Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Ліцей – це храм науки, творчості, співпраці, взаєморозуміння і дружби

Опубликована 20-04-2012, 10:15 в розділ Богодухів » Освіта
  • 0

Богодухівський ліцей № 3 засновано як навчальний заклад нового типу для здібних і обдарованих дітей, де на першому місці стоять взаємоповага і взаєморозуміння, розвиток талантів і збагачення духовності кожного. Ліцей живе і розвивається: виховує дітей і, як дбайливий батько, випускає їх у самостійне доросле життя. Відкриває нові профільні класи, приймає до своєї дружньої Веселкової сім’ї маленьких першокласників, розробляє та впроваджує нові навчальні програми і методики… Він дорослішає, мудрішає, росте, але не старіє, бо тут завжди лунають дитячі голоси, тут не бояться змін і завжди шукають інноваційні педагогічні технології та втілюють їх у навчально-виховний процес. Незмінним залишається лише принцип діяльності ліцею - шанобливе й уважне ставлення до кожної дитини, виявлення, розвиток і збагачення її талантів та здібностей, виховання яскравих особистостей.

Ліцей № 3 – це колектив однодумців учителів, учнів та батьків. Сьогодні на  рахунку ліцею багато оригінальних творчих справ і яскравих успіхів. Учнівському та педагогічному колективам закладу притаманні дух творчості, добра та натхненна праця.

У 2011-2012 навчальному році у ліцеї навчається 515 учнів, працює 56 учителів. Із них мають вищу категорію – 43, педагогічне звання: “старший учитель” - 19, “учитель-методист” - 16. П‘ять учителів ліцею нагороджені знаком «Відмінник освіти України». За час існування ліцею 181 випускник вступив до вищих навчальних закладів, що становить 79% від загальної кількості випускників.

Ліцей – навчальний заклад нового типу з профільним навчанням та допрофільною підготовкою. Профільне навчання здійснюється в 10-11-х класах, допрофільна підготовка – 8-9 класи. Профільне навчання здійснюється за напрямами: природничо-математичний, суспільно-гуманітарний та технологічний. У 2011-2012 навчальному році в ліцеї, за бажанням учнів, функціонують такі профілі: правовий, технологічний та екологічний - 10 класи; математичний та економічний – 11 класи.

- Вчителі ліцею – високо-кваліфіковані спеціалісти, справжні майстри своєї справи, професіонали, - говорить директор ліцею О. В. Рубаник. - Вони – активні учасники науково-методичної роботи. Щорічно вчителі ліцею беруть участь в обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій (за 5 останніх років дипломантами виставки стали 16 педагогів). Старшокласники - учасники Малої академії наук Харківського територіального відділення (12 обдарованих учнів ліцею - призери - дійсні члени МАН). Щорічно педагоги ліцею беруть участь у районному та обласному етапах конкурсу професійної майстерності «Учитель року» (учитель І. М. Лакєєва стала лауреатом обласного етапу конкурсу у номінації «Трудове навчання» у 2010р., Н. В. Бобрик - переможець районного етапу конкурсу «Учитель року – 2011» у номінації «Початкові класи»); обдаровані учні - щорічні призери обласного етапу конкурсу-захисту екологічних проектів (керівники-вчителі біології К. І. Івах та В. М. Дяченко); вчителі активно працюють у динамічних творчих групах «Пошук» та «Обрії» (керівники Н. І. Бугайова та М. М. Луценко); є учасниками банку друкованої продукції «Метод проектів» (видавництва «Шкільний світ», «Ранок», «Основа»). Вже стало традицією проведення ліцейських конкурсів «Урок року», «Краща кафедра року», «Кращий навчальний кабінет», фестивалю педагогічної майстерності, творчих звітів вчителів, засідання у творчій лабораторії вчителя (фото, кафедра математики). Педагоги, які атестуються, готують свої портфоліо-презентації, і за результатами атестації 2012 року присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» чотирьом педагогам, «старший учитель» - двом, кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» - двом  учителям. В ліцеї розроблені зошити з “Основ здоров’я” для учнів 1, 2, 3, 4-х класів, які схвалені Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (автори-заступник директора з НВР Т. М. Загорулько, вчитель початкових класів С. В. Вінникова, практичний психолог Н. О. Смородська). Ліцей тісно співпрацює з дошкільними дитячими закладами №5 «Ялинка» і №9 «Берізка» щодо підготовки вихованців до навчання у школі.

Гордість і надія ліцею - обдаровані та здібні учні. Протягом 2011/2012 навчального року 69 учнів ліцею взяли участь у 17 предметних олімпіадах районного етапу з такими результатами: І місця – 21 учень; ІІ місця – 18 учнів; ІІІ місця – 10 учнів. Учасниками обласного етапу олімпіад стали 13 учнів, з яких 5 – переможці олімпіад з трудового навчання (технічна та обслуговуюча праця), російської мови та літератури (інтегрований курс), екології і географії.

Ліцеїсти-старшокласники впевнено роблять перші кроки в науку, працюючи над науково-дослідницькими роботами Малої академії наук. Три учні стали призерами МАН у 2011/2012 навчальному році. Обдаровані учні ліцею щороку стають дійсними членами МАН. Крім того, учні ліцею – активні учасники і переможці Всеукраїнських конкурсів, фестивалів та турнірів. Юні дарування посіли друге загальне місце у Всеукраїнських турнірах районного етапу. Учні 10-11-х класів - учасники і дипломанти Х регіональної науково-технічної конференції «Хімія і фізика в сучасних технологіях».

Серед випускників ліцею кожного навчального року є медалісти – учні з високим рівнем навчальних досягнень.

У ліцеї успішно працюють логопедична і психологічна служби.

Учні ліцею, юні спортсмени, демонструють щорічно високі досягнення у районних змаганнях з різних видів спорту. На базі ліцею проводяться спортивні змагання з баскетболу, волейболу, шахів, міні-футболу та інших видів (фото 1).

Уже стали традиційними День здоров’я (1-11 класи) (фото 2), посвята в країну Веселкову першокласників; посвята в ліцеїсти десятикласників, виступи агітбригади Дружини юних пожежних -рятівників, День туризму, вибори президента ліцею (раз на 2 роки), День відкритих дверей для майбутніх першокласників, Дні вузу в ліцеї, Тиждень науки, свято Першого та Останнього дзвоників, ярмарок-продаж «Я вмію робити це…» (фото 3), проведення лінійки в кінці кожної чверті в початкових класах. Так, 22 березня було проведено лінійку, на якій найменші учні, учасники конкурсу дитячого малюнка «Встретим весну без кашлемонстров», (керівники аптеки «Лекта» - Т. М. та О. В. Сурікови) отримали солодкі призи з сюрпризами.

З 2009 року введена шкільна форма з шевроном емблеми ліцею у вигляді сови. 

Творчий колектив педагогів ліцею з надією дивиться у майбутнє, планує втілення нових задумок щодо розвитку рідного закладу. До речі, у 2012/2013 навчальному році планується відкрити перший клас із російською мовою навчання. Крім того, за бажанням учнів і батьків, в ліцеї можуть змінювати профілі навчання. Планується розширення співпраці з вищими навчальними закладами. Сьогодні це ХНУ ім. Каразіна, ХДПУ ім. Г. С. Сковороди, СНАУ та ХНУВС. Для всебічного розвитку юних дарувань продовжуємо співпрацю з дитячою музичною школою. З наступного навчального року відкриваємо клас з поглибленим вивченням географії та біології, на обладнання сучасних кабінетів навчання цим предметам виділяються кошти з держбюджету. Нарешті, плануємо ремонт спортивних залів, що дасть змогу збільшити кількість спортивних гуртків і секцій.

А допомагають нам, підтримують всі наші починання, розуміючи фінансову скруту в освіті, небайдужі люди, батьки: М. Б. Пушкарь, О. Ф. і С. Ф. Панови, В. М. Горобець, М. А. Дручинський, О. В. Суріков, М. В. Голуб, А. М. Філіпов, О. В. Луценко, Н. М. Стеріоні, Т. В. Заєць, Ю. П. Варченко. Ми щиро вдячні цим людям за розуміння, підтримку і допомогу у зміцненні матеріально-технічної бази закладу, у створенні сприятливих умов для розвитку творчої особистості учнів та удосконаленні виховного процесу. Ми високо цінуємо цю спільну співпрацю, розуміння та злагодженість у роботі зі своїми партнерами. Творчих вам успіхів, високих досягнень та матеріальних статків.

 

Ліцей – це храм науки, творчості, співпраці, взаєморозуміння і дружби

 

Ліцей – це храм науки, творчості, співпраці, взаєморозуміння і дружби

 

Ліцей – це храм науки, творчості, співпраці, взаєморозуміння і дружби

 

Ліцей – це храм науки, творчості, співпраці, взаєморозуміння і дружби

 

Т. Загорулько, заступник директора ліцею з НВР

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.