Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


О.І.Кириченко: «Ми і надалі працюватимемо над підвищенням темпів економічного зростання та покращення добробуту населення»

О.І.Кириченко: «Ми і надалі працюватимемо над підвищенням темпів економічного зростання та покращення добробуту населення»


Одразу після колегії пройшла прес-конференція першого заступника голови Богодухівської районної державної адміністрації О.І.Кириченка для районних ЗМІ на тему підсумків соціально- економічного розвитку району за перше півріччя.

-Олександре Івановичу, скажіть, як у першому півріччі спрацювала промисловість і сільськогосподарські підприємства?
- Промисловими підприємствами району, які входять до кола звітуючих, за І півріччя 2011 року реалізовано товарів, робіт і послуг на суму 66,9 млн. грн., що на 5% менше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому 7 із 10 підприємств галузі збільшили обсяги виробництва і, за прогнозами, до кінця року ситуація стабілізується.
ТОВ «Богодухівський молзавод» братиме участь у Всеукраїнському конкурсі «Кращий вітчизняний товар 2011 року», ЗАТ «Богодухівський м’ясокомбінат» розпочав прийом на забій свиней, ПАТ «Первухінський цукрозавод» за заявками господарств буде надавати транспортні послуги по перевезенню цукрових буряків та залучати бурякозбиральну техніку для копання корнеплодів.
Що стосується агропромислового комплексу, всі господарства району розпочали збір ранніх зернових культур. За оперативними даними, урожайність по всіх культурах очікується більша, ніж торік.
У порівнянні з початком року, в сільгосппідприємствах району поголів’я великої рогатої худоби зросло на 8%, в тому числі корів – на 1%, поголів’я свиней – на 40%.
Виробництво молока за І півріччя 2011 року скоротилося на 23%, м’яса (продукція вирощування) - на 27%.
Сільгосппідприємствами району за 1 півріччя поточного року закуплено 15 одиниць сільгосптехніки на суму 8,3 млн. грн.

- Скажіть, як Ви оцінюєте рівень транспортного обслуговування району і зв’язку?
- За І півріччя 2011 року обсяги пасажироперевезень порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилися на 55,9%. При цьому кількість автобусних маршрутів у районі не змінилася, а кількість рейсів дещо зросла. Отже, головна причина зменшення показника є те, що основний перевізник - ТОВ «АВТО-Ові», зареєстрований за межами району, де і звітує.
Загальний обсяг вантажних перевезень автомобільним транспортом зменшився на 9%. Питома вага перевезених вантажів у загальному обсязі по області становила 0,7%. Прослідковується позитивна динаміка з означеного показника, який протягом ІІ кварталу зріс з 80% до 91%.
Проведена оптимізація мережі поштового зв’язку. Станом на 1 липня в районі працює 24 відділення зв’язку, із них 1 – пересувне. На початок року їх було 28.

- Сьогодні дуже актуальна тема в області - проблеми з розрахунками за енергоносії. Яка ситуація на Богодухівщині?
- У І півріччі 2011 року споживачами району сплачено 12,8 млн.грн. за електроенергію, або 99% від суми нарахування. Протягом ІІ кварталу рівень розрахунків зріс на 1,5% і за червень поточного року склав 102%.
Значно покращилися розрахунки за спожитий природний газ. За січень-червень 2011 року рівень розрахунків склав 104%, тоді як за І квартал - 80%.

- Олександре Івановичу, чи спостерігаються позитивні тенденції у житлово- комунальному господарстві, будівництві?
- Звичайно, так. Продовжується газифікація домоволодінь у районі, за перше півріччя підключено до природного газу 22 домоволодіння.
Продовжуються роботи з реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Крисине.
Стосовно житлово- комунального господарства ситуація дещо інша. Протягом І півріччя поточного року борги за спожиту питну воду зросли у 7,3 разу і склали 191,5 тис.грн. Найбільше недоплатило населення. Бюджетні установи усіх рівнів забезпечили переплату.
Борги за послуги теплопостачання скоротилися майже на 60%. Відсутня заборгованість установ району, що фінансуються з місцевих бюджетів.
У поточному році покращився показник щодо сплати населення за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Тож, керівникам комунальних підприємств району потрібно активізувати роботу по скороченню боргів, в першу чергу населенням.

- Що зроблено за звітний період з метою покращення рівня торгівельного обслуговування населення району?
- Розширюється торговельна мережа району. За січень-червень 2011 року відкрито 3 магазини, 1 кіоск та 1 кафе. Розпочато будівництво магазинів на площі Кірова в м.Богодухові. Вдалося не лише стабізувати, але й покращити показник обсягу роздрібного товарообігу. За перший квартал він склав 19,7 млн.грн., що на 51,1 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Одразу хочу сказати і про мале підприємництво. Станом на 1 липня в районі зареєстровано 98 підприємств малого бізнесу, на яких працює понад 850 громадян. Крім того, в державному реєстрі обліковується 1358 фізичних осіб-підприємців, які мають 642 найманих працівника. Підприємництво району забезпечує в середньому 11-13% від загальних надходжень до місцевих бюджетів району.
За І півріччя поточного року 12 осіб відкрили власну справу за рахунок надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності в сумі 89,2 тис.грн.

- Звичайно, визначальний фактор належить формуванню районного бюджету та виконанню його доходної частини. Які напрацювання в цьому плані?
- Станом на 1 липня бюджет Богодухівського району по доходах виконаний на 102,4 % до затверджених показників. Рівень виконання власних і закріплених доходів місцевих бюджетів склав 108,8%. Райбюджет. перевиконаний на 3,1 %.
Із 24 бюджетів району не забезпечено виконання власних та закріплених доходів по двох місцевих бюджетах (Забродівська с/р -98% та Губарівська с/р - 90%).
Дефіцит коштів, який існує у зв’язку з розгалуженістю бюджетних установ в районі, при затвердженні місцевих бюджетів, складає 10,2 млн. грн.

- Розкажіть про соціальний захист населення, рівень виплат зарплат, пенсійне забезпечення, зайнятість населення.
- Скажу, що в районі забезпечується соціальний захист малозабезпечених сімей та громадян пільгового контингенту. Станом на 1 липня на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебувало 11659 осіб, з них ветеранів війни – 2509 осіб.
Рівень заробітної плати за перший квартал по району склав 1624 грн. і підвищився в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 32,7 %. Станом на 1 липня заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась порівняно з початком року на 3,8 тис.грн. та склала 201,8 тис.грн.
Вдалося покращити виконання плану власних надходжень до бюджету Пенсійного фонду. За звітний період виконання склало 102,1%, тоді як за 2010 рік - 97,4%.
Загальний обсяг видатків на виплату пенсій та грошової допомоги за січень-червень 2011 року склав 75,8 млн.грн., що майже на 6 млн.грн. більше, порівняно з відповідним періодом минулого року. Середньомісячна потреба в коштах на пенсійні виплати зросла на 8,6%.
Особливої актуальності набуває питання по скороченню недоїмки до Пенсійного фонду України. Протягом І півріччя поточного року вона зросла майже на 50% і станом на 01.07.2011 склала 319,5 тис.грн. Найбільшу заборгованість має КП «Богодухіввода» - 86,7 тис.грн.
Протягом І півріччя 2011 року послугами служби зайнятості скористалось 1466 осіб, з яких працевлаштовано 742 (при річному завданні – 980). Рівень працевлаштування склав 50,6%.

- Яка робота проведена в районі із забезпечення належного функціонування закладів освіти, культури, медицини?
- Протягом цього періоду вживалися заходи щодо покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл району. За рахунок коштів районного бюджету придбано автобус великої місткості для підвезення учнів і педагогічних працівників до Гутянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Облаштоване автономне водопостачання в Мерлянській ЗОШ І-ІІ ступенів за рахунок позабюджетних коштів (4,2 тис.грн.). Завершуються роботи по облаштуванню внутрішніми туалетами Хрущовомикитівської ЗОШ І-ІІ ступенів за рахунок батьківських і спонсорських коштів (понад 7 тис.грн.) та Шарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за рахунок субвенції з обласного бюджету районному. У Богодухівській гімназії №1 за рахунок батьківських коштів замінено 14 аварійних вікон на сучасні енергозберігаючі, система водогону обладнана новим лічильником холодної води та встановлений водонагрівач у їдальні.
У районі функціонує 11 малочисельних шкіл, утримання яких негативно впливає на фінансування освітньої галузі в цілому. Собівартість утримання одного учня становить 10116,20 грн. при доведеному нормативі бюджетної забезпеченості - 6043,70 грн.
Бюджет відділу освіти затверджено у сумі 28 млн. грн, що становить 78% від мінімальної потреби. Дефіцит бюджету складає 7,7 млн. грн. Вирішення проблеми можливе шляхом оптимізації мережі закладів освіти, а для цього потрібно вирішити низку питань і, перш за все, придбання автобусів для забезпечення надійного підвезення учнів у сільській місцевості до закладів освіти.
У цьому контексті хотів би сказати про ситуацію з оздоровленням. Протягом І півріччя поточного року охоплено відпочинком та оздоровленням 2247 дітей, або 53% від загальної кількості дітей шкільного віку.
Проводиться робота щодо створення у другому півріччі поточного року прийомної сім‘ї та влаштування до неї 2 малолітніх дітей.
Стосовно медичної галузі, скажу, що за І півріччя поточного року показник захворюваності в районі зріс на 0,7%. Відмічається ріст на 9,7% захворюваності на туберкульоз, на 12,7% - на онкопатологію. Показник первинного виходу на інвалідність дорослого населення зріс на 19,7%.
Залучено позабюджетних коштів на суму 743,1 тис.грн., тоді як за відповідний період минулого року - 679,1 тис.грн.
Погіршилася ситуація щодо рівня укомплектованості медичних закладів лікарями. Він складає на 79,6% від потреби. Недостає 15 лікарів, у тому числі 9 - сімейних.
Заклади культури району спрацювали на належному рівні, зокрема, за звітний період творчим колективом КЗ «Районний будинок культури» було проведено 89 масових заходів.

- Олександре Івановичу, які Ви вбачаєте завдання влади до кінця поточного року?
- Головне завдання на поточний рік - забезпечити виконання показників Програми економічного і соціального розвитку Богодухівського району на 2011 рік. Для цього в межах своїх повноважень необхідно: сприяти покращенню розвитку сфери матеріального виробництва; вжити всіх заходів по наповненню доходної частини бюджету; підвищити ефективність використання земельного фонду району, дотримання оптимального співвідношення культур у сівозмінах; сприяти підвищенню рівня середньої заробітної плати в усіх галузях економіки району; вжити заходів щодо зменшення заборгованості з оплати праці, ліквідації податкового боргу, скороченню недоїмки по платежах до Пенсійного фонду України тощо.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.