Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА




РЕКЛАМА


Ще раз – про доступ до публічної інформації

Нещодавно в редакції газети «Маяк» пройшла пряма телефонна лінія з начальником відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації Л.Б.Сахно на тему : «Забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації в райдержадміністрації». Друкуємо запитання-відповіді.

-  Назвіть суб’єкти, які за Законом мають право отримувати інформацію та надсилати запити.

- Такими суб’єктами (запитувачами) є не тільки фізичні та юридичні особи, а й об’єднання громадян без статусу юридичної особи.

- Які особливості отримання інформації суб’єктами владних повноважень?

- Суб’єкти владних повноважень, на відміну від редакції Закону України «Про інформацію» 1992 р., не є запитувачами (п.1 ч.1 ст.12 Закону) і можуть отримувати доступ до інформації лише на підставі спеціальних повноважень, передбачених у законах, які визначають статус і компетенцію того чи іншого суб’єкта владних повноважень.

- Скажіть, будь ласка, як правильно розуміти вислів «направлення запитів за належністю»

- Закон для зручності запитувачів та огляду на те, що можуть бути необізнані детально з функціями й компетенцією суб’єктів владних повноважень, передбачив (ч.3 ст.22) направлення запиту за належністю. Таке направлення здійснюється розпорядником, якому надійшов запит щодо інформації, якою той не володіє, у разі, коли йому все ж відомо або має бути відомо, хто нею володіє. Запитувача повідомляють про направлення запиту за належністю розпорядником, якому відповідний запит надійшов першим.

- Чи є підстави в органів влади для відмови в задоволенні запиту?

- Згідно з Законом ч.1 ст.22, підстав для відмови в задоволенні запиту на інформацію може бути чотири:

а) фактична відсутність запитуваної  інформації в розпорядника при умові, що він також не зобов’язаний володіти даною інформацією відповідно до його компетенції;
б) залежність запитуваної інформації до категорії обмеженого доступу й наявність підстав для обмеження доступу згідно з ч.2 ст.6 Закону;
в) невнесення плати за копіювання і друк, передбаченої ст.21 Закону, якщо запитувач повідомлений про точну суму та реквізити для сплати;
г) відсутність у змісті запиту відомостей або реквізитів, наявність яких вимагається ч.5 ст.19 Закону.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.