Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


«Та не погасне біль Голодомору, і свята наша пам’ять не помре…»

«Та не погасне біль Голодомору, і свята наша пам’ять не помре…»


Без минулого немає майбутнього. І хоч яким жахливим воно не було, пам’ятати і поважати його ми повинні.

27 листопада ми будемо вшановувати пам’ять українців, які загинули страшною мученицькою смертю від Великого Голоду 1932-1933 років в Україні.

Багатовікова історія українського народу мала не одну трагічну сторінку. Трагедія 1932-1933 років – злочин влади проти власного народу. Усе, що випало на долю українців у ті нібито мирні роки, затьмарило навіть воєнні лихоліття. Спланований і реалізований тодішнім режимом Великий Голод став піком масових репресій в Україні, поставивши під сумнів саме існування нації. Українська земля – Житниця стала суцільною могилою, поглинувши мільйони своїх дітей. Щодня Україна недораховувалася 25 тисяч людей, бо їх позбавили останньої крихти хліба. Протягом двох років ця катастрофа планетарного масштабу відібрала життя, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів наших співвітчизників.

Жертвами Голодомору в Богодухівському районі стало понад 5 тисяч чоловік. У той час, як переважна більшість богодухівських землеробів, позбавлених будь-яких засобів до існування, помирали голодною смертю, область продовжувала відправляти продукти на експорт. За перший квартал 1933 року план експорту продуктів харчування по Харківській області було виконано на 15,7 відсотка.

Харківщина під час «чорної косовиці» втратила приблизно 2 мільйони людей. Це чверть смертних випадків, зареєстрованих по всій Україні.

У цей день поминальні дзвони і панахиди, мільйони свічок і хвилина мовчання, довжиною у вічність, сповіщають світові про трагедію великої європейської нації.

Пройдуть роки, десятиліття, а трагедія 1932-1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Страшне лихо 1932-1933 років не повинно повторитися. Це попередження нам, дітям, внукам і правнукам тих, хто вижив у страшні лихоліття, наказ бути пильними.

Начальник відділу з питань внутрішньої політики,
зв’язків з громадськістю, у справах преси та інформації
Л.Сахно

апарату райдержадміністрації

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.