Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Як узаконити будівлю?

Протягом серпня проходила „гаряча лінія” з начальником відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Т. М. Масалітіною . Тих, хто зателефонував на „гарячу лінію”, цікавили відповіді на такі питання.

- Хочу встановити на власній земельній ділянці біля свого житлового  будинку кіоск для здійснення підприємницької діяльності. З чого необхідно розпочинати? (Л.С.Кривенко, м. Богодухів).

- Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, Вам необхідно звернутися до виконавчого комітету Богодухівської міської ради із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення тимчасової споруди (далі – ТС). До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані Вами у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 з прив’язкою до місцевості; Ваші реквізити (найменування,  П.І.Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним.

Відповідність місця розташування ТС будівельним нормам визначає відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації протягом  п’ятнадцяти робочих днів з дня  подання зазначеної заяви виконавчим комітетом.

У разі, якщо місце розташування ТС відповідає будівельним нормам, Ви звертаєтеся до відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС, до якої необхідно додати: схему розміщення ТС, в якій зазначається площа земельної ділянки згідно з документами на землекористування; схему благоустрою прилеглої території; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи Вами отримуються самостійно. Паспорт прив’язки ТС оформлюється відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Встановлення ТС  здійснюється відповідно до паспорта прив’язки. Відхилення від паспорта прив’язки ТС не допускається. Відновлення благоустрою є обов’язковим.

Після розміщення ТС Ви подаєте до виконавчого комітету міської ради письмову заяву за встановленою формою, у якій зазначаєте про виконання вимог паспорта прив’язки.

- Тетяно Михайлівно, скажіть, будь ласка, як узаконити житловий будинок, господарські будівлі, збудовані в 1999 році? (Г.М.Назаренко, м. Богодухів)

- Прийняття в експлуатацію об’єктів, які самочинно збудовані після 5 серпня 1992 року та до 31 грудня 2009 року, здійснюється безоплатно Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області (далі – Інспекція) відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 24.06.2011 № 91 (із змінами).

В першу чергу, необхідно звернутися до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації», яким буде зафіксовано факт самочинного будівництва в технічному паспорті і надано висновок з зазначеного питання.

Потім Ви або Ваша уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта за встановленою формою, до якої додаються: два примірники заповненої декларації; засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи  користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт; технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.

Заява про прийняття в експлуатацію об’єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об’єкта (у разі їх наявності).

Зареєстрована декларація є підставою для оформлення права власності на об’єкт, при наявності правовстановлюючих документів - підставою для внесення змін до технічного  паспорта об’єкта, виготовленого бюро технічної інвентаризації.

- Як узаконити гараж, який побудований на власній земельній ділянці в 80-их роках? (М.М.Луценко, м. Богодухів).

- Документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 5 серпня  1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків,   господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений БТІ за результатами технічної інвентаризації. (ч.2 п.3.1 наказу Мінрегіону від 24.06.2011 № 91 (із змінами).

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.