Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Зустріч з історією

Опубликована 20-04-2012, 10:44 в розділ Богодухів » Освіта
  • 0

 

Цього року, саме в чергову річницю виводу військ з Афганістану, ми відвідали читацьку залу районної центральної бібліотеки, де І.В.Машурова і О.М.Рогоза розповіли нам про участь українських військових у бойових діях на території  багатьох країн світу: Югославії, Іраку, Ліберії, Анголи тощо.

 

Але головна тема нашої зустрічі – страшні події 1979-1989 років, війна в Афганістані. І хоча вже пройшло більше 20 років з того часу, рани, нанесені цією війною, не загоїлися й досі. З їх цікавих розповідей ми дізналися, що майже кожний четвертий солдат був з України (більше 150 тис.), з них не повернулися на рідну землю 250 і пропало безвісти 62 солдати. З Богодухівського району брало участь у цій війні 171 чоловік, три з них загинули в Афганістані, один помер одразу після повернення на рідну землю. Ми назавжди запам’ятали їхні імена: Віталій Сахно (його іменем названа вулиця нашого міста), Василь Зміївський, Володимир Трохимчук і Павло Шевченко. В Богодухові створено музей воїнам-інтернаціоналістам, який очолює В.Літошко, та пам’ятник загиблим воїнам.

 

Живих і померлих треба пам’ятати… Потрібно пам’ятати цю страшну війну, цю трагедію… І ми маємо знати своє історичне минуле, найбільше – правду, нехай гірку, але правду…

 

                               

 

  Дар’я Тризна, Іван Аліксейчик,

                   учні 6-А класу Богодухівської гімназії №1

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.