Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Побували на батьківщині Каразіна

Опубликована 9-05-2011, 00:00 в розділ Богодухів » Освіта
  • 0
Побували на батьківщині Каразіна


Наш клас на чолі з класним керівником Т.І. Дроновою відвідав музей В.Н. Каразіна, який знаходиться у с.Кручику. В цьому селі мешкав Каразін, він був різносторонньою людиною, а саме: ученим, просвітителем, дослідником, автором близько 60 праць з різних галузей науки.

У 1814 р. Василь Назарович запропонував через електроліз одержувати селітру, яку використовують як добриво. Розробив проект устаткування для видобування електрики з верхніх шарів атмосфери за допомогою аеростата, але він не був підтриманий владою. В.Н.Каразін удосконалив технологію виробництва спирту, виготовлення мила з тваринного жиру, виробництва яскравих бездимних свічок, обробки шкіри, виводив нові сорти пшениці, жита, ячменю, пропагував вирощування і вживання картоплі. Він знайшов спосіб спалення дерева на вугілля, одержування з нього смоли, дьогтю, скипидару, спосіб виготовлення водонепроникного цементу. Вчений дослідив вплив електрики на процеси бродіння і відкрив технології консервування й висушування плодів водяною парою, винайшов метод бальзамування тварин, дослідив лікувальні води Полтавщини.

Він створив метеорологічну станцію, де з 1809 р. першим у Росії здійснював систематичні спостереження. У 1810 р. В.Н.Каразін висунув ідею створення мережі метеорологічних станцій по всій державі. Її було втілено в життя після його смерті.

Діяльність цього розумного чоловіка допомогла нам у освіті, побуті, навчанні й саме завдяки йому, ми набули багато знань.

Після закінчення екскурсії ми положили квіти до пам’ятника Каразіна.

Юлія ГАРМАШ,
учениця 8-Б класу Богодухівської гімназії №1

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.