Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Візьміть дитину в родину!

Візьміть дитину в родину!


Нещодавно в редакції газети «Маяк» пройшла пряма телефонна лінія з начальником служби у справах дітей З.М.Галілей на тему : «Набуття дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування». Протягом години до Зої Михайлівни надійшла низка запитань, на які вона надала вичерпні відповіді. Пропонуємо увазі читачів запитання-відповіді.


- Зоє Михайлівно, у яких випадках дитина стає сиротою чи позбавленою батьківського піклування? (В.Ю. Деркач, м. Богодухів).
- Дитина-сирота - це дитина, у якої померли або загинули батьки, що підтверджується свідоцтвом про смерть кожного з них.
Дитина позбавлена батьківського піклування - це дитина, батьки якої позбавлені судом батьківських прав, або визнані судом безвісно відсутніми, визнані судом недієздатними, відбувають покарання в місцях позбавлення волі та ін.

- Які кошти отримують діти–сироти та діти, позбавлені батьківського піклування?( В.М.Коваленко, м. Богодухів).
- Держава своєчасно виплачує допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу в розмірі двох прожиткових мінімумів на кожну дитину.

- Якими пільгами користуються діти–сироти та діти, позбавлені батьківського піклування під час навчання?( І.П. Семененко м.Богодухів).
-Діти даної категорії мають право на повне державне забезпечення й отримання передбачених законодавством пільг.

- Поясніть, будь ласка, процедуру позбавлення батьків батьківських прав. (В.М.Литвиненко, м. Богодухів)
- Попередньо питання про доцільність позбавлення батьківських прав розглядається на комісії з питань захисту прав дитини при Богодухівській райдержадміністрації. Позов про позбавлення батьківських прав подається до суду, у випадку, коли батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків по вихованню дитини, жорстоко поводяться з дитиною, є хронічними алкоголіками або наркоманами та ін.
Третьою особою по справі є служба у справах дітей Богодухівської райдержадміністрації.
У разі позбавлення судом батьківських прав дитина набуває статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, відповідно до розпорядження голови Богодухівської райдержадміністрації.
Діти даної категорії в подальшому влаштовуються до однієї із форм сімейного виховання: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

- Чи можуть батьки, позбавлені батьківських прав, повернути собі дитину?( К.І.Луценко, м. Богодухів).
- Так, звичайно. Батьки можуть звернутися до суду з заявою про скасування рішення суду про позбавлення їх батьківських прав. У такому випадку дитина втрачає статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

- Скільки в нас у районі дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування? (К.Н.Остапенко, м. Богодухів).
- У службі у справах дітей на первинному обліку перебуває 21 дитина- сирота та 78 дітей – позбавлених батьківського піклування.

- Я мрію хоча б одну дитину зробити щасливою, надати їй можливість жити у моїй родині. Як можна реалізувати свою мрію? (О.А. Тризна, м. Богодухів).
- Щоб здійснилася Ваша мрія та мрія ще однієї дитини бути в родині, запрошуємо Вас до служби у справах дітей Богодухівської райдержадміністрації, яка знаходиться за адресою: вул. Міліцейська, 2, тел.3-41-42. Візьміть дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування у свою родину - і ви подаруєте їй шанс відчути смак повноцінного життя.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.