Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Вимоги Законодавства про охорону праці

Опубликована 7-05-2011, 23:38 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Згідно Закону України “Про охорону праці” державна політика в галузі охорони праці базується на принципах одними з яких є:

- пріоритету життя і здоров’я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці;

- соціального захисту працівників, повного відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- встановлення єдиних вимог з охорони праці для всіх підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності та видів діяльності;

З метою втілення цих принципів в життя в Україні діють галузеві, відомчі та інші нормативні акти з питань охорони праці, які повинні надати допомогу роботодавцю у створенні системи управління охороною праці (СУОП) на підприємстві чи установі.

При незадовільному створенні СУОП на підприємстві чи при інших людських факторах з працівником можуть виникати нещасні випадки. З метою відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я працівників або у разі їх смерті був створений Фонд соціального страхування від нещасних випадків, завданням якого є відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або у разі смерті працівника згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

Роботодавець може за рахунок власних коштів здійснювати потерпілим та членам їх сімей додаткові виплати відповідно до колективного чи трудового договору.

Ці виплати можуть бути додатковими але не можуть в повній мірі замінити тих соціальних виплат, які здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків.

Крім закріплених Законами України прав і обов’язків роботодавця і працівника існує відповідальність за порушення законодавства про охорону праці. Відповідно до ст. 43 Закону України “Про охорону праці” – “... За порушення законодавства про охорону праці, невиконання розпоряджень посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю, притягаються органами державного нагляду за охороною праці до сплати штрафу у порядку, встановленому законом.

Максимальний розмір штрафу не може перевищувати п’яти відсотків місячного фонду заробітної плати юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.

Несплата юридичними чи фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю, штрафу тягне за собою нарахування на суму штрафу пені у розмірі двох відсотків за кожний день прострочення.”

Одним з таких порушень є порушення “Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”. Цим документом встановлено порядок дій роботодавця і працівників у разі виникнення нещасного випадку.

Від своєчасного виконання цих дій залежить своєчасність і повното соціальних виплат, які здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків працівнику з яким стався нещасний випадок.

За більш детальною інформацією з питань охорони праці та соціальних виплатах можна звернутися за адресою: м. Богодухів, вул. Комсомольська 5, або за телефоном 3-32-86.

О. М. ПАВЛЕНКО
Страховий експерт
з охорони праці
ВВД ФСНВУ
у Богодухівському районі

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.