Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Громада плюс влада - велика сила

В такому висновку можна було черговий раз упевнитися, побувавши на зустрічі голови Богодухівської райдержадміністрації В.М.Бєлого з активом Крисинської територіальної громади.

Сільський голова В.А.Шаров, місцеві депутати і активісти докладають усіх зусиль, щоб всій громаді жилося краще, щоб у селах були позитивні зрушення. Володимир Анатолійович, звітуючи про свою роботу за останні 9 місяців, розповів про кроки  вперед у питаннях освітлення населених пунктів, вивезення ТПВ (твердих побутових відходів), благоустрої, встановленні дитячих майданчиків, спиленні аварійних дерев та ін.

Зокрема, хотілося б відзначити, що на благоустрій з сільського бюджету було виділено близько 18 тис. грн. Придбали також і 21 контейнер для сміття на суму 27 тис. грн. Що стосується освітлення, то крисинська громада у цьому плані, можна сказати, лідер на районному рівні. Адже ще кілька років тому сільська рада взяла участь у проекті ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і виграла конкурс на підтримку свого проекту щодо вуличного освітлення. Тож саме завдяки фінансуванню ПРООН (80 тис. грн), внеску жителів громади (15 тис. грн), допомозі місцевих підприємств (15 тис. грн) і вкладенню коштів сільської ради (30 тис.грн) , роботи по освітленню у селах Крисино і Максимівка  майже завершені.

Є у сільській раді ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), яке займається питанням щодо якісного і безперебійного водопостачання. Тож проблеми з водою, яка має місце майже у кожній сільській раді, тут немає.

Після звіту сільського голови перед громадою виступили депутати сільської ради, закріплені за певними вулицями населених пунктів. Розповіли про те, що зроблено на їхній території, що планується здійснити у найближчий час. Всі активісти відзначили дієву співпрацю з місцевою, районною владою. Єдине, що турбує всіх їх, - це байдужість  більшості жителів громади за сільські справи.

- Інколи прикро чути, що, мовляв, ви ж депутати, то й працюйте на суботниках. Не говорячи про те, який спротив викликає збір коштів на ту чи іншу добру спільну справу, - бідкалися депутати.

А, взагалі, прозвучало, громада разом з владою має велику силу. Це ж підтвердили і працівники бібліотек, закладів культури, медицини і освіти. Зокрема, директор Крисинської ЗОШ З.Г.Харченко відзначила:

- Наша громада справді згуртована, і, вважаю, це заслуга передусім, нашого голови В.А.Шарова. Велику допомогу у вирішенні наших проблем надають і голова райдержадміністрації В.М.Бєлий, і губернатор М.М.Добкін. Те, що, приміром, цього року у школі відремонтували дах, який протікав роками, – це взагалі вважаю великою спільною перемогою.

Звичайно, у громади є й багато питань. Фінансування дитячого садка з сільського бюджету – це непосильний тягар.Тому на районному рівні вирішено питання щодо створення НВК «школа-дитсадок», триває певна процедура, і вже до кінця року заклад почне функціонувати.

Жителів хвилює низка питань: ремонт дороги на Бабенках, спилення аварійних дерев, плата за розтин померлого, необхідність ремонту Максимівського клубу, Крисинської АСМ, відсутність медсестри у Кадницькому ФАПі, низька напруга в електромережах. Щодо останнього питання, то у цьому контексті навіть прозвучала думка: можливо, варто застраховувати електротовари, щоб повернути хоча б частину коштів при їх  можливому псуванні через проблеми з напругою. Кожне питання взяв під свій особистий контроль голова райдержадміністрації. Відповідні служби і спеціалісти мають попрацювати над їхнім вирішенням і усуненням, визначено терміни.

- Ваша сільська рада – це зразок самоуправління у повному розумінні цього слова, - зокрема, підкреслив голова райдержадміністрації. – Громада обрала сільського голову, депутатів, кожен з яких відчуває власну відповідальність перед земляками і всі спільно  працюють над підвищенням рівня життя жителів сільської ради. Ви не чекаєте допомоги від держави, а самі, всією громадою, вирішуєте поточні питання. І сільським головам, які сьогодні присутні на зустрічі, варто повчитися  вашому прикладу самоуправління.

Голова райдержадміністрації поінформував присутніх про те, що зроблено в районі за останній період у соціально-культурній сфері. Зокрема, відзначив, що дитсадок «Капітошка» у Крисиному – підтвердження  позитивних кроків. Саме завдяки  підтримці і допомозі обласної державної адміністрації та особисто губернатора М.М.Добкіна у селі з’явився дошкільний навчальний заклад, про який сільчани давно мріяли.

В.М. Бєлий  спілкувався з громадою на різні теми, зокрема, і щодо виплати компенсації на молодняк ВРХ власникам худоби, яку сільчанам треба поспішати оформляти. «Це державна програма, що розрахована на збереження і нарощування поголів’я великої рогатої худоби, тож боятися не треба», - зауважив Володимир Миколайович.

По закінченні зустрічі голова райдержадміністрації провів особистий прийом громадян.

Цього ж дня жителям сільської ради було урочисто вручено  державні акти на сінокоси і пасовища

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.