Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Ювілей з несвятковим настроєм.

Автор: alex від 23-12-2010, 21:57
  • 0
Ювілей з несвятковим настроєм.

Ювілей з несвятковим настроєм.


До 80-річчя Богодухівської «Сільгосптехніки».

Так, цього року Богодухівська «Сільгосптехніка» відзначила б своє 80-річчя. Старше покоління пам’ятає відомий на весь Радянський Союз «Богодухівський метод обслуговування сільськогосподарської техніки». Та, на жаль, це свято не відбудеться. Болить душа, коли дивишся на ту спустошену територію, на ті руїни… На риторичне філософське запитання «Хто винен», напевно, відповіді не знайти. Але люди, звичайні працівники, які не один рік віддали славнозвісній «Сільгосптехніці» - хіба вони винні у тому, що сталося? Пригадується, як на цьогорічному Дні передплатника у Максимівці бриніла сльоза на очах шанованого М.Д.Нещети, коли він розповідав про свою роботу в «Сільгоспотехніці»:»Думав, моє серце не витримає, коли побачив на власні очі ( коли вже об’єднання «розпалося»), як «ріжуть» на метал наш кремезний кран», - з сумом розповідав Микоал Давидович. Минулого року наша газета писала ще про одного знаного працівника «Сільгосптехніки» - М.Т.Іванова, здібного інженера, здатного розібратися в будь-якій технічній неполадці на будь-якому сільськогосподарському агрегаті. І до цього часу Миколу Тихоновича запрошують розібратися і допомогти в ремонті сучасної сільгосптехніки.
А сьогодні своїми спогадами ділиться ще один ветеран праці – В.П.Гарбуз, яка має 45 років трудового стажу, з яких двадцять вісім віддала «Сільгосптехніці». Віра Пантелеймонівна трудилася інженером-економістом з технічного обслуговування. Під час колективізації в 30-х роках було організовано Богодухівську і Петропавлівську МТС ( пізніше, перед самою війною, її було перенесено на ст. Максимівка). В 60-х роках сільськогосподарську техніку було передано до колгоспів у радгоспів, але в господарствах не було достатньо кваліфікованих кадрів. Тому була поставлено завдання про організацію нового методу обслуговування сільгосптехніки. Як раз в той час і прийшов працювати в «Сільгосптехніку» М.Т.Іванов, який очолював роботу діагностики і стояв на чолі розробки нового Богодухівського методу. Завдання цього методу було в тому, щоб допомогти колгоспам і радгоспам району зменшувати затрати на утримання техніки в рослинництві і тваринництві. Богодухівський метод діагностики і обслуговування зазвучав на весь Союз. Про роботу «Сільгосптехніки» було знято документальний фільм «Богодухівський метод», на ВДНГ СРСР демонструвався цей фільм і ціла кімната була відведена під матеріали про «Сільгосптехніку». Багато фотографій механізаторів з нашого району булло тоді на виставці. Вивчати наш досвід роботи приїздили делегації з різних республік Радянського Союзу, з НДР (Німеччини), Польщі, Монголії, Куби. Про наш метод писали в центральних виданнях: газеті «Правда», журналі «Комуніст», «Огонек» та ін.
Наша «Сільгосптехніка» була найбільшою в області і виконувала для району величезний обсяг робіт. Працювало три майстерні, автопарк мав близько 200 різних автомашин, які обслуговували весь район, виконувались роботи по механізації тваринництва.
Працівники «Сільгосптехніки» віддано працювали і отримували за це достойну зарплатню, виконуючи і перевиконуючи плани. На жаль, все це залишилось у вже далекому минулому.
Хочеться від імені редакції і читачів «Маяка» привітати усіх тих, хто причетний до роботи у Богодухівській «Сільгосптехніці» з 80-річчям створення підприємства. Як би там не було, але ви трудилися на совість, віддали свою молодість, сили підприємству. І вже те одне, що «Богодухівський метод» і досі пам’ятають в Україні і поза її межами, варте особливої поваги. Тож щастя усім, здоров’я і удачі в Новому 2011 році!

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.