Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


ПАВЛОВИ – козаки з діда-прадіда

ПАВЛОВИ – козаки з діда-прадіда«У житті – як на довгій ниві» - здавна говорили в Лозовій. А нива та у родоводу Павлових була довгою-предовгою, тривалістю у сотні літ. Всього було у цій заможній родині: народжувалися і помирали у ранньому віці діти, був татарський полон і смерть на чужині, були життєві драми, які тяжким каменем лягали на серця членів цієї великої родини. Було у родині й велике кохання, про яке переказували від покоління до покоління.

ПАВЛОВИ – козаки з діда-прадіда

ПАВЛОВИ – козаки з діда-прадіда…А в селі Лозовій Максима Івановича Павлова на початку ХІХ сторіччя кипіло життя, насичене подіями великого і малого значення, про що свідчать метричні книги місцевої Різдво-Богородицької церкви. Тут була своя атмосфера у взаємовідносинах поміщика і підданих. Максим Павлов міг запросто бути свідком на весіллі чи хрещеним батьком новонародженої дитини у своїх кріпаків. Так, згідно церковного запису за липень 1803 року, Максим Іванович і дружина його сина Африкана – Єфросинія Іллівна – були хрещеними батьками маленького Пантелеймона з кріпацької родини.

ПАВЛОВИ – особливий дворянський рід на Богодухівщині

ПАВЛОВИ – особливий дворянський рід на БогодухівщиніПавлови – це особливий дворянський рід на Богодухівщині, який глибоко вріс міцним і розгалуженим корінням у богодухівську землю. Павлови жили тут від початку заселення Дикого поля, від утворення Охтирського слобідського козацького полку і до буремних подій початку ХХ сторіччя. Родоначальником слобожанського роду Павлових був Гаврило Йосипович Павлов. Один із його синів – Павло Гаврилович – 1683 року за вірну службу був нагороджений землями і маєтностями. Село Павлівка було першим родовим маєтком Павлових на Богодухівщині. Павло Гаврилович був прадідом лозівського поміщика Максима Івановича Павлова. Останній дуже пишався своїм героїчним пращуром.

Козаки з діда-прадіда

Козаки з діда-прадіда...Жовтень 1802 року. Тихе життя провінційного Богодухова збурила новина: іменитий поміщик Максим Павлов видає заміж свою найменшу доньку Софію за майора Івана Попова. Весілля – подія всього життя для будь-якої родини, а надто для такої, як Павлових – великої і заможної. Тож про майбутнє весілля не говорив хіба що лінивий. На базарі цікаві містянки обговорювали все до найменших дрібниць: яким буде вбрання нареченої, скільки багатих гостей прибуде на вінчання і чим здивує Максим Іванович усіх охочих побачити розкішні урочистості.

Легенда про невідомого добродійника

Легенда про невідомого добродійникаДивну історію розповідали старі люди з Мурафи. Наче тими місцями ходив колись старий сивий дідусь – не жебрак і не безхатченко, а загадковий і таємничий добродійник. Він завжди з’являвся там, де потрібна була його допомога. Комусь давав трави від страшної недуги, комусь допомагав молитвою і добрим словом, когось рятував від голодної смерті. Його обличчя було знайомим і водночас незнайомим. Були такі, що стверджували, що вони знають, де мешкає дідусь, хтось бачив, як той порається на подвір’ї, але це були лише чутки. В народі старого вважали Янголом-охоронцем, мало не апостолом, посланцем самого Господа.

Харитоненко: підприємці і меценати

Харитоненко: підприємці і меценатиВ Україні здавна існують прекрасні традиції доброчинності. Зразками меценатів і благодійників на рубежі ХІХ — ХХ ст. Були династії українських підприємців Терещенків, Ханенків, Харитоненків, Тарновських. Саме вони зробили значний внесок у розвиток систем охорони здоров’я, освіти, образотворчого та музичного мистецтва в Україні. Майбутній “цукровий король” Іван Харитоненко народився 1821 року в слободі Нижня Сироватка Сумського повіту Харківської губернії в родині селян. Завдяки наполегливості, працьовитості, підприємливості за два десятиліття став одним із найбагатіших людей Росії, зосередивши у своїх руках рухомого і нерухомого майна на суму 40 млн.карбованців.

Легенда про троянди і кохання

Легенда про троянди і коханняУ всі часи власники палацу надавали благоустрою паркової зони не меншого значення, ніж будівництву палацу. Над плануванням і засадженням парку в Шарівці працювали найкращі спеціалісти, часто привезені здалеку. Сюди запрошували як досвідчених спеціалістів, так і тих, хто хотів навчитися створювати небачену на колишньому дикому полі красу. Старі люди переповідали почуту від своїх дідів і прадідів історію про те, як молодий і вродливий садівник закохався у доньку господаря і, не маючи змоги навіть наблизитися до неї, виявляв як міг свої знаки прихильності та ніжності...