Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Зустріч зі сльозами на очах

Опубликована 25-04-2014, 16:00 в розділ Богодухів » Освіта
  • 0

В Україні 2014 рік проголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. Минуло 25 років з дня виводу наших військ з Афганістану, та назавжди він залишиться затьмареним гіркотою втрат і вічним болем для воїнів, які пройшли цю війну, і для близьких тих, хто не повернувся з цієї несправедливої війни.

Не оминула Афганська війна і наше село Вінницькі Івани. Шестеро односельців пройшли Афганістан і повернулися живими до рідних домівок, а один воїн – загинув на чужій землі.

1 квітня цього року минуло 29 років, коли в далекому 1985 році в мертвих афганських горах знайшов свою передчасну смерть наш земляк – Василь Зміївський. Він мріяв жити й працювати на своїй землі, кохати, ростити дітей та його мріям, на жаль, не довелося здійснитися. Кожного року в день смерті Василя учні школи приходять на його могилу, односельці згадують свого земляка.

Нещодавно, в рамках оголошеного в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав, у Вінницько-іванівській ЗОШ І-ІІ ст. пройшла зустріч з однополчанином В. Зміївського, воїном-афганцем, нині – вчителем фізкультури та предмета «Захист Вітчизни» Ряснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Золочівського району Анатолієм Олександровичем Чалим. Разом з ним могилу героя та школу, де Василь навчався, відвідали: Наталія Миколаївна Чала, вчитель української мови та літератури Ряснянської ЗОШ І-ІІІ ст., рідні та близькі загиблого Василя Зміївського, воїни-афганці М.І. Бабенко та М.Г. Тризна.  Були також присутні і гості із Забродівської ЗОШ І-ІІ ст. І. В. Дулембова та О. П. Нежид на чолі з директором школи Л.М. Рябкою, які і були ініціаторами цієї зустрічі.

Радо і привітно зустріла гостей голова сільської ради О.М.Соловей, директор Вінницькоіванівської ЗОШ І-ІІ ст. І. Д. Голубнича.

У прикрашеній висловами про Афганську війну та про нашого земляка Василя Зміївського залі, де були виставлені фотографії, які дали змогу згадати про ті часи, коли 1 квітня 1985 року назавжди перестало битися серце молодого воїна, учні школи, під керівництвом вчителя Т.В. Овчинник виступили з літературною композицією, прослухали спогади А. О. Чалого про службу в Афганістані та переглянули документальні фільми про Афганську війну.     

Кожен солдат, який пройшов ту війну, став частиною Афганістану, яка так і не змогла увібрати всієї пролитої на ній крові. Дорогою ціною розплатився наш земляк Василь Зміївський за інтернаціональний обов’язок – ціною власного життя.

Покладемо квіти до пам’ятника воїну-афганцю. І нехай цей пам’ятник буде місцем, де нас об’єднує спільна молитва і вічна пам’ять про загиблих.

 

С. Дегтяр,

вчитель

Вінницькоіванівської ЗОШ І-ІІ ст.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.