Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА




РЕКЛАМА


Розслідування нещасних випадків на виробництві

Розслідування нещасних випадків на виробництві


Днями в редакції пройшла пряма телефонна лінія зі страховим експертом з охорони праці ВВД ФСНВУ у Богодухівському районі О. М. Павленком. Традиційно друкуємо запитання-відповіді.

- Олександре Миколайовичу, чи проводяться розслідування нещасних випадків, про які з певних причин не було своєчасно повідомлено та, відповідно, вони не були своєчасно розслідувані?
- Згідно з п. 26 «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженим постановою КМУ від 25 серпня 2004 р. №1112, нещасний випадок, про який своєчасно не було повідомлено безпосереднього керівника чи роботодавця потерпілого або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу, розслідується і береться на облік згідно з цим Порядком. Потерпілий чи особа, яка представляє його інтереси, має право подати заяву роботодавцю про призначення розслідування (незалежно від строку, коли він стався). Таке розслідування проводиться протягом місяця після надходження заяви.
У разі реорганізації підприємства, на якому стався такий випадок, розслідування проводиться його правонаступником, а у разі ліквідації підприємства встановлення факту нещасного випадку розглядається в судовому порядку.

- Як проводяться розслідування нещасного випадку, що стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно?
- Згідно з пунктом 12 «Порядку розслідування…», у разі, коли нещасний випадок стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, розслідування організовує робочий орган виконавчої дирекції Фонду за місцем настання нещасного випадку, для чого наказом створює комісію у складі не менше трьох осіб.
Згідно з пунктом 19 « Порядку розслідування …» у разі нещасного випадку, що стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, керівник робочого органу виконавчої дирекції Фонду, який створив комісію, повинен розглянути і затвердити примірники актів форми Н-5 і форми Н-1 (або форми НПВ) протягом доби після одержання матеріалів, підготовлених комісією за підсумками її роботи.
До першого примірника акта форми Н-5 додаються примірник акта форми Н-1 (або форми НПВ), примірник карти форми П-5, а в разі гострого професійного захворювання (отруєння) - пояснення свідків та потерпілого (у разі їх наявності), витяги з експлуатаційного стану робочого місця (машини, механізму, устаткування, апаратури тощо), висновок лікувально-профілактичного закладу про стан сп'яніння, наявність в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних чи отруйних речовин.
На вимогу потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, голова комісії зобов'язаний ознайомити його з документами, що містяться в матеріалах розслідування.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.