Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Про зміни до законодавства

Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації повідомляє, що 15 березня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам».

З 8 квітня 2011 року набули чинності деякі норми Закону, якими передбачається наступне:

1. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини – інваліда при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям збільшується на 20 відсотків (раніше рівень збільшувався на 10 відсотків).

2. Набувають права на отримання надбавки на догляд за дитиною – інвалідом, що призначається до державної допомоги згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам», один з батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина – інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною – інвалідом.

Отже, просимо одержувачів державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам зазначених категорій звернутися до управління праці та соціального захисту населення за призначенням надбавки на догляд за дитиною - інвалідом. Звертаємо Вашу увагу, що надбавка на догляд призначається з дня подачі заяви;

3. Підставою для призначення надбавки на догляд одинокому інваліду з дитинства II і III груп є висновок лікарсько – консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про те, що інвалід потребує постійного стороннього догляду (раніше підставою була довідка МСЕК).

Одинокими інвалідами вважаються інваліди, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати (незалежно від місця їх проживання). Розмір надбавки на догляд за одиноким інвалідом з дитинства II і III групи – 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Просимо звернути увагу на цю інформацію інвалідів I групи, які одержують державну соціальну допомогу, інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам, та отримувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

З 1 січня 2011 року надбавка на догляд інвалідам з дитинства I групи, віднесеним до підгрупи А, буде призначатися в розмірі 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам з дитинства I групи, віднесеним до підгрупи Б, – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз розмір надбавки складає 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Перша група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б залежно від ступеня втрати здоров’я інваліда та обсягів потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або догляді. До підгрупи А першої групи інвалідності відносяться особи з виключно високим ступенем втрати здоров’я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування. До підгрупи Б першої групи інвалідності відносяться особи з високим ступенем втрати здоров’я, значною залежністю від інших осіб у забезпеченні життєво важливих соціально – побутових функцій і які частково здатні до виконання окремих елементів самообслуговування.

До 1 жовтня 2011 року спеціалістам управління праці та соціального захисту населення необхідно внести в електронну базу даних інформацію щодо встановлення підгрупи А чи Б інвалідам I групи. За даними матеріалів особових справ всіх інвалідів з дитинства I групи в довідках МСЕК, в яких зазначена підгрупа А, буде здійснений перерахунок надбавки на догляд з 01.01.2012. У разі відсутності підгрупи надбавка призначатиметься у розмірі, визначеному для підгрупи Б.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.