Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Костенко Михайло Федорович та Костенко Марфа Никифорівна

Автор: alex від 27-01-2010, 19:39
  • 0
Костенко Михайло Федорович та Костенко Марфа Никифорівна
Розкажу про рідних.
Цей знімок було зроблено у 1912 році. На ньому мої родичі по лінії мами Дегтяр (Сластін) Валентини Павлівни, яка зараз на пенсії.

На передньому плані – перша справа – її мама, а моя бабуся Сластін (Костенко) Ганна Михайлівна, якій тоді було 6 років, поряд – її молодший брат – Костенко Григорій Михайлович, зліва та справа – їхні батьки – Костенко Михайло Федорович та Костенко Марфа Никифорівна, а в центрі – мати прадідуся Михайла, моя вже прапрабабуся – Костенко (Черкаска) Одарка Корніївна.
Майже всі вони народилися й проживали в с.Лесківка, та за сімейними обставинами деякий час проживали в Курську та Одесі, де й було зроблено цей знімок.
Хочу коротко розповісти про моїх родичів, знятих на фотографії.
Моя бабуся Сластін Ганна Михайлівна народилася в с.Лесківка 1906 року. Закінчила Богодухівську жіночу гімназію. До війни працювала в паспортному столі м. Богодухова, на швейній фабриці «Комунар» м.Харкова.
Під час Великої Вітчизняної війни працювала в колгоспі ім. Ворошилова с. Лесківка та в радгоспі ім. К.Лібкнехта с Степне. З 1960 року проживала в с. В.Івани. Померла в 1981 році.
Брат моєї бабусі – Костенко Григорій Михайлович народився в 1908 році в місті Одеса, де на той час проживала сім’я. За- кінчив Богодухівське реальне училище. Після його закінчення навчався на машиніста в м. Люботині.
Добре володів різними музичними інструментами, а також власноруч виготовляв гітари, мандоліни, балалайки, гармошки. Був добрим столяром. І дотепер у нас вдома є шафа для одягу, зроблена його руками.
Трагічно загинув у 1932 році.
Прабабуся Костенко Марфа Никифорівна народилася у 1883 році в с.Лесківка. До школи не ходила. Жодне свято чи весілля в Лесківці не обходилося без моєї прабабусі Марфи, яка чудово вміла готувати різні страви. Померла від ран у 1944 році, отриманих під час бомбардування в 1943-ому.
Мій прадідусь Костенко Михайло Федорович народився в 1885 році. Закінчив курси бухгалтерів у м. Богодухові, а в м. Одесі – курси крою та шиття.
У 1914 році воював на фронтах Першої світової війни, був розвідником. Демобілізований через поранення.
З 1929 року працював на залізниці, а потім – швейцаром в Будинку проектів м.Харкова.
Прадідусь Михайло був майстром на всі руки. До речі, весь одяг і взуття, які ви бачите на фотографії, були пошиті його руками.
Загинув у 1943 році під час попадання в будинок, де жила сім’я, фашистської бомби в с.Лесківка.
Прапрабабуся Костенко Одарка Корніївна народилася в с.Зарябинка 1865 року. Більше ніяких відомостей про неї не збереглося.

С. Дегтяр,вчитель В.-Іванівської ЗОШ І-ІІ ст.


Предоставлено газетой "Маяк"

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.