Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Комплекс по управлінню комунальними відходами у Богодухові

Пропозиції та зауваження з боку громадськості будуть враховані

Нещодавно у районній державній адміністрації за ініціативою мешканців вул. Космічної м.Богодухова та громадськості району відбулася нарада з питання щодо будівництва в нашому районі Комплексу по управлінню комунальними відходами за участю начальника управління організації будівництва та реалізації бюджетних програм Департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації Г.І.Бойка, заступника голови районної державної адміністрації О.В.Юрченка, заступника директора по науці ТОВ СП «Ековтор» В.С.Прохорова, заступника директора ТОВ СП «Ековтор» Д.В.Горбенка, директора проектної організації ТОВ «ХСМ» О.С.Кислиці.

Перед присутніми виступили як виконавці робіт, так і науковці, завдяки яким проект Комплексу став реальністю.

Так, В.С.Прохоров надав наукове обгрунтування цього проекту, зазначаючи при цьому, що цей Комплекс адаптований до місцевих умов нашого району. Аналогів цьому Комплексу немає в Україні. При розробці цього проекту були враховані кращі світові напрацювання в цій галузі. Цей соціальний проект є рентабельним і окупним.

«Мешканці району можуть спати спокійно і не хвилюватися, що хтось хоче нашкодити екології району, тому що це головний «кит», на якому базувалася розробка цього проекту», - наголосив Г.І.Бойко.

Слід зазначити, що на прохання Зарябинського сільського голови В.О.Олексенка представники ТОВ СП «Ековтор» дали згоду безкоштовно зробити проби води в с.Леськівка.

І що найголовніше, науковці готові супроводжувати і допомагати району в будь-яких питаннях, що виникнуть у майбутньому уже під час роботи Комплексу, який, за словами Г.І.Бойка, при стабільному фінансуванні, планують здати в експлуатацію наступного року.

Підсумовуючи нараду, заступник голови райдержадміністрації О.В.Юрченко, зокрема, зазначив: «Конструктивні пропозиції та зауваження обов’язково будуть враховані в подальшій роботі. Хід будівництва буде висвітлюватися в місцевих засобах масової інформації».

Подякував гостям, які детально і терпляче дали відповіді на всі запитання мешканців району.

  Головний «кит» проекту –екологічна безпека 

Хотілося б додати, що Комплекс по управлінню комунальними відходами займатиме площу трохи більше, ніж 5,5 га і на його будівництво буде витрачено приблизно 50 млн. грн. Комплекс буде здатний щороку переробляти близько 30 млн. куб. м сміття, яке буде утилізуватися з населених пунктів району.

Технології, які там будуть застосовуватися, дозволять на першому етапі рекультивувати те сміття, що туди вже звезено і перебуває сьогодні в такому стані, що становить загрозу і для довкілля, і для здоров’я людей. А потім шляхом його сортування буде віділено вторинну сировину, а органічні рештки будуть перероблятися на гумус. Ніякого спалення при цьому і хімічної переробки сміття здійснюватися не буде.

Причому варто сказати про те, що, як зауважили науковці, сьогодні проби води на території існуючого звалища показали значну забрудненість грунтових вод.

Редакція газети «Маяк»  отримала протокол аналізу проби води, який здійснено у лабораторії контролю якості води Науково-дослідного центру водопостачання та якості води (Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України). Назвемо основні параметри, які не відповідають вимогам. Так, «забарвленість» при гранично –допустимих концентраціях для води (далі - ГДК) 35 град. становить 45. «Каламутність» при ГДК 3,5 НОК складає 15,8. Параметр «Запах» має, за нормою, відповідати трьом балам, а зафіксовано «4». Загальна лужність  складає 7,6 при нормі 0,5- 6,5  ммоль/  куб.дм. Перманганатна окислюваність при ГДК 5,0 мг/куб.дм складає 42 одиниці виміру! Загальне мікробне число ОМЧ –більше 115 КОЕ/куб.см, при нормі 100. Причому у той час, коли деякі параметри мають відповідати показнику «відсутній», «не нормується» у   пробі наявні. Так, це стосується таких, як «Редокс –потенціал», мВ -282; «Гідрокарбонати», мг/куб. -464; «Сульфіди», мг/ куб.дм -0,03; «Загальні коліформи», КОЕ/100 куб.см – 46; «Кишкова паличка», КОЕ/ 100 куб.см - 9 (див.діаграму).

Отож, можна на власні очі впевнитися, яким небезпечним для здоров’я і життя земляків є сьогоднішній полігон.

Другим етапом буде будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів. Спочатку відбиратимуться всі корисні складові зі сміття, які можуть піти на виробництво. Усе інше перероблятиметься за спеціальною технологією, і сміття буде перетворюватися на гумус. 

Полігон для ТПВ буде включати: під’їзну дорогу, огорожу, майданчик для розвертання техніки та безпосередню утилізацію сміття.

Дуже добре, що наше місто першим взяло участь у пілотному проекті, завдяки якому на місці стихійного полігону ТПВ буде діяти Комплекс по управлінню комунальними відходами європейського типу з бетонованою дорогою, розворотним майданчиком, огорожею, освітленням, ваговою, підстилаючою плівкою, яка виключає забруднення ґрунтових вод, спеціальною технікою і частковим сортуванням відходів.

Це найголовніший інвестиційний проект, який дозволить розвиватися району. Велике значення також має організація на полігоні протипожежної водойми.

Жодних порушень та збитків довкіллю полігон не нестиме. Полігон будується за передовими сучасними технологіями.

Організація роботи з обслуговування полігону обіцяє подолати особливо гостру для всього району проблему – ліквідацію несанкціонованих звалищ.Тож реконструкція нинішнього полігону на сучасний піде лише на користь довкіллю Богодухівського району.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.