Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Міжнародна інтерактивна пересувна виставка «Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє» на Богодухівщині (6 фото)

Автор: alex від 18-09-2012, 15:09
  • 0

Чорнобиль – це слово, яке ми дуже хотіли б викреслити з пам’яті… Але є дві вагомі причини, чому не можна забувати цю трагедію.

По-перше, якщо ми забудемо про Чорнобиль, ми збільшимо ризик повторення подібних технологічних і екологічних катастроф в майбутньому…

По-друге, більше семи мільйонів наших сучасників не можуть дозволити собі розкіш забути про це. Щодня вони все ще відчувають на собі результати трагедії… Без сумніву, спадок Чорнобиля залишиться з нами і з нашими нащадками на багато поколінь уперед.

Нещодавно в м. Богодухові відбулося урочисте відкриття Міжнародної інтерактивної пересувної виставки «Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє».

Через 26 років після Чорнобиля та рік по Фукусімі Дортмундський Міжнародний освітній центр (Німеччина) хоче зберегти пам’ять про ці події та надати слово тим, чиє життя ці аварії змінили назавжди.

Міжнародна інтерактивна пересувна виставка «Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє», яка була презентована на Богодухівщині, розповідає про аварію на реакторі, її наслідки, проблеми сучасного життя в забруднених після Чорнобиля регіонах та нову енергетичну політику.

Виставка демонструє аспекти руху солідарності, який склався в Європі після Чорнобиля. У той же час виставка «Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє» спонукає замислитись про нову енергетичну політику, про те, як використовуються екологічні та енергетичні ресурси.

В урочистому відкритті взяли учать: голова Богодухівської райдержадміністрації В. М. Бєлий, голова Богодухівської райради Д.К.  Тризна, в. о. Богодухівського міського голови, секретар ради Н. І. Олексенко, голова Харківської обласної громадської орга-нізації «Союз Чорнобиль України», депутат Харківської обласної ради А. І. Вінник, голова Харківської міської громадської організації «Союз Чорнобиль» А. О. Губарєв, координатор Дортмундського Міжнародного освітнього центру (Німеччина) в Україні Л. І. Негатіна, голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль Богодухівщини» В. П. Деркач та представники цієї організації, голова Краснокутської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України»  Г. М. Дука, голова В-Писарівської районної громадської організації «Союз Чорнобиль» М. О. Кузьменко, учнівська молодь та громадськість міста.

Слід зазначити, що експонати виставки були представлені в 50 містах Німеччини, Австрії, Голландії, де її відвідали близько 100 тисяч чоловік. В Україні -  в містах Києві, Харкові. І на численні прохання Богодухівської районної громадської організації «Союз Чорнобиль Богодухівщини» наш район став єдиним в області, де відбулася презентація виставки.  

Вітаючи почесних гостей та учасників виставки, голова райдержадміністрації В. М. Бєлий  відзначив, що для нашого славного, Богом облюбованого міста, презентація виставки - велика честь, адже чорнобильська трагедія пройшла пекучим болем і по богодухівській землі. І ми зробимо все для того, щоб виставку відвідало якомога більше учнівської молоді, адже на таких уроках історії вчаться, щоб таке страхіття більше ніколи не повторилося. На згадку про цей захід Володимир Миколайович від нашого земляка О. М. Біловола подарував гостям та учасникам ліквідації на ЧАЕС книгу Володимира Краснова «Іспит життям», яка розповідає про мужніх людей, які в квітні 1986 року в складних умовах виконували роботу, ім’я якій – Подвиг.

Після урочистої частини один з творців виставки, людина, яка вклала багато сил, енергії і яка безпосередньо стоїть у витоків створення експозицій А. О. Губарєв  для всіх присутніх провів екскурсію.

Літа промчать, минуть тисячоліття, а людство пам’ятатиме про Чорнобиль, бо той чорний біль нашої планети – попередження землянам на віки.

              ***

Богодухівська районна громадська організація «Союз Чорнобиль Богодухівщини» висловлює щиру вдячність за допомогу у проведенні Міжнародної інтерактивної пересувної виставки «Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє» директору РБК  Н. Г. Церковній, відділу культури і туризму на чолі з А. М. Волошко. Також спасибі директору ДЮСШ М. Є. Рубану за надання приміщення.

В центрі голова Богодухівської райдержадміністрації В. М.  Бєлий, в. о. Богодухівського міського голови, секретар ради Н. І. Олексенко, голова РГО «Союз Чорнобиль Богодухівщини» В. П. Деркач, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та учні 10 класу Богодухівської гімназії №1 разом з директором О. К. Михасю

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.