Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Призов громадян на строкову військову службу

Призов громадян на строкову військову службу


Нещодавно в редакції газети «Маяк» відбулася “гаряча лінія” з завідувачем сектора взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації М.М. Шепелем.
До уваги читачів друкуємо запитання-відповіді.


- Хто може бути звільнений від призову на строкову військову службу?
- Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України: які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 25-річного віку; батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати: які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт, у тому числі із звільненням від відбування покарання; яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

- Хто ухвалює рішення щодо придатності до військової служби або надані відстрочки?
- Тільки призовна комісія вправі приймати кожне з наступних рішень відносно призовникі: про призов на військову службу; про направлення на альтернативну (невійськову) службу; про надання відстрочки від призову на військову службу; про звільнення від призову на військову службу; про зарахування в запас.
Прийняття цих рішень іншим органом (наприклад військовим комісаром, начальником іншого відділення, або яким-небудь доктором) неприпустимо.

- Якщо я не згоден з рішенням призовної комісії, куди мені звернутися?
- Якщо призовна комісія першої інстанції (районна призовна комісія) винесла висновок про категорії придатності, що дозволяє призвати громадянина на військову службу, і винесла рішення про призов, у призовника є можливість заперечити це рішення у вищестоящій комісії (обласна призовна комісія) або в суді.

- Чи має педагогічний працівник право на відстрочку від призову на строкову військову службу?
- В Законі України “Про військовий обов’язок і військову службу” зазначено, що відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю.

- Чи мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу особи, які здобувають повну вищу освіту на основі освітньо-кваліфікаційного рівня?
- Відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти.

Право на вказану відстрочку втрачають громадяни призовного віку, які відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість.

Призовники, яким надано право на відстрочку, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати до військових комісаріатів відповідні документи, що підтверджують таке право.

- Чи утримують аліменти з осіб, які проходять строкову військову службу?
- З військовослужбовців Збройних Сил України утримання аліментів проводиться з усіх видів грошового забезпечення, що надається щомісячно (оклад за штатною посадою, оклад за військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років, кваліфікацію та умови служби).
Утримання аліментів не проводиться з вихідної допомоги при звільненні з військової служби.

- Якщо я призовного віку, чи маю право отримати закордонний паспорт для виїзду за межі України?
Виїзд громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, за кордон обмежено до вирішення питання про відстрочку або звільнення від призову.

- Є хлопець 20-ти років, єдина дитина у батька, котрий має інвалідність. Чи може хлопець розраховувати на відстрочку від армії?
У такому випадку відстрочка від призову може бути надана районною призовною комісію за сімейними обставинами відповідно до статті 17 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

- Якщо я не можу з’явитись до військомату для проходження медичної комісії, чим це мені загрожує?
У разі неявки призовника без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.

Відповідно до ст. 210 адміністративного Кодексу України неявка на виклик до військового комісаріату без поважних причин тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню – тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно з ст.335 Карного Кодексу України “Відхилення від призова на строкову військову службу карається позбавленням волі на строк до 3 (трьох )років”.

- Як можна поступити на контрактну службу?
На військову службу за контрактом приймаються громадяни України віком від 18 до 40 років, які мають бажання для проходження служби у Збройних силах України, відповідний освітній рівень, придатність до служби за станом здоров’я, наділені певними морально-діловими якостями. Також на військову службу за контрактом приймаються призовники з повною загальною середньою (11 класів), середньотехнічною та вищою освітою, без попереднього проходження строкової служби.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.