Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


День пам’яті Героїв Крут

День пам’яті Героїв Крут


29 січня 1918 року відбулася подія, яка стала одночасно трагічною та героїчною сторінкою в історії Української революції 1917-1921 років. На залізничній станції Крути під Бахмачем, що на Чернігівщині, студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені Святого Володимира, учні старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії та невеликий загін Вільного Козацтва зійшлися у двобої з більшовицькими частинами, надісланими із Ставки Верховного головнокомандування в Могильові для приборкання українського руху.

Результати бою були передбачуваними, оскільки необстріляна молодь не могла протистояти добровільним загонам загартованих світовою війною фронтовиків та матросів. Інших військ Українська Центральна Рада на той час не мала. Ціною свого життя юні добровольці зупинили наступ противника на два дні, що перешкодило більшовикам відразу захопити місто, підписати мирний договір з Німеччиною і її союзниками.

В тому бою загинуло 250 українських студентів та гімназистів, 10 старшин, 32 юнаки потрапили в полон і були закатовані російськими солдатами. Тіла 30-ти героїв Крут були перепоховані в березні 1918 року на Аскольдовій могилі. У 2006 році на місці бою було відкрито меморіал.

Подвиг героїв Крут є символом боротьби за свободу і незалежність українського народу, взірцем палкої любові та відданості Батьківщині.

Головою райдержадміністрації затверджено План заходів з підготовки та відзначення в Богодухівському районі Дня пам’яті героїв Крут, згідно з яким у всіх населених пунктах району відбудуться тематичні просвітницькі та культурно-мистецькі заходи. Зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах району пройдуть читацькі конференції «Крутянські спартанці, або як нищили цвіт нації», тематичні уроки, лекції, семінари «Шляхом мужності і слави», історичні години «Вони боролись за волю України». Також в культурних закладах району будуть проведені книжкові виставки «Місце січневих подій 1918 року в українській історії», тематичні експозиції з історії національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1920 років.

В храмах та молитовних будинках будуть організовані поминальні літургії за загиблими патріотами.

Коментарі:

Додати коментар
  • Группа: Користувачі
  • ICQ:
  • Регистрация: 26.02.2010
  • Статус: Пользователь offline
  • Комментариев: 24
  • Публикаций: 0
^
«История - это правда, которая превращается в ложь, а мифы - ложь, которая превращается в правду»
Жан Кокто

Правда о Крутах выложена на форуме: "Просто разговоры"
http://bogodukhov-city.com.ua/forum/topic_28/2#post-2614
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.