Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


24 березня 2011 року в Богодухівському районі проведено День інформування населення на тему: «Про стан готовності сільськогосподарських підприємств району до проведення в 2011 році весняно-польових робіт»

Для проведення комплексу весняно-польових робіт господарствам необхідно залучити близько 106,125 млн. грн. Власними коштами вони забезпечені на 63%. Маючи потребу в грошових коштах для закупівлі запчастин для ремонту сільгосптехніки, добрив, пально-мастильних матеріалів, більшість сільгосппідприємств реалізують свою продукцію.

Близько 39,393 млн. грн. сільгосптоваровиробники мають залучити запозичених коштів, з яких банківські кредити становлять 20,8 млн. грн.

Сільськогосподарські підприємства району згідно планів проведення комплексу весняно-польових робіт в поточному році планують посіяти ранніх зернових та зернобобових культур на площі 8636 га, цукрових буряків 1721 га, соняшнику 9656, кукурудзи на зерно 2795 га, кормових культур 2858 га.

Вивчення запланованої структури посівних площ на 2011 рік свідчить про те, що сільськогосподарські підприємства планують зайняти площі культурами, що потребують менше затрат при вирощуванні, тому зернові культури складатимуть 57%, в тому числі озимі - 34%, ярі – 23%; технічні культури – 36%, в тому числі цукрові буряки –3%, соняшник – 18%; кормові культури – 5% від площі ріллі району.

Аналіз питомої ваги площі посіву культур в ряді господарств не відповідає науково-обгрунтованим нормам структури посіву: площа посіву соняшнику по району перевищує на 5%, посів цукрових буряків зменшено на 1%, кормових культур на – 5%.

Стосовно оптимізації структури посівних площ по господарствах району була проведена методично-інформаційна робота з керівниками сільськогосподарських підприємств, та рекомендовано ознайомитись з Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2010 року № 164 “Про затвердження нормативів оптимального співвідношення культур в сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах”.

Зернова група порівняно з 2010 роком зменшується на 1282 га. Це відбувається за рахунок зменшення площ посіву ярого ячменю на 1082 га та ячменю озимого на 815 га, озимої пшениці 235 га, вівса 153 га, проса 136 га, ярої пшениці 61 га. Однак, збільшуються площі посіву кукурудзи 612 га, зернобобових 345 га, гречки 176 га, озимого жита 67 га.

Найбільший відсоток зернових планують вирощувати в ТОВ “Нікос Агро” – 78%, ТОВ “А/ф Петропавлівка” – 76%, АТ “АПК Спектр” – 75% та інші.

В структурі технічної групи площа посіву цукрових буряків планується 1721 га або 9%. Господарства планують збільшити посівну площу проти минулого року на 364 га. Вирощувати цукрові буряки в 2011 році планують як господарства, що займаються даною культурою постійно (ТОВ СП “Родіна”, СФГ ”Промінь”, СВК ім. Каразіна, ВАТ ”Ульяновське”, СФГ Гапонцева В.Б., СФГ “Зірка”), так і господарства, що тривалий час не вирощували дану культуру (СТОВ “ім. Ватутіна”, ТОВ “А/ф“Петропавлівка”, ТОВ “Колос АС”, Богодухівський УКК, СФГ “Дон”, СФГ “Полісся”, СФГ “Малс”, СФГ “Нектар”).

Для забезпечення стабільної роботи ВАТ “Первухінський цукровий завод”, збільшення площі посіву цукрових буряків та налагодження співпраці сільськогосподарських товаровиробників та заводу проведена співбесіда з керівниками господарств. За підсумками наради створено робочу групу для координації дій стосовно питань щодо забезпечення матеріально-технічної бази для вирощування цукрових буряків по господарствах району та для надання пропозицій керівництву ВАТ “Первухінський цукровий завод”.

Збільшується площа посіву соняшнику в порівнянні з 2010 роком на 1157 га. Більше науково – обґрунтованих норм посівні площі соняшнику в 2011 році матимуть в АТ “АПК Спектр” – 25%, СТОВ “Вперед” – 24%, СТОВ “ім. Ватутіна” – 22%, ПСП ім. Шевченка – 20% та в ряді інших господарств. Комплекс агротехнічних заходів, а також, постійний попит на ринку та стабільно висока ціна реалізації на даний вид продукції є основними критеріями збільшення виробництва даної культури.

Згідно оперативних даних проведені обстеження посіву озимих культур свідчать, що на даний час по сільськогосподарських підприємствах району в доброму стані перебуває 35% площі, в задовільному – 65%. В ряді господарств, на окремих полях, можливо, буде необхідно провести підсів чи пересів ярими культурами в залежності від погодних умов та стану озимих в подальшому.

Для проведення підживлення озимих культур на площі 18305 га господарствам необхідно закупити 1830 тонн аміачної селітри. На даний час закуплено необхідну кількість до потреби аміачної селітри, в першу чергу, для підживлення озимих по мерзлоталому ґрунту.

На весь комплекс весняно-польових робіт господарства району всього придбано 4825 тонн мінеральних добрив, в тому числі: 4001 тонна азотних, 10 тонн фосфорних та 814 тонн комплексних мінеральних добрив.

В більшості господарств є домовленості по придбанню мінеральних добрив. Значну кількість мінеральних добрив придбано в СФГ “Промінь”, ТОВ “Трайгон Фармінг Харків”, СВК ім. Каразіна, ВАТ “Ульяновське”.

Господарствам, які не придбали мінеральні добрива, надано рекомендації по їх придбанню. При вирішенні питання фінансового забезпечення мінеральні добрива будуть закуплені в повному обсязі.

Для посіву господарствам необхідно 2255 тонн насіння ярих зернових культур. Сільськогосподарськими підприємствами засипано необхідну кількість насіння, яке здано на перевірку.

Господарства активно вирішують питання придбання насіння соняшнику, кукурудзи, цукрових буряків, багаторічних трав. Отримання високих урожаїв забезпечує посів насінням високопродуктивних сортів та гібридів. Під урожай 2011 року закуплено 55 тонн елітного насіння.

На даний час господарства району мають домовленість та часткову проплату коштів на закупку необхідної кількості засобів захисту рослин. Враховуючи те, що господарства не мають паспортизованих складських приміщень для їх зберігання, завезення в господарства засобів захисту рослин буде здійснюватись безпосередньо в період їх застосування. Тому господарствами на даний час завезено протруювачів 83% до потреби, інсектицидів 54 %, гербіцидів 675 %, фунгіцидів 48 .

Спеціалісти управління агропромислового розвитку та агрономічних служб району здійснюють постійний моніторинг по забезпеченню сільськогосподарських підприємств насінням ярих культур, мінеральними добривами та засобами захисту рослин та проводять інформаційно-консультативну роботу.

Сільськогосподарськими підприємствами району при проведенні весняно-польових робіт із 543 тракторів буде задіяно 432, з них справних 315, що становить 73%, плугів із 190 буде задіяно 110, справних – 95 (86%), культиваторів із 271 задіяно 225, справних – 225 (100%), сівалок із 258 буде задіяно 232, справних – 230 (96%). Ремонт техніки триває.

В таких господарствах, як ТОВ “Трайгон Фармінг Харків”, ВАТ “Ульяновське”, ПСП ім. Шевченка, значна частина механізаторів перебувала на обліку в центрі зайнятості, ремонт сільськогосподарської техніки розпочався в лютому-березні поточного року.

З 1 березня поточного року в районі розпочався, згідно графіку, технічний огляд тракторів. Найкраща підготовка техніки в таких господарствах, як СТОВ “Колос-АС”, ТОВ СП “Родіна”, СФГ “Промінь”.

Для своєчасного проведення весняно-польових робіт господарствам району необхідно: 728 тонн дизпалива, 312 тонн бензину, 20 тонн дизельного мастила. Станом на 03.03.2011 року в наявності: 594 тонн дизпалива (82%), 224 тонн бензину (72%), 3 тонни диз.мастила (15%).

Начальник управління
агропромислового розвитку
М.Г. Адаменко


Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.