Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

С. О. Вернодуб: "Як ти до людей - так і люди до тебе…"

Опубликована 17-03-2011, 23:09 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
С. О. Вернодуб: "Як ти до людей - так і люди до тебе…"


C. О. Вернодуб, 1977 р. н., капітан міліції, посада – дільничний інспектор. В органах внутрішніх справ працює з 2005 року. На його обслуговуванні - південно-східна частина міста, територія, яка обмежується районами залізничний вокзал, Попівка, с. С. Яр, зокрема, такими вулицями, як Шевченка, Оверченка, Суворова, Матюхіна, Зарічна та ін.
Прийом громадян проводить у суботу, з 9.00 до 13.00, у приміщенні ПХО «Богодухівський ринок» (вул. Кооперативна, 6).Говорять, що в місті, що б не трапилося: п’яний чоловік дебоширить, від сусіда життя немає, хату «обчистили», хтось комусь «кістки перерахував» тощо – скривджені відразу натискають на телефоні «102». А в селі з усіма бідами та несправедливостями до дільничного інспектора біжать. Та мені здається, чи в місті, чи в селі, роботи дільничному вистачає сповна.

До речі, 70 відсотків заяв, які надходять до міліції, доводиться розбирати дільничним. Це при тому, що саме на їх долю за статистикою припадає розкриття майже кожного п’ятого злочину. Проте, як стверджує старший дільничний Сергій Олегович Вернодуб, для нього найбільша удача – попередити порушення закону. Тому й доводиться днювати, а нерідко й ночувати на роботі.

- Найголовніший, але далеко не єдиний обов’язок дільничного, - розповідає С. О. Вернодуб, - це, без-умовно, профілактика і розкриття злочинів, пов’язаних з порушеннями громадського порядку. Найважливіше тут, звичайно, робота з людьми, щоб завжди тримати в полі зору «локальну» ситуацію. Звісно, бути в курсі всього, що відбувається на дільниці, до якої входять і залізничний вокзал, і район Попівки та значна кількість вулиць, непросто.

Раніше таку територію обслуговували два дільничних, а нині все на моїх плечах. Утім, намагаюся якомога частіше бувати в кожному районі, на вулицях, прилеглих до моєї дільниці, а передусім – оперативно реагувати на кожне звернення. Тут діє суворий неписаний закон: як ти до людей, так і люди до тебе. Повагу легше втратити, ніж здобути.

- А з якими проблемами до Вас звертаються найчастіше?
- Та практично з усіма, незалежно від того, входить їх вирішення в обов’язки дільничного, чи ні. Зазвичай доводиться бути посередником між двома «ворогуючими» сторонами. Інколи важко розібратися, хто правий. Візьмемо ті ж побутові конфлікти. Чоловік каже одне, а дружина – інше. Сімейні стосунки – справа тонка, з плеча рубати не можна. Яке рішення не прийняв би, одна зі сторін залишиться невдоволеною. Та в будь-якому випадку, намагаюся негайно реагувати на будь-який конфлікт, оскільки трапляється, що зволікання в прямому значенні смерті подібне. Чарка і сімейне насилля часто нерозлучні.

Постійно доводиться розглядати справи стосовно крадіжок майна. Для приклада наведу один випадок. Громадянами С. та М. (жителями міста) було скоєно таємне викрадення майна. Чоловіки проникли на територію колишньої старої лікарні (яка, до речі, не знаходиться під об’єктом охорони) і «позарилися» на металеве обладнання. Однак правоохоронцями ці крадії були затримані. Як наслідок, понесли покарання – за вироком суду отримали умовний строк. І таких випадків доволі-таки багато.

- Сергію Олеговичу, наших читачів цікавлять конкретні дії дільничного щодо про-філактичної роботи зі злочинцями?
- Звичайно, профілактична робота з різним контингентом (алкоголіками; наркоманами; особами, які умовно засуджені; неповнолітніми, які були затримані за хуліганство та крадіжки; робота з особами, що мали судимість та ін.) проводиться.

Раз у два місяці дільничний інспектор здійснює візит до осіб, які знаходяться на обліку. Проводить опитування серед сусідів, як саме вони себе поводять. Якщо працевлаштовані, то дільничний бере характеристику з міста роботи. Одним словом, повністю контролює їх життєдіяльність.

Тож зволікати в такій роботі дільничним інспекторам не доводиться, постійно в русі, що не день – то нова справа.

За професіоналізм та активну участь у попередженні та розкритті злочинів керівництво РВ міліції неодноразово нагороджувало С. О. Вернодуба грамотами та подяками.

Я. ФЕДОРЧЕНКО

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.