Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Державний стандарт початкової школи – нові горизонти

Опубликована 31-08-2012, 18:49 в розділ Богодухів » Освіта
  • 0

Урядом прийнято рішення про затвердження нового Державного стандарту початкової середньої освіти.  Наголошується, що позитивними змінами Державного стандарту початкової загальної освіти є забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти, а також впровадження особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі початкових класів.

2012 рік є особливим для початкової школи. Адже саме з 1 вересня розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи.

Стандартом передбачено вивчення іноземної мови з 1 класу, посилено природничу складову, зокрема, введено нову освітню галузь “Природознавство”, а також передбачено впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі початкових класів.

У нашому районі з метою належної підготовки до навчального процесу за новими стандартами було проведено значну підготовчу роботу як серед керівників навчальних закладів, так і серед вчителів початкових класів. Крім того, в червні поточного року всі вчителі, які будуть працювати у перших класах, пройшли курсову перепідготовку.

Напередодні нового навчального року ми побували в колегіумі №2 і поспілкувалися з заступником директора з навчально-виховної роботи О.В.В’юнник (на фото), яка розповіла про підготовку початкової школи  до втілення нових стандартів освіти. Як підкреслила Ольга Василівна, вчителі початкової школи протягом минулого навчального року вивчали нові вимоги, на засіданнях методичного об’єднання розробили свої рекомендації не лише для своєї роботи, а й для батьків. В кожній класній кімнаті першокласників є парти для батьків, створені  куточки для батьків першокласників. В рамках всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику» в колегіумі було проведено свою - «Подаруй іграшку першокласнику». Особливо активну участь взяли в ній 5-класники. Саме дякуючи учням старшої школи, кожна класна кімната першокласників має ігровий куточок. Крім того, до нового навчального року в приміщенні молодшої школи обладнана ігрова кімната. В колегіумі вже не перший рік діє школа майбутнього першокласника «Журавлятко», де діти адаптуються до школи, режиму, знайомляться зі шкільною термінологією. Тісна співпраця з дитячим садочком №8 передбачає єдність методології розуміння і збереження цінностей дитинства. Поповнилась молодша школа до нового навчального року і двома ноутбуками, які придбані за допомогою батьків і спонсорів, мультимедійним екраном, проектором. 

Велику увагу приділяє адаптації першокласників до школи і шкільний психолог.

- Важливо, щоб батьки, особливо на першому році навчання дитини, підтримували постійний зв’язок зі школою, аби знати, як проявляє себе дитина, які в неї проблеми, - розповідає  Ольга Василівна. -  Для кращої адаптації першачків пропонується організувати у кожній класній кімнаті парту для батьків першокласників.  Особливу увагу слід звернути на фізичне виховання учнів. Фізичне навантаження молодших школярів має бути посильним. Слід пам’ятати, що організм дитини до тривалого, а тим більш одноманітного навантаження ще не готовий. Необхідно уважно стежити за станом дитини під час фізичних навантажень будь-якого характеру.

Тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах у перших класах становить 35 хвилин. Розклад уроків повинен враховувати оптимальне співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також правильне чергування протягом дня і тижня предметів природничо-математичного і гуманітарного циклів з уроками музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання, основ здоров’я та фізичної культури. При складанні розкладу уроків необхідно враховувати динаміку розумової працездатності учнів протягом дня та тижня.

Робочий тиждень передбачає для учнів першого класу протягом навчального року додатковий розвантажувальний день - четвер, у розклад якого не вводяться предмети, що потребують значного розумового напруження (математика, мови).

Для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів початкових класів на уроках письма, мови, читання, математики тощо необхідно через кожні 15 хвилин уроку проводити фізкультхвилинки та гімнастику для очей.

У першому класі домашні завдання не задаються. Наприкінці навчання дається словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів. 

- Шановні батьки, питання або проблеми, які будуть виникати під час навчання у 1 класі, не залишайте поза увагою, звертайтеся до вчителя, керівника навчального закладу, методичної служби району, - наголосила  О.В.В’юнник.

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.