Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

10 років захисту та турботи

Опубликована 1-04-2011, 11:30 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
10 років захисту та турботи


Саме сьогодні, 1 квітня, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України виповнюється 10 років.

Створення Фонду зумовлене насамперед тим, що система компенсацій потерпілим від нещасних випадків, що діяла до 1999 року, не могла ефективно працювати. У результаті десятки тисяч людей, які мали законне право на відшкодування збитку від виробничих травм, не могли отримати компенсації. Заборгованість по виплатах потерпілим за 1999 рік становила 217,5 млн. грн., за 2000 рік - 614,5 млн. грн., і зберігалася тенденція до її збільшення. Необхідність пошуку принципово нових способів і джерел компенсації стала очевидною.

З часу створення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України зроблено головне: виплати потерпілим на виробництві стали регулярними, їх інтереси захищаються.

Вже 10 років відділення виконавчої дирекції Фонду в Богодухівському районі виконують свої найголовніші завдання: забезпечення проведення профілактичних заходів, які направлені на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці; допомога потерпілим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання відновити втрачене здоров'я та працездатність; в разі настання нещасного випадку на виробництві, під час виконання трудових обов'язків, забезпечити матеріальне відшкодування шкоди застрахованим особам, пов'язаної з втратою заробітної плати або відповідної її частини, а також, у разі смерті потерпілого, непрацездатним членам його сім'ї.Здійснюється також надання потерпілим всіх соціальних послуг у зв'язку з ушкодженням здоров'я.

Одним з основних завдань Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань є сприяння керівництву та службам охорони праці підприємств в організації та проведенні профілактичної роботи з попередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Протягом всіх років роботи Фонду наші спеціалісти завжди поруч з інвалідами та потерпілими на виробництві, першими приходять їм на допомогу та не залишають наодинці зі своїм горем.

Треба зазначити, що усі види страхових виплат і соціальних послуг застрахованим та особам, які перебувають на їх утриманні, проведення профілактичних заходів, передбачених законодавством, проводяться за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Виконання всіх цих завдань потребує значних грошових коштів, що формуються за рахунок страхових внесків, сплачених роботодавцями згідно з діючим законодавством.

З 1 січня 2011 року вступив в дію Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», згідно якого облік платників єдиного внеску, забезпечення збору та ведення обліку страхових коштів, контроль за повнотою та своєчасністю їх сплати, ведення Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відтепер покладено на Пенсійний фонд України.

Однак, це ні якою мірою не позначиться на роботі нашого Фонду, який і надалі буде продовжувати гідно виконувати свої обов'язки перед постраждалими на виробництві та членами їх сімей.

Сьогодні, підводячи підсумки, впевнено можна сказати, що відділенням виконавчої дирекції Фонду у Богодухівському районі за 10 років проведена велика, титанічна робота, багато зроблено, досягнуто значних результатів у роботі, розроблено та намічено багато планів.

Пройдено непростий шлях становлення та розвитку Фонду як сучасної, динамічної та високоефективної установи, що відстоює інтереси потерпілих на виробництві та членів їх сімей. Фонд працює ефективно і стабільно на благо тих людей, які зазнали лиха, з якими трапився нещасний випадок на виробництві, адже від нашої роботи залежить їх доля. Всі фахівці відділеня виконавчої дирекції Фонду прикладають максимум зусиль для того, щоб інваліди та постраждалі на виробництві не втратили віру в те, що Фонд не покине їх в скрутному становищі. Підтвердженням того, що ми йдемо правильним шляхом є листи - подяки від інвалідів та постраждалих, в яких вони висловлюють слова подяки та вдячності за надану їм допомогу, приділену увагу та невтрачену надію. Що може бути кращим за такі світлі, добрі слова, які надихають фахівців Фонду на більш творчу та корисну для цих людей працю.

Факт. На даний час у відділенні зареєстровано 1360 платників страхових внесків.

Факт. За період 2001-2010 років відділенням зібрано 5381,1 тис. гривень страхових внесків.
Протягом діяльності на підприємствах, які зареєстровані у відділенні, сталося 113 страхових випадків.
Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті здійснювалось по 217 справам потерпілих на загальну суму 5549,2 тис. гривень.


Факт.Безпосередньо відділенням Фонду сформовано 116 справ про страхові виплати та виплачено одноразової допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому 1098,8 тис. гривень.Медичну та соціальну реабілітацію отримало 76 потерпілих на загальну суму _838,5 тис. гри.

За цей час відділенням було придбано 52 путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів за прямими наслідками трудового каліцтва або професійного захворювання на загальну суму 224,9 тис. гривень; 166,8 тис. гривень витрачено для забезпечення 6 інвалідів спецавтотранспортом; 4 потерпілих були проліковані у лікувально-профілактичних (реабілітаційних) закладах на загальну суму 23,1 тис. гривень.

З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням страховим експертом відділення прийнято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 31 підприємствах.

Вивчено та розповсюджено позитивний досвід профілактичної роботи з охорони праці на 17 підприємствах зареєстрованих у відділенні.

Відділенням розповсюджено нормативні акти, підручники, журнали та іншу спеціальну літературу, плакати, пам’ятки з охорони праці загальною кількістю 36440 шт.

Від імені колективу управління та відділень виконавчої дирекції Фонду в Харківській області хочу запевнити, що ми завжди будемо опікуватися проблемами наших підопічних та допомагати їм повернутися до нормального життя в сучасному суспільстві. Користуючись нагодою хочу привітати всіх колег з ювілеєм Фонду. Нехай добрими справами та вагомими здобутками увінчається наша спільна праця заради добробуту громадян України. Бажаю усім міцного здоров'я, особистого щастя, злагоди, добра, благополуччя та майбутніх професійних досягнень.

Г.Житник, начальник Богодухівського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України


Фотофакт у тему

10 років захисту та турботи


Слова подяки-Фонду.

На адресу виконавчої дирекції Фонду часто надходять листи-подяки і просто усні теплі слова від керівників підприємств, установ та організацій, звичайних жителів за роботу, що проводиться Фондом. І це невипадково, адже робота спеціалістів Фонду справді неоціненна. Ось і житель Семенового Яру, інвалід по зору, М.Сухопар(на фото) завітав привітати керівника дирекції Г.І.Житник від імені усіх, кому допомагає Фонд у цей непрстий час.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.