Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Екватор. Погляд з різних кутів

Опубликована 3-04-2011, 22:44 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Екватор. Погляд з різних кутів

У консервному цеху, начальник цеху Л.В. Денчик (зліва)


Неоднозначну реакцію у жителів району викликає інформація, яка час від часу з’являється в пресі про те, що ТОВ Рибоконсервний завод «Екватор» забруднює навколишнє середовище. Читачі газети, напевно, пам’ятають матеріали в нашій газеті про забруднення річки Мерло, про так званий «чорний сніг». Всі ці теми пов’язані саме з цим підприємством.Так, нікого не може залишити байдужим інформація про те, що може загрожувати нашому здоров”ю.

Тому ми вирішили самі побувати на підприємстві і з’ясувати інформацію «з перших уст».

Але спочатку хотілося б зупинитися на історії та сьогоденні «Екватора». В двадцяті роки минулого століття на базі заготівельних контор було створено підприємство з переробки овочів та фруктів для забезпечення продуктами харчування армії та населення. Проте з розпадом Радянського Союзу підприємство не зуміло пристосуватися до ринкових умов і втратило ринки збуту. У 2003 році на його базі створюється ТОВ Рибоконсервний завод « Екватор», на якому налагодили випуск рибних консервів та поставки шпротної сировини з Прибалтики, а сардини- з Мавританії.

Сьогоджні підприємство має потужну матеріально-технічну базу. До його складу входять два консервних та шпротний цехи, а також лабораторія, яка контролює якість продукції, причому обладнана новітніми приладами. Побувавши на заводі, побачив, що тут виконуються правила охорони праці та техніки безпеки, запроваджують сучасні технології.

Висока якість продукції-візитна картка підприємства і завоювала заслужену довіру споживачів. Продукцію реалізують не лише у мережах провідних вітчизняних супермаркетів,але й експортують до Казахстану,Канади, країн Північної Африки.Саме про якість продукції даного підприємства була розмова в програмі « Знак Якості» на телеканалі «Інтер» в лютому цього року. Завод нагороджений почесними грамотами обласної та районної державних адміністрацій. Всю цю інформацію нам надав співзасновник заводу Михайло Іванович Комар, який працює на виробництві понад 20 років. Далі додає: -Як тяжко було зберегти підприємство під час перебудови, але руки не опустилися. Разом з працівниками, патріотами свого виробництва все ж таки вдалося з великими труднощами відновити підприємство.Потім знайшли інвестора, і виробництво налагодилось. На сьогоднішній день у нас трудиться 415 працівників, які отримують середню заробітню плату понад двох тисяч гривень на місяць.Підприємство перерахувало в місцевий бюджет 593382 грн. по всіх видах податків та зборах за минулий рік та поточні місяці цього.

До розмови приєдналась керівник цеху Л.В Денчик., яка працює тут більше десяти років, жінка. За словами Лариси Василівни, всі працівники виконують свою роботу старанно та якісно, тому що мають великий досвід. Після запуску третього цеху на підприємство прийшли працювати, передусім жителі сіл, а також молодь, яка охоче переймає досвід в старших товоришів.

Як бачимо, підприємство заслуговує перш за все похвали в суспільстві, так як багато жителів нашого району отримали роботу в цей кризовий період. Та й кошти в місцевий бюджет теж надходять немалі.

Але все -таки повернемось до початку статті. Забруднення річки Мерло влітку і зимовий «чорний сніг»- запитання адресуємо тому ж М.І.Комарю. Михайло Іванович із впевненістю відповідає:

-Ще влітку газета публікувала роз”яснювальний матеріал стосовно річки Мерло. Районна та обласна СЕС брали аналізи грунту поблизу річки та воду. За висновками, не було виявлено шкідливих речовин, які б загрожували людям та навколишньому середовищу, не було виявлено. Стосовно так званого «чорного снігу», то за висновками лабораторії забруднення справді було вище допустимого. Але та ж лабораторія не підтверджує те, що сажа- це результат викиду в даному регіоні. За підтверженими даними гідрометцентру, які ми теж маємо, того дня напрямок вітру був в протилежний бік. Я впевнений, що цей наклеп на підприємство не стане перешкодою для подальшого розвитку виробництва, тим більше вже виготовлені проекти на модернізацію очисних споруд та переведення котельні на природний газ. Ці проекти будуть втілюваться в дію найближчим часом. А людям, які весь час виливають бруд, побажав би влаштуватися до нас на роботу та приносити користь нашій державі, дійсно довівши своє вміння на ділі, а не «брудною» писаниною.

Екватор. Погляд з різних кутів

На подвір’і заводу під час відвантажування продукції

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.