Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Сказ - це небезпечно

Нещодавно відбулася  «пряма лінія» з начальником управління ветеринарної медицини в Богодухівському районі І.С.Змієвським. Питання, що цікавили запитувачів, стосувалися особливо-небезпечної інфекційної хвороби – сказу.

- Багато знаємо з телебачення і преси, що є така інфекція, як сказ. Хто є її основним розповсюджувачем?

- Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Основним його переносником є червона лисиця, популяція якої щорічно збільшується. Вона контактує з бродячими собаками та котами, що дає можливість вірусу постійно циркулювати в природі. Хвороба може також вражати домашніх, сільськогосподарських та диких тварин.

- Які заходи ліквідації сказу проводяться в районі і ким?

- Згідно з комплексним планом ліквідації сказу, останні 3 роки навесні та восени ветеринарною службою району з використанням авіації проводиться щеплення лисиць проти сказу шляхом розкладання пероральної вакцини в місцях масової популяції цього звіра. Щорічно на території мисливських угідь Богодухівського району розкладається 26 тис. доз пероральної вакцини. Ветеринарною службою проводяться щеплення собак і котів  мешканців району (щорічно - близько 6 тисяч собак та 2 тисяч котів). Єгерями, членами районного УТМР проводяться облави і відстріли лисиць, з метою приведення щільності популяції червоної лисиці до норми.

- Скільки випадків сказу зареєстровано на території Богодухівського району?

- Протягом останніх трьох років завдяки проведеним заходам на території Богодухівського району не зареєстровано жодного випадку захворювання тварин сказом.

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.