Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


«У єдності сила України!»

«У єдності сила України!»


22 січня виповнюється 92 річниця проголошення Акту об’єднання Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки – возз’єднання Наддніпрянської та Наддністрянської України – в єдину народну республіку.

Саме 22 січня 1919 року в Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об’єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу.

«Однині, - підкреслено в історичному документі, - воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно - Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили й за які умирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка».

В українській історії небагато фактів такої суспільної значущості, в яких би так велично, консолідовано, зримо й переконливо втілилася воля народу до соборного буття, об’єднання всіх українських земель в єдину державу. Акт об’єднання наочно продемонстрував безсилля буди-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити їх служити чужим для них цілям.

Від вікопомної події, яка об’єднала всю Україну – Київ і Львів, Харків і Луцьк, Донецьк і Полтаву, сотні міст, мільйони людей – усі українські землі і береги, проліг прямий міст до подій новітньої історії.

Повертаючись до подій 1919 року, нагадаємо собі головний висновок тих подій: соборність українських земель починається з соборності українських душ і сердець.

Якщо ми хочемо, якщо ми віримо у сильну Україну, почуття соборності повинне стати часткою нашого життя і нашого серця. Це – основа національного життя України і опора української політичної нації.

Це – наш великий День. День територіальної цілісності. День історичної і національної єдності. День об’єднання всіх людей нашої землі.

У рамках виконання Указів Президента України від 16 травня 2005 року №793/2005 «Про увічнення пам’яті видатних діячів Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки», від 12 квітня 2007 року №297/2007 року «Про заходи з відзначення 90-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників» та з метою належного відзначення в районі цієї дати райдержадміністрацією підготовлено план заходів, які будуть проведені в державних установах, органах місцевого самоврядування, освітніх та культурних закладах, населених пунктах району.

Начальник відділу з питань внутрішньої політики,
зв’язків з громадськістю, у справах преси та інформації
апарату райдержадміністрації
Л.Сахно

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.