Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Медикаментозне забезпечення населення району

Медикаментозне забезпечення населення району


Відомо, що медична галузь не може працювати, коли на її потреби в державі виділяється не менше, ніж 10% від ВВП, інакше галузь взагалі не може існувати.

В Україні на охорону здоров’я виділяється майже 3% від ВВП, і при цьому медична галузь не тільки існує, а і прикладає максимум зусиль, щоб рівень надання медичної допомоги нашому населенню якомога більше відповідав стандартам надання медичної допомоги при різних за-хворюваннях.


Яскравим прикладом цього є оцінка лікувально - діагностичного процесу в нашому районі фахівцями з 11 країн світу, які працювали в нашій лікарні влітку 2008 року в складі благодійної народної організації «Служіння».

Наші колеги були глибоко вражені тим, що не маючи під рукою сучасної медичної діагностики, таку матеріально-технічну базу медичних закладів району, медики району своєчасно та вірно встановлюють клінічні діагнози та лікують хворих.

А лікувати наших хворих надалі стає все складніше і складніше.

На жаль, у далекому минулому залишились часи, коли в лікарні були всі необхідні групи препаратів та ще й по декілька представників кожної групи, коли хворі, які перебували на стаціонарному лікуванні, отримували безкоштовно всі необхідні для лікування препарати.

В амбулаторній службі було аналогічно. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1303 безоплатно та на пільгових умовах отримували лікарські засоби хворі окремих груп населення та за певними категоріями захворювань.

Хворих, які перебували на диспансерному обліку, не треба було запрошувати по телефону, при особистому відвідуванні, листівкою для візиту в поліклініку на черговий диспансерний огляд, тому що ці люди йшли до свого лікаря самі, бо знали, що вони отримають ліки за пільговими рецептами лікарів для профілактики загострення або лікування свого захворювання.

Це стосувалося дітей віком до 3-х років, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, хворих на онкологічні захворювання, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, цукровий діабет, бронхіальну астму, психічні захворювання та деякі інші категорії хворих.

У минулому залишились часи, коли за рахунок Державного та обласного бюджету лікарня отримувала 100% імунобіологічних препаратів (вакцини, сироватки) для профілактики багатьох інфекційних хвороб, дезінфекційні препарати.

Бгато що змінилось за часи реформування галузі охорони здоров’я, змінилась і сама уява про функцію, яку повинні виконувати ліжка для цілодобового перебування хворих у стаціонарі.

Підраховано, що стаціонарне лікування хворих є найдорожчим видом лікування і не завжди показаним для перебування хворих у стаціонарах.

Тому поступово в районі кількість ліжкового фонду з 480 ліжок зменшилась до 205, зупинили свою діяльність 4 дільничні лікарні, які особливо в останні роки свого існування виконували функцію соціальних ліжок.

Але поступово поряд з цим збільшується кількість ліжок денного перебування хворих, так звані денні стаціонари.

Їх кількість на сьогоднішній день складає 107.

Такі ліжка розгорнуто в поліклініці, в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

Збільшується з кожним роком і кількість стаціонарів вдома, де лікуються хворі, які мають умови для лікування вдома та не потребують цілодобового спостереження збоку медичного персоналу.

Отже, зміни та події, які відбуваються в країні, в нашому суспільстві, а саме перебудови, реформування, кризи, підвищення цін на медичні препарати та інші мають своє відображення і в нашій галузі.

Основний фінансовий документ, згідно з яким працює багато комунальних установ – це складений бюджет.

Так працюють і всі 50 установ нашої галузі: це центральна районна лікарня, 13 амбулаторій сімейної медицини, 36 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Але треба зауважити, що фінансування проводиться не на заклад, а розраховується на формульній основі на душу населення, яке мешкає в районі.

А якщо врахувати те, що населення району щорічно зменшується на 700-800 чоловік, то зрозуміло, що контрольна цифра бюджету галузі зменшується.

І, маючи таку цифру, треба, не порушуючи Закону про бюджет, розподіляти ці кошти таким чином, щоб максимально передбачити виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв, тарифи, на які постійно збільшуються, закласти кошти на харчування хворих у стаціонарі, медикаментозне забезпечення населення, послуги зв’язку.

Це тільки п’ять обов’язкових захищених статей бюджету, не заклавши які, неможливо планувати витрати на утримання автотранспорту, придбання твердого та м’якого інвентарю, виплату відряджень, проведення поточних та капітальних ремонтів, пільгового протезування певним категоріям громадян, ремонт і повірку апаратури і ще багато іншого.

А головне для медичної галузі – намагатись не зупинятись на досягнутому, намагатись рухатись вперед, закуповуючи нове сучасне медичне обладнання, проводити комп’ютеризацію робочих місць, щоб більше часу проводити з хворими, забезпечивши обстеження та лікування на якісно новому рівні, згідно зі стандартами надання медичної допомоги.

Бюджет нашої галузі, на жаль, такий, що якщо на 100% закласти заробітну плату медпрацівників, то на інші захищені статті коштів буде недостатньо.

Якщо тільки врахувати Постанову Кабінету Міністрів від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів, за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», то на забезпечення медикаментами пільгового контингенту треба передбачити близько 7 млн.грн., а це майже половина бюджету всієї медичної галузі району.

Як ви розумієте, це просто неможливо.

Існує багато загальнодержавних програм, згідно з якими ми повинні отримувати в повному обсязі вакцини та сироватки для імунопрофілактики дитячого та дорослого населення, але на протязі останніх 5-6 років ми забезпечуємося цими препаратами лише на 20-30%, а 70-80% вимушені закуповувати за кошти бюджету лікарні.

В такому ж обсязі ми закуповуємо туберкулін для ранньої діагностики туберкульозу у дітей та підлітків.

Уже в цьому році за кошти бюджету ЦРЛ придбано інсулінів на суму близько 130 тис. грн., вакцин та сироваток на суму 50 тис. грн., що дозволило проводити профілактику виникнення таких хвороб, як сказ, дифтерія, правець та інших.

210700 грн. з бюджету виділяється на придбання ліків дитині хворій на фенілкетонурію, 10000 грн. на оплату донорської крові, 90200 грн. на придбання деззасобів та реактивів в лабораторію, плівки в рентгенкабінет.

А все, що залишається на цій статті бюджету, 500 тис. грн. розподіляється для максимального забезпечення медикаментами бригад швидкої медичної допомоги, яке складає 2 грн.70 коп. на один виклик, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, хоча б на 2-3 доби забезпечити всі відділення лікарні вкрай необхідними медикаментами.

Тому зовсім мала частка коштів випадає на амбулаторну службу для забезпечення хворих на пільгових підставах, враховуючи кількість таких хворих та вартість медикаментів, яких вони потребують, тому часто й виникають не порозуміння між хворими та лікарями за відмови виписати пільговий рецепт на безо-платне придбання ліків з причини відсутності коштів.

Я навмисно дуже детально зупинилась на цьому питанні, щоб хворі, які відносяться до пільгового контингенту, які звертаються за медичною допомогою, не звинувачували лікарів у небажанні виписати безоплатний рецепт, а зрозуміли, що з боку лікаря це вимушена дія із-за відсутності коштів у нашому скудному бюджеті.

Нам самим прикро і незручно відмовляти хворим по цій причині.

До речі, наш район є одним з 8 районів області, де хоча б часткового виписуються рецепти на безоплатне отримання медикаментів.

Свого часу ми дуже сподівались на розвиток у районі благодійної організації «Лікарняна каса», як представника страхової медицини, яка була найбагаточисельнішою в області в 2008 році, і забезпечувала стаціонарне лікування своїх членів спочатку на 150 грн., а потім 200-220 грн. на рік.

А за останні 2 роки забезпечувала і лікування в умовах денного стаціонару, це дійсно була суттєва допомога в лікуванні хворих.

Однак, на протязі останніх 2-х років у зв’язку з кризою, підвищенням цін на медикаменти, кількість членів лікарняної каси зменшилась майже в 3,5 раза і складає 2,5 тисячі.

Ми всі разом повинні зберегти цю організацію для того, щоб комусь з нас наші внески при потребі підтримали здоров’я, комусь – врятували життя.

Ця організація повинна існувати в районі заради світлої пам’яті нашого колеги, прекрасного лікаря та засновника «Лікарняної каси» в нашому районі Білозора Олександра Олексійовича, який був її серцем і душею.

Тому звертаюсь до всіх, хто не байдужий до чужої хвороби, чужої долі, з пропозицією стати членами лікарняної каси, яка при потребі допоможе кожному, хто цього вкрай потребує.

Як бачите, проблем у галузі чимало, одна з них – це медикаментозне забезпечення населення, про яку можна багато говорити і над вирішенням і покращенням якої ми постійно працюємо.

Ось і зараз перед нами є декілька напрямків реформування галузі нашого району, які ми обговорюємо, відпрацьовуємо і сподіваємось, що ці зміни дадуть позитивні результати в медичному обслуговуванні нашого населення, але це буде темою наступної статті.

Сподіваємось на вашу підтримку та порозуміння.

Бажаю всім мешканцям району здоров’я, частіше використовувати в лікуванні народні засоби, не займатись самолікуванням, що дуже часто призводить до негативних наслідків, а звертатись за порадами до свого сімейного лікаря або інших фахівців.

Бережіть своє здоров’я змолоду, а якщо воно вже похитнулось, то намагайтесь його зберегти на цьому рівні та закріпити.

Всього вам найкращого.


головний лікар
Богодухівського району
О.Спесівцева

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.