Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Державна соцдопомога: є зміни

 

Протягом  лютого жителі міста і району спілкувалися на «гарячій лінії» з  начальником відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Т. І. Дубініною. Тетяна Іванівна дала вичерпні відповіді на питання, що хвилюють земляків. 

 

-Тетяно Іванівно, як із 1 січня 2012 року змінились розміри державної соціальної допомоги на догляд інвалідам  першої  групи?

-15 березня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам».

Якщо раніше розмір державної соціальної допомоги на догляд до пенсій інвалідам залежав від групи інвалідності без поділу на підгрупи, то з січня 2012 року згідно зі ст.8 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам» під час обчислення розміру державної соціальної допомоги на догляд враховуватимуть також підгрупу інвалідності А чи Б.

 

- В якому розмірі буде нараховуватись державна соціальна допомога на догляд до пенсії інвалідам  першої  групи?

- З 1 січня 2012 року державна соціальна допомога на догляд інвалідам 1 групи буде проводитись у наступних розмірах:

- Інвалідам війни 1 групи з числа військовослужбовців та інших осіб, яким призначено пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців звільнених з військової служби та деяких інших осіб» і віднесених до підгрупи А 1 групи у розмірі 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

Особам, які належать до інвалідів війни відповідно до ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та одержують пенсії за віком, по інвалідності, за вислугу років, а саме:

- інвалідам 1 групи із числа інвалідів, віднесених до підгрупи А 1 групи, які брали безпосередньо участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни та війни з Японією в розмірі 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- інвалідам 1 групи із числа інвалідів, віднесених до підгрупи Б 1 групи, які брали безпосередньо участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни та війни з Японією у розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Інвалідам 1 групи із числа інших інвалідів, віднесених до підгрупи А1 групи у розмірі 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

- Чи буде призначатись державна соціальна допомога інвалідам з дитинства першої  групи?

- Так. З 1 січня 2012 року державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства 1 групи підгрупи А та Б призначатимуть у розмірі 100% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

До того ж, надбавку на догляд за інвалідом з дитинства 1 групи підгрупи А встановлено в розмірі 75% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Для інвалідів з дитинства 1 групи підгрупи Б у розмірі 50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.