Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


«Пряма лінія». Позавиборчий період

Нещодавно пройшла пряма телефонна лінія з начальником відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації А.М.Костенко. Мешканці району задавали питання на тему «Робота відділу ведення Державного реєстру виборців у позавиборчий період».

Друкуємо запитання-відповіді.

- Хто має право голосу?

- Право голосу мають дієздатні громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад у межах району, області та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

- З якими питаннями може звернутися виборець до відділу ведення Державного реєстру виборців?

-  Кожен виборець може звернутися особисто або уповноважити на звернення до відділу ведення Державного реєстру виборців (далі — відділ ведення ДРВ) іншу особу з метою перевірки наявності та своїх даних, зазначених у Державному реєстрі виборців (далі — Реєстр). Громадянин має право написати у відділі ведення ДРВ заяви щодо включення до Реєстру, зміни виборчої адреси, зміни місця та дати народження, зміни ідентифікаційних даних. Також має право на надання запитів щодо уточнення власних персональних даних виборців, а також персональних даних усіх виборців, внесених до Реєстру за однією виборчою адресою; кількості виборців у селі, селищі, місті; наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

- Звідки беруть дані про виборців, які вносять до списків виборців на вибори?

- З вересня 2009 року в Україні функціонує Державний реєстр виборців, відомості якого періодично (щомісячно) поновлюються і використовуються для складання списків для голосування на виборах всіх видів та рівнів. Тому, якщо у 2009 році чи пізніше до вказаного реєстру були внесені дані з помилкою і ця помилка не була виправлена до сьогодні, то вона так і залишається помилкою. І ніхто її не виправить, якщо про неї не надійде повідомлення — особисто подана письмова заява виборця, при подачі якої пред’являється паспорт громадянина України чи інший документ, який підтверджує громадянство та місце реєстрації. Уся процедура подання заяви займає до 10 хвилин, та, на жаль, більшість виборців за п’ять років існування Державного реєстру виборців так і не знайшли часу, щоб виправити виявлені на минулих виборах ними помилки, хоч напередодні кожного голосування висловлювали своє невдоволення.

- Як можна перевірити себе та рідних у Державному реєстрі виборців?

- Службою розпорядника Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії на офіційному веб-сайті “Державний реєстр виборців” (_www.drv.gov.ua) розроблений та функціонує новий програмний ресурс “Особистий кабінет виборця”.

Кожен бажаючий може створити свій особистий кабінет та перевірити наявність себе у Державному реєстрі виборців. Для цього, навіть, не потрібно виходити з власної оселі, за умови наявності доступу до глобальної інформаційної мережі Інтернет. Процедура реєстрації на сайті проста та не потребує багато часу.

В особистому кабінеті виборця Ви зможете перевірити інформацію про своє включення (не включення) до Державного реєстру виборців. Для цього у розділі “Перевірити дані у Реєстрі” необхідно заповнити всі поля у формі запиту достовірними даними про виборця. Повідомлення щодо результатів Вашого запиту надійде на Вашу електронну пошту.

Для уточнення персональних відомостей про себе та інших осіб можна також звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Богодухівської районної державної адміністрації у робочі дні з 8:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00 години за адресою: м.Богодухів, пл.Червона, 2, 2-й поверх, каб. № 18, 19. При собі необхідно мати паспорт громадянина України.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.