити, що мінімальний розмір пенсії за віком, який визначається і відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне і страхування”, у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і визначеного законом (за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового і стажу), у випадку підвищення до пенсії відповідно до статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” застосовуватись не може, оскільки застосовується і виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з вищезазначеним і Законом.

Згідно зі статтею 95 Конституції України виключно Законом про Державний ї бюджет України визначаються будь - які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Частиною другою статті 4 Бюджетного кодексу України встановлено, що при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно - правових актів І застосовується лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції І України, цього Кодексу та Закону про Державний бюджет України.

Відповідно до частини першої та другої статті 23 Бюджетного кодексу України і будь — які бюджетні зобов’язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення.

Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України і чи рішенням про місцевий бюджет у порядку, визначеному цим Кодексом. Згідно з і пунктом 5 статті 51 Бюджетного кодексу України, розпорядники бюджетних коштів І беруть! бюджетні зобов’язання та провадять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань.

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” у : 2007 році підвищення до пенсії відповідно до статті 6 Закону України “Про соціальний : захисті дітей війни” виплачувалось особам, які є інвалідами (крім тих, на яких
поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального ; захисту”) у розмірі 50% від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

В 2008, 2009 та в 2010 роках усі діти війни отримали право на підвищення до і пенсії, і Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.08 № 530 “Деякі питання і соціального захисту окремих категорій громадян” дітям війни проводилось підвищення до пенсії у розмірах:
з 22.05.2008 р.-48,10 грн; і з 01.07.2008 р. - 48,20 грн; І з 01.10.2008 р.-49,80 грн. !
В 2009, в 2010 та на 2011 р.р. надбавка дітям війни залишається без змін в розмірі 49,80 грн

Вйтрати, пов”язані з задоволенням судами позовних заяв, отримувачів пільг, компенсацій та гарантій, які виникли внаслідок рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007 № 6 - рп/2007 та від 22.05.2008 № 10 - рп/2008 не враховані в Законі України “Про Державний бюджет” на відповідні роки.

На підставі вищевикладеного виплата надбавки дітям війни проводиться тільки за рішенням суду.

Пільги дітям війни згідно з Законом України «Про соціальний захист дітей війни»


Закон України № 2195-IV від 18.11.2004 року «Про соціальний захист дітей війни» (із змінами), який набрав чинності з 1 січня 2006 року, установлює правовий статус дітей війни і визнанчає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Дитина війни- особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення ( 2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Дітям війни надаються такі пільги:
-право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;
-використання чергової відпустки в зручний для них час, одержання дотакової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
-виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої зарабітної плати незалежно від стажу роботи;
-першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та горродництва;
-безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального коримтсування в сьльській місцевості, зілізничним і водним транспортом приміського спролучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (автономної Республіки Крим) за міцем проживання; з 1 травня 2008 року ця пільга надається за умови, якщо середньомісячний сукупний доход сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу,збільшену на коефіцієнт 1,1 у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
-Підвищення до пенсії у розмірі 10% від прожиткового мінімуму для осб, які втратили працездатність.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.