Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Лише спільними зусиллями можна вирішити проблеми

Кожна громада, як сімя. У неї є свої досягнення, якими вона пишається, мрії і сподівання, які хочеться хоча б колись реалізувати, і, звичайно ж, є недопрацювання та проблеми, що часом вирішити самотужки не під силу.

 

Власне, аби ознайомитися з ними та поспілкуватися з сільчанами 26 березня голова РДА В.М.Бєлий відвідав Гутянську селищну раду. Разом з очільником району на зустрічі були також перший заступник О.І.Кириченко, голова районної ради Д.К.Тризна, начальник райвідділу ГУ МВС Е.В.Коваленко, начальник ТОВ «Богодухівсількомсервіс» В.Г.Роговий та депутат райради І.П.Самутін.

 

Бажаючих поспілкуватися з владою району, задати наболілі питання було чимало. А тем для обговорення виявилося більше, ніж достатньо. Хоч у більшості своїй вони мало чим відрізняються від тих, які уже порушували в інших сільських радах перед головою РДА. Були й специфічні, адресовані начальникам деяких районних служб.

 

Почалася зустріч з приємного моменту привітання та вшанування Л.З.Шабінського з нагоди 70-річного ювілею. Його трудові досягнення прославили не лише село та район, а навіть область. Долучилися до вітань і односельчани Леоніда Захаровича.

 

Далі ж на порядок денний, так би мовити, були винесені злободенні проблеми, що зараз хвилюють громаду.

 

Найпершим, після докладу голови селищної ради В.І.Дьоміна про напрацювання у 2011 році, постало питання води. Обговорювали довго, бо, як і в багатьох селах та селищах району, де є централізований водопровід, ця проблема найактуальніша. Ціна і якість, заборгованість, відсутність договорів зі споживачами як таких, проблеми мережі водопостачання і стану труб, причина відсутності води на деяких ділянках населених пунктів – це далеко не всі питання, на які люди хотіли отримати відповідь від начальника ТОВ «Богодухівсількомсервіс».  В.Г.Роговий намагався пояснити технічні моменти процесу водопостачання. Втім, багато хто залишився незадоволений такою аргументацією.

                                        

Не менш наболілою для жителів Першотравневого є газифікація села. Точніше її «замороження» протягом останніх 5 років. Адже громада уже зібрала кошти, по вулиці проведено газопровід. А чимало осель й досі отоплюються пічним опаленням. В.М.Бєлий обіцяв докласти максимум зусиль, аби газ у Першотравневому був уже до кінця цього року. Поки що ж було вирішено, що на початку кожного місяця (6 числа) в село будуть привозити скраплений балонний газ. Також мешканці села порушили питання неможливості відвідування дітьми дошкільних навчальних закладів. Адже село знаходиться не так близько, щоб можна були самим водити малечу до садочка.

 

Благоустрій території – питання, яке може бути вирішене лише за умови співпраці громади і влади. Зі свого боку В.М.Бєлий обіцяв допомогти В.І.Дьоміну встановити сміттєві баки на вулицях та налагодити вивіз твердих побутових відходів у всіх селах ради. Громада ж має проводити суботники та підтримувати села в чистоті в міру можливостей. Люди усвідомлюють, що виникнення стихійних звалищ у лісі – це питання лише їхнього виховання.

 

Освітлення вулиць – проблема, яка потребує особливої уваги. Тому голова райдержадміністрації поставив завдання: щоб уже до Великодня у селищі з’явилося вуличне освітлення.

 

Особливо питання освітлення гостро постає у контексті «нічного» відпочинку молоді – дискотек, які закінчуються після третьої  ночі. Говорили й про охорону на танцювальному майданчику, адже часто-густо танці супроводжуються розпиттям алкоголю та бійками. А врегулювання питання правопорядку взяв під свій контроль начальник райвідділу Е.В. Коваленко.

 

Також винесли на обговорення відсутність прямого маршруту автобуса «Богодухів-Гути». Але одразу ж виникло питання його рентабельності: чи буде люд збиратися на рейс?

 

У зв’язку з транспортними проблемами, жителі попросили голову РДА допомогти погодити графік відвідування сільчанами центру зайнятості. Адже дібратися до міста в післяобідню пору зазвичай дуже складно. А зібратися, щоб доїхати власним авто, теж не завжди «з руки» – час прийому спеціалістами РЦЗ у кожного різний.

 

Не оминули увагою і наболіле питання, що стосується оплати послуг бюро медичної експертизи. Мешканці сіл звернулися з проханням прояснити деталі сумісної постанови Міністерства охорони здоров’я та МВС України.

 

Звичайно ж, говорили і про дороги, перспективи їх ремонту. Хоча Гутянській селищній раді з цією метою було виділено близько 60 тис. грн., вирішити це тільки на місцевому рівні вкрай важко. Адже раніше дорожнє покриття у населених пунктах та під’їзні дороги підтримував у належному стані Первухінський цукровий завод. Сьогодні лише допомога району і навіть області забезпечить позитивний результат.

 

Підсумовуючи зустріч, В.М.Бєлий зазначив:

- Треба працювати… Варто об’єднувати зусилля у розгляді будь-якої проблеми. Громада не повинна осторонь спостерігати, як працює влада. А влада не повинна кидати людей напризволяще, якщо до неї  звертаються.

 

По закінченні загального зібрання голова адміністрації провів особистий прийом громадян. Далі був виїзд «на місце», щоб наочно ознайомитися з селами та проблемами громади, – той же центр села Первухінка, невивезене сміття на місці майбутнього ГРП, подивитися, як працюють школа, дошкільні навчальні заклади, будинок культури, ФАПи. Також відвідали Свято-Троїцький храм. Адже його нужди не повинні залишатися осторонь побутових проблем селища, бо він – осередок усіх починань.

 

 

 

 

Під час зустрічі з гутянською громадою 


 

Вшанування Героя Соціалістичної Праці Л.З.Шабінського з нагоди його особистого ювілею.

 

                                     

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.