Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

Опубликована 12-04-2011, 12:18 в розділ Газета "Маяк" » Новини
 • 0
БЕМЗ – від залізниці до орбіти

У славнозвісному цеху №35 (зліва направо): токар В.Б.Корба, токар-револьверник Т.К.Барма, директор заводу М.Б.Пушкар, начальник цеху №35 О.Г.Огер, слюсар механозбірних робіт О.В.Варченко.


Щороку напередодні Дня космонавтики наша газета розповідає про життя Богодухівського електромеханічного заводу. Ця традиція не випадкова, бо саме наш БЕМЗ у прямому розумінні пов’язаний з космонавтикою. Саме на нашому «радіозаводі», у так званому 35-му цеху, і до сьогодні виготовляють продукцію космічного призначення – комплектуючі, які входять до складу системи управління ракетоносіїв «Протон», «Союз», «Зеніт», більше 200 найменувань.

А все починалося у 1977-му році, коли на базі кабельно-шнурової дільниці цеху №32 ДНВП «Об’єднання «Комунар», заснованої у 1968 році, було створено завод радіотехнічних виробів. Саме тоді група молодих спеціалістів під керівництвом А.В.Пономаренка ( зараз Анатолій Васильович – заступник директора) почала виконувати у 33-му цеху монтажні роботи по виготовленню бортової та наземної апаратури систем управління ракетоносіїв оборонного та космічного призначення. Так, то були роки розквіту підприємства, коли на ньому працювало близько 1400 чоловік, і майже кожна богодухівська сім’я сьогодні так чи інакше пов’язана з радіозаводом. Активно йшло виготовлення комплектуючих до телевізорів, продукції спеціального призначення.
Славнозвісний 35-й цех з 1980-го до цього часу очолює О.Г.Огер.

Символічним є те, що число 12 нерозривно пов’язане з заводом: 12 квітня – День авіації і космонавтики, і попередні директори заводу – О.П.Коваленко, А.Г.Добровольський, О.І.Мовчан – керували підприємством саме по 12 років(!). Кожен з них залишив свій слід в історії заводу.

Вже 4 роки, як Богодухівський електромеханічний завод ДНВП «Об’єднання «Комунар» очолює М.Б.Пушкар, який починав свій трудовий шлях у 1975 році учнем регулювальника апаратури. Микола Борисович – з небагаточисельної когорти тих керівників, які професійно виконують свої обов’язки, вирішують складні виробничі та соціально-побутові проблеми і при цьому залишаються відкритими для кожного свого працівника, готові допомогти у скрутну хвилину. Це важко не помітити, тож невипадково не одне скликання земляки обирають Миколу Борисовича депутатом районної ради. Бо знають: звернешся до нього – і допомога буде дієвою.

Сьогодні у підприємства, звичайно, не ті потужності, що раніше. Але вже те, що у вихорі складних 90-х і не менш напружених економічно 2000-х, БЕМЗ, на відміну від інших таких же заводів, збережено – уже велике досягнення.

У середині 90-х на підприємстві розпочато виробництво нових видів продукції: лічильників дози пального, пультів дистанційного керування до АЗС, виробів вагонобудування, обладнання сільгоспвиробництва…

Не так давно підприємство налагодило випуск деревооброблювальної продукції. Сьогодні тут виготовляють, як то кажуть, від стільців до дерев’яних «євровікон». Працює тут і швейний цех, де, зокрема, шиють спецодяг.

Здобутком Богодухівського електромеханічного заводу є Краснокутська філія, орієнтована на випуск будівельних матеріалів та надання будівельних послуг мешканцям нашого і сусіднього районів.

Велика увага тут приділяється економії енергоносіїв, адже плата 93 коп/ кВт енергії- це задоволення не з дешевих. Що, в свою чергу, впливає і на собівартість продукції. Отож, у 2009 році було придбано нові енергозберігаючі котли «Колві-500», що дало підприємству можливість удвічі зменшити споживання газу.

Наразі на підприємстві зайнято 240 працівників. Середня заробітна плата, за результатами І кварталу, складає 2198 грн. Темпи її зростання, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, становлять 120%. На 8,3% зросли і обсяги продукції, на 7,7% - реалізація.

Звичайно, поряд із досягненнями є і проблеми. У зв’язку з підготовкою до Євро-2012, не виділяються належні кошти для ремонту пасажирського рухомого складу, проведення тендерів затягується. І тільки завдяки небайдужості генерального директора Харківського вагонобудівного заводу А.О.Сорокіна вдалося зберегти співпрацю з підприємством. Адже на БЕМЗі виготовляють більше 4000 найменувань продукції залізничного призначення для вагонобудівних підприємств України.

Радіє душа Миколи Борисовича, що сьогодні на державному рівні піднімається питання про розвиток космічної галузі. У Державному космічному агентстві розроблена нова Концепція реалізації державної політики у сфері космічної діяльності до 2032 року. А це значить, є перспектива, є майбутнє у заводу.

Микола Борисович завжди з неприхованою гордістю розповідає про своїх працівників, теплим словом згадує ветеранів. Важливе значення для розвитку заводу має робота інженерів-технологів. І тут вона, треба сказати, на належному рівні. Бо працюють професіонали Г.О.Шередега, В.Б.Пилипенко, молодий спеціаліст О.І.Колосок під керівництвом Заслуженого працівника космічної галузі України А.О.Церковного. Відтак – живе завод, розвивається, є впевненість у завтрашньому дні і у його працівників.
Зі святом вас, працівники БЕМЗу!

Т.Чернишова

Факт. З 2007 року БЕМЗ очолює М.Б.Пушкар. Микола Борисович має звання «Заслужений працівник промисловості України», галузеву відзнаку «Заслужений працівник космічної галузі України», багато медалей, зокрема, Федерації космонавтики Росії «50 років початку космічної ери», медаль ім. Гагаріна. Має також багато відзнак, грамот і подяк державного, обласного, районного рівнів.

Факт. На сьогодні звання «Заслужений працівник космічної галузі України» мають О.І.Мовчан, М.Б.Пушкар, А.В.Пономаренко, А.О.Церковний.Надійні помічники депутата


М.Б.Пушкар – депутат районної ради вже не одного скликання. І про його реальну допомогу, конкретні добрі справи знає чи не кожен житель округу, та, власне, й всієї Богодухівщини.
Є у нього і помічники-консультанти депутата, які допомагають вирішувати важливі для земляків питання.
Днями в урочистій обстановці голова районної ради Д.К.Тризна вручив посвідчення помічника депутата М.Б.Пушкаря його надійному заступнику – Є.М.Тризні. Дмитро Кирилович побажав плідної роботи на депутатській ниві, вручив у подарунок необхідний інформаційно-довідниковий матеріал стосовно діяльності помічників-консультантів депутата.
Є у Миколи Борисовича іще двоє помічників-консультантів: Ю.М.Тронько і О.М.Пушкар.
Природно, що у керівника не вистачає часу, щоб займатися депутатською діяльністю так, як би цього хотілося. Микола Борисович – перший районний депутат, у якого офіційно оформлені помічники-консультанти. Тож, віриться, що і справи вирішуватимуться ефективніше, оперативніше.

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

На фото: (зліва направо):Є.Тризна, М.Пушкар, Д.Тризна
Нагороди з нагоди свята


З нагоди Всесвітнього дня авіації і космонавтики працівники Богодухівського електромеханічного заводу були відзначені нагородами і відзнаками.

Отож, грамотою ХОДА нагороджено М.Б.Пушкаря. Звання «Заслужений працівник космічної галузі України» присвоєно О.Г.Огерю. Головний інженер заводу О.І.Тесленко та інженер-технолог Г.О.Шередега отримали медаль ім. Гагаріна Федерації космонавтики Росії «За заслуги перед космонавтикою». Слюсар механо-збірних робіт С.В.Варченко нагороджений медаллю ім. Пілюгіна Федерації космонавтики Росії.

Крім того, відзначено працівників підприємства, які у різні роки займалися випуском продукції космічного призначення, зокрема, 40 з них нагороджені керівництвом ДНВП «Об’єднання «Комунар» ювілейним знаком – «50 років першого у світі польоту людини у космос» і грошовими преміями, інші – грамотами і подяками Богодухівської райдержадміністрації і райради, міськради та грошовими преміями.

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

БЕМЗ – від залізниці до орбіти

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.