Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Правова освіта-запорука правової держави

Минулого тижня в Богодухівській РДА пройшло засідання Богодухівської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Зокрема, було розглянуто такі питання, як роль юридичних служб підприємств, установ та організацій у реалізації програм правової освіти населення, про шляхи вдосконалення цієї роботи, щодо активізації правової пропаганди серед населення, спрямованої на формування правосвідомості та забезпечення законослухняної поведінки. Також було розглянуто питання стосовно правороз’яснювальної роботи в будинках – інтернатах для громадян похилого віку, інвалідів та дітей. З цих питань, зокрема, виступили заступник начальника Богодухівського РВ ГУ МВС України в Харківській області В.В.Гармаш, заступник начальника УПСЗН Богодухівської РДА І.А.Коваленко, керівник апарату Богодухівської РДА Л.М.Іванова.

Про роль юридичних служб підприємств, установ та організацій у реалізації програм правової освіти населення, шляхи вдосконалення цієї роботи розповів начальник Богодухівського районного управління юстиції Харківської області А.І. Бородавка. Анатолій Іванович, зокрема, зауважив, що забезпеченність місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування кадрами не змінилась і залишається дуже низькою.

Для отримання найбільш повної та об’єктивної картини забезпеченості кваліфікованими юридичними кадрами Богодухівського району доцільно зазначити, що фахівці – правознавці є в Богодухівській центральній районній лікарні, комунальній установі дитячого будинку – інтернату (вул. Космічна), Богодухівському районному відділі енергозбуту, обласному навчально-виховному комплексі для дітей з вадами розумового розвитку – сиріт та позбавлених батьківського піклування (м.Богодухів), Богодухівському управлінні газового господарства ВАТ “Харківгаз”.

Численні керівники підприємств району висловлюють нагальну потребу в юридичних кадрах, проте вирішення цього питання залежить від фінансування.

В останні роки спостерігається зростання інтересу населення до правової самоосвіти у зв’язку із значним зростанням правових відносин, причому юристи потребують постійного правового всеобучу не менше, ніж інші громадяни. Отже, особливого значення набуває правова освіта громадян, поширення знань про права людини, вивчення механізму їх захисту за допомогою національних і міжнародних засобів.

Реалії сьогодення показують, що на жаль, не кожна людина в разі необхідності може вдатися до юридичних послуг адвокатів і юридичних служб для отримання необхідної консультації, потреба у яких часто виникає у повсякденному житті. Тож, правова освіта є важливим комплексним компонентом механізму правової соціалізації особи.

Джерелами правової інформації є Конституція України, законодавчі та підзаконні нормативні правові акти, міжнародні договори та угоди, норми і принципи міжнародного права, а також ненормативні правові акти тощо. Однак, більшість органів виконавчої влади, державних підприємств, установ, організацій не забезпечені нормативно-правовою літературою в достатній мірі для виконання своїх функціональних обов’язків. Відсутність передплати на періодичні видання правового спрямування може призвести до помилок в роботі, оскільки момент набрання чинності деякими нормативними актами пов’язаний з їх опублікуванням в офіційних друкованих виданнях. Відповідно до Указу Президента України від 10.06.1997 № 503 “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності” підприємства, установи, організації під час здійснення своїх прав і обов’язків повинні застосовувати закони України, акти Президента, Кабінету Міністрів України, опубліковані в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти, опубліковані в інших друкованих виданнях, мають інформаційний характер, не можуть бути використані для офіційного застосування.

Без сумніву, сьогодні необхідно активізувати зусилля, спрямовані на здійснення правоосвітньої діяльності, рекомендувати підприємствам, установам та організаціям впроваджувати інтерактивні форми правоосвітньої діяльності, урізноманітнювати та модернізувати форми та методи правовиховної, правоосвітньої роботи, звернутися до органів виконавчої влади, державних підприємств, установ, організацій із рекомендацією розглянути питання щодо можливості здійснення передплати на офіційні правові видання.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.