Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Крихітний шматочок історії

Автор: alex від 19-05-2010, 19:44
  • 51
Крихітний шматочок історії
За сімейними переказами, пращури Олени Василівни Киян заснували село Кияни. Колишній кріпак з Київщини збудував першу хату на бугрі поруч із чистим, як сльоза, джерелом. Від синів і дочок збільшувався рід Киянів, зростала кількість осель. Село - небідне і небагате, яких було сотні на Слобожанщині. Однак і тут у 30-х роках XX сторіччя знайшлося немало «куркулів», котрих виселили на Соловки. Були в Киянах і народні месники - борці за волю і справедливість. Відома на всю Харківщину «банда» Василя Грицая не давала спокою завзятим активістам і грабіжникам людських запасів хліба. Та більшість киянівців несли свій тяжкий хрест крізь роки колективізації, дармової праці, сталінських репресій до світлого комуністичного майбутнього».
Ось ця пожовкла світлина - крихітний шматочок історії слобожанського села Кияни. Зроблена вона зимою 1927-1928 років. Чисті і розумні обличчя батьків, сповнені людської гідності. Хіба що тінь смутку і передчуття невідомих у житті перемін тор­кнулася чола дорослих. (Зліва направо) Ганна Тимофіївна Киян (1903 року на­родження) була в числі організаторів першого колгоспу. її чоловік Василь Михайлович чоботарював, обшиваючи добротним взуттям мало не всіх мешканців села. На жаль, помер від сухот дуже рано, у 1928 році, залишивши дружині двох малолітніх діточок. За спинами подружжя стоїть брат Василя Михайловича - Андрій Киян (працював у Харкові на залізниці). Біля татових колін - син Михайло (1924 року народження). Від тата перейняв працелюбність і кмітливість. Мав золоті руки, грав на всіх музичних інструментах, які потрапляли йому до рук. Зробив власноруч фотоапарат і багато інших механічних дрібниць, чим викликав подив і захоплення од­носельців.
До матусі притулилася автор спогадів про село Кияни і Берегиня свого роду Олена Василівна Киян (1926 року народження). Матусина розумниця мала хист до навчання і зберегла світлу пам'ять про дитячі і підліткові роки, проведені у селі Кияни Богодухівського району.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.