Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Автор: alex від 12-05-2011, 21:46
  • 0
Чверть віку минуло відтоді, як у доти невідомому маленькому українському містечку Чорнобилі сталася страшна подія, про наслідки якої згодом дізнався весь світ.Техногенна катастрофа нечуваних масштабів даватиметься взнаки українцям – і не лише їм – ще не одне десятиліття. Кількість людських життів, які забрав Чорнобиль за ці роки, підрахувати важко. Але вона могла би бути ще більшою, якби не самовідданість людей, які ціною свого здоров’я, а дехто – й життя, зупинили атомного монстра.

Двадцять шостого квітня у Богодухові та районі пройшли жалобні заходи, приурочені до 25-ї річниці Чорнобильської трагедії. А третього травня за ініціативи депутата обласної ради О.В.Усенка, міського голови В.М.Бєлого, члена обласної координаційної ради з питань соціального захисту чорнобильців П.В.Солошенка пройшла зустріч з вдовами ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Сьогодні на території міста проживає 34 вдови і батьки трьох померлих ліквідаторів, на заході були присутні близько тридцяти людей.

Зранку дружини і батьки загиблих героїв-ліквідаторів зібралися у Свято-Покровському храмі, де о.Стефаній відслужив панахиду, закликав пам’ятати про подвиг померлих, а живим побажав здоров’я .

На міському цвинтарі вдови, батьки поклали квіти на могили своїх чоловіків, вшанували про них пам’ять, згадали подробиці тих днів, коли їхні чоловіки і сини, пожертвувавши собою, відправилися на нерівний двобій з атомним лихом.

У перші дні катастрофи ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС наші земляки, зокрема, Г.П.Супрун - у перші дні травня, В.О.Босенко - у червні, Г.А.Сагайдачний - у липні…

З болем у серці ділилися спогадами жінки. Дружина Віталія Босенка пригадує, яким добрим і чуйним був її чоловік, як шанував рідних, завжди підтримував. У двадцятих числах червня 86-го йому довелося працювати на своєму «КАМАЗі» прямо біля жерла реактора. А через п’ять років страшний діагноз-рак! Такий діагноз отримав і Володимир Сокол, якому у перші дні травня довелося стояти на охороні 5-кілометрової зони. Дружина Раїса Михайлівна не може без сліз згадувати, яким добрим і щирим був чоловік. Залишилась без чоловіка теж досить молода жінка- Н.М.Шигимага, чоловік якої Олексій Тихонович працював біля реактора у липні-серпні. Немає вже живого і В.К.Шиліна, який працював у нашому автопарку, і у перші місяці катастрофи добровільно відправився у чорнобильську зону. Вся в квітах могила С.В.Чумаченка, якого й досі пам’ятають друзі, постійно відвідують. Його мати Ніна Тихонівна з болем згадує, яким молодим, красивим помер її син.

Біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи поклали гірлянду з живими квітами. Теплі слова підтримки на адресу жінок висловив міський голова В.М.Бєлий, який, зокрема, сказав: «Страшна трагедія, яка сталася 25 років тому, єднає нас єдиним болем, єдиними спогадами про ті жахливі події. Подвиг тих, хто пройшов через горнило війни з атомом, назавжди записаний в літопис історії людства, і ми ніколи не забудемо про самопожертву героїв, які рятували рідну землю від страшного лиха. Прийміть мої щирі, сердечні співчуття з приводу передчасної смерті ваших годувальників. Ми повинні на всіх рівнях влади - і державного, і місцевого докласти зусиль для того, щоб більше не допустити такої страшної аварії. Як міський голова, запевняю вас, що міська влада зробить все можливе для того, аби допомогти розв’язати ваші проблеми. Бажаю вам міцного здоров’я, довголіття та достатку».

По закінченні жалобних заходів для дружин і батьків ліквідаторів аварії на ЧАЕС пройшов поминальний обід.

Ми не маємо права забувати про цю трагедію і повинні пам’ятати імена тих, хто пожертвувавши собою, пішов у нерівний бій з атомним лихом.

Т.ЧЕРНИШОВА

*****
Уже на наступний день до редакції газети зателефонували дружини померлих ліквідаторів і попросили, щоб через газету висловити подяку о.Стефанію, міському голові В.Бєлому, П.Солошенку за те, що організували такі заходи і за те, що шанують пам’ять про тих, кому злощасний Чорнобиль вкоротив віку.
*****
За нашою власною інформацією, днями рішенням Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль-Україна» за вагомий внесок у вирішення чорнобильських питань Богодухівського міського голову В.М. Бєлого було нагороджено почесною відзнакою «Чорнобильська пошана».

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Чорнобиль ніколи не стане минулим

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.